Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A mentett kutyám fél az...

A mentett kutyám fél az emberektől, leginkább fèrfiaktól. Hogy lehet megértetni vele, hogy nem kell félni senkitől?

Figyelt kérdés

Már-már ,,hörögve" ugat, mindig morog. Volt már kisebb összetűzés is emiatt az emberekkel. A lépcsőhàzban is megugat mindekit, hiába ismeri már őket.

Mikor közeledik egy ember már előtte ràszólok,figyelmeztetem, de az sem mindig használ.

Valami megoldás kéne gyorsan, mert a környéken lakók kezdik rossz szemmel nézni, hogy itt van.

Kutyasuliba fogom vinni szocializálni, de csak az ivartalanítása után.

Az ivartalanítás után tényleg le/megnyugszanak a kutyák? (Szuka kutyáról van szó)



2019. dec. 31. 13:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
70%

Az enyém - miután kiszedtem a zsákból, amiben a halott testvéreivel volt, akiket agyonvertek és ő valamiért csak három törött lábbal és 2 helyen eltört csípővel megúszta - egész életében(14 évig)rendíthetetlenül gyűlölte az embereket, különösen a nőket.

Szerencsére kistestű pumikeverék volt, ha muszáj volt vele emberek közé menni, mindig felemeltem (lépcsőházban, járművön, stb) és ilyenkor nem volt gond.

Ő olyan állapotban volt testileg-lelkileg-idegileg, hogy kutyaiskola szóba sem jöhetett volna.

2019. dec. 31. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
41%
Vagy férfiak bántalmazták korábban, vagy eleve vadította a korábbi gazdája, mert őrkutyának szánta, esetleg kutyaviadalra kényszerítette.
2019. dec. 31. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
46%

A leírásod alapján nekem ez nem félelemnek tűnik, hanem agressziónak. Ha félne, akkor előbb elbújna akár a föld alá is és csak akkor hörögne és morogna, ha nincsen más választása (félelmi agresszió).

Szerintem nálatok inkább azzal lehet gond, hogy még nem tekint téged teljes mértékben felette álló személynek, nem fogad el vezérként, védeni próbál. Ha a falkasorrendet rendberakjátok (kutyasuli segít benne) akkor szerintem oké lesz a helyzet.

"Mikor közeledik egy ember már előtte ràszólok,figyelmeztetem, de az sem mindig használ." Ennél a történetnél legközelebb próbáld meg, hogy nem spannolod fel magad, nem pörögsz rá arra, hogy jön valaki, és nem kezded csitítgatni, hanem nyugodtan, magabiztosan elsétálsz a másik ember mellett, a kutyát biztosan (de nem görcsösen) fogva a pórázon. Lehet, hogy csak annyi kell neki, hogy érezze, hogy nem idegesíted fel magad az előttetek álló helyzeten, így ő sem fog bekattanni.

2019. dec. 31. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Gondoltam már arra én is, hogy védeni próbál, de nem mindegyik embernél ,,jön elő belőle". Általába mindig nyugodtan sétálok el emberek mellett, de ő akkor is húz, ugat, ugrani próbál az emberekre. A legrosszabb, amikor gyerek jön el mellettünk, akkor alig lehet visszafogni, nem tudom mièrt nem szereti őket, hisz egy gyerek se él a közvetlen környezetébe.(lehet hogy pont ezért)

Tegnap esti sétánál követett egy ember, akit amikor az teljesen mögénk került majdnem megtámadott, végül az ember még provokálta a kutyát. Szerintem ez az eset csak rontott a helyzeten.

Nem tudom, miért csinálja ezt, de amikor leviszem akár a Duna part mellé labdázni akkor egy kisangyal, nem reagál semmit az emberekre, mindig ott van mellettem, pedig el van engedve..

2019. dec. 31. 16:31
 5/13 anonim ***** válasza:
80%

Tipikusan ciganyoktol mentett kutya.

Az ivartalanitas utan is ugyanilyan agressziv marad. A szocializacio segit rajta. Megtanitod ujra bizni az emberekben,akit te ismersz.


Anyam pitbullja olyanokat elhetett at ,hogy a kutyamat seprunyelen gyakoroltattam (at kell lepnie) ,anyam kutyaja ugrasra kesz volt,h biztos azzal fogom megverni anyamat.



Ha betartod a sorrendisegi szabalyokat,akkor biztonsagban erzi majd magat es nem lesz ilyen ideggorcs. Fenne : Kutyapszichologia c konyvet ingyen letoltheted es olvasd el!!! Azt veszik alapul a kutyasulik is tobbszazezerert. Altalaban agresszivva nevelik a kutyat es utana felajanlanak terapias oktatast plusz penzert!!!! Lehuzas az egesz.


Az ugatasrol le lehet szoktatni jutfalattal. Amikor meg nem ugat,akkor falat.


A szomszedokhoz ne engedd oda. Semmi kozuk hozza,milyen kutyad van.

2019. dec. 31. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, sokat segítettek, odafigyelek majd a leírtakra.



Még egy kérdés: ha emberekhez akarom szoktatni, hova tudnám vinni idővel, ahol nincsenek olyan sokan? Tömegközlekedéssel merjem vinni ilyen ,,állapotban'' vagy azzal várjak még? (Nyílván szájkosárban utazna, abban pedig nyugodt,de nem volt még rajta ismeretlen emberek között)

2019. dec. 31. 17:59
 7/13 anonim válasza:
58%
Ne tömegnyomorba vidd a kutyát... attól nem lesz jobb, csak feleslegesen stresszeled. fokozatosan majd megszokja, hogy nem kell ugrania mindenre. Mellete jutalmazni, ha nyugton marad, akkor pozitiv dologhoz köti.
2020. jan. 1. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
72%

Írtad, hogy ha nincs rajta póráz akkor nem csinálja ezt. Már hallottam több helyen is (kutyasuliban, cesar milan műsorában, olvastam róla) hogy ha feszül a póráz, akkor te közvetíted ezzel neki a feszültséget amikor közelednek az emberek, és sokszor emiatt alakul ki agresszió (úgy látom, hogy ez már meg is történt). Nem vagyok egy nagy szakértő, de azért ismerem a témát. Én a helyedben megpróbálnám elvonni a figyelmét kajával vagy játékkal , és akkor hátha nem figyel fel az emberekre, és akkor a pórázt sem fogja húzni. Először kihalt terepen, ha jön egy ember akkor az orra elé teszed a kaját hadd nyalogassa, és ha tűrte az embert akkor nagyon nagyon meg kell dícsérni. (Akár segítőkész ismerőssel is lehet).

Fontos a fokozatosság! Sok sikert! Ha kipróbálod, majd megírod, hogy sikerült-e?

2020. jan. 1. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Persze majd írok a későbbiekben mindenféleképpen, hogy alakultak a dolgaink.


Mára már javult a helyzet (igaz még csak 1-2 nap telt el a kérdés kiíràsa óta) egy kezemen megtudom számolni hány embert ugatott meg egész nap, igaz nem volt olyan nagy tömeg az utcákon. Bár ma már jutalomfalatokkal ,,felszerelkezve " sétáltunk. Egy kisangyal volt mindegyik sétánál.

Az is megfelelő, ha azután jutalmazom meg ,miután nem ugatta meg az embert aki pl eljön mellettünk?


Ezt az agressziót azért senki ne úgy képzelje el, hogy akár megharapna bárkit is, volt rá példa, hogy egy màsodpercig nem figyeltem oda és odaugrott az egyik emberhez, de csak az orrával bögdöste. Más azt is mondta, hogy csak azért csinálja ezt, hogy mindenki tisztába legyen vele, hogy magasabb rendű, mint ők. (Ezt se értem hogy miért csinálja sétáknál,amikor tudja, hogy otthon,velünk a rangsor legalján van)

A másik probléma, hogy a kutyákat is ugatja -igaz nem olyan vehemensen mint az embereket- , de csak akkor ha a másik gazda nem engedi oda, ha találkoznak akkor az èg egy adta világon semmi probléma nincs vele. A póráz nélküli sztori itt is ugyanez. abban lehet valami, hogy kicsit feszül a póràz, általába nem veszem észre, mert mindig azon izgulok, hogy ne legyen semmi baj, ami szintén nagyon nem jó.

Ha minden igaz, jövőhéten megyünk egy találkára, ahol egy több vizsgás segítő border collie fog ,, segíteni" a szocializàcióban.


Remélem minél hamarabb tudok majd írni, miután elmúlt a probléma. Addig is köszönöm mindenkinek a tippeket, tanàcsokat.

2020. jan. 2. 02:27
 10/13 anonim ***** válasza:
58%
Persze, úgy is jó ha utána jutalmazod meg, feltéve, ha már van olyan alkalom amikor rá sem hederít az emberre.
2020. jan. 2. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!