Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya szocializálása, tudnátok...

Kutya szocializálása, tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Röviden a probléma, hogy van egy kutyám aki szinte mindent/mindenkit megugat.


Aki esetleg tudna privátban segíteni annak bővebben is írok a problémáról.



2020. jan. 2. 16:02
 1/6 A kérdező kommentje:

Inkább leírom ide is.


Minden sétánál amint meglát egy kutyát, elkezd nagyon ugatni néha morogni is. Van, hogy odamegy megszagolgatja kicsit és újra ugatja. Embereket is megszagolja(vagy még azt sem) és ugat. Nagyon kellemetlen helyzetbe tud ezzel hozni. Pedig kiskora óta kutyák között van, még oviba is jártunk vele de semmi változás.


8 hónapos kan kutya.


Mit tegyek ebben a helyzetben? Rászoktam ilyenkor szólni, ill.próbálom elterelni a figyelmét de ha belekezdett az ugatásba szinte lehetetlen leállítani. Tervezzük a sulit is, de félek, hogy így nem lehet hiszen ott sok kutya és ember van. :D

2020. jan. 2. 16:16
 2/6 anonim ***** válasza:
85%

Vidd suliba. Ez az egyetlen értelmes megoldás. Ezt úgy mondom, hogy ugyanilyen probléma leküzdésében vagyok. Ebben az állapotban már nem jó rátenni mégegy lapáttal, mert vélhetően valamit elrontasz, de te sem tudod mit, és rossz szokások rögzülnek a kutyában. Nekem suliban 5 perc után megmondták mit rontok el, és mit tegyek.


Be fogják engedni a kutyát. Ott tudják ezt kezelni. Én is felhívtam előtte az oktatót. Azt mondta, ha nem lenne problémás kutya, nem kéne kutyasuli sem. Vigyem nyugodtan. :)

2020. jan. 2. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! Sulit mindenképp megpróbáljuk. Viszont amíg még nem tudjuk elkezdeni(tavasszal indul a tanfolyam) addig mit csináljak?


Néha vannak jobb napjai amikor kezelhetőbb nála ez az ugatás, de nagyrészt ez nem így van.

2020. jan. 2. 16:41
 4/6 anonim ***** válasza:
Szia. Nekem is ezt csinalta a kutyam mikor 6 honaposan hozzank kerult. Meg kell figyelned, hogy milyen felindulasbol ugat. Eloszor mi is azt hittuk hogy. as kutya elleni agressziobol de igazabol hiszti volt a reszerol mert jatszani akart az osszes kutyaval de a poraz idegesitette (elotte kertes hazban volt, nem volt porazas setahoz szoktatva). Ami nekunk segitett, hogy elvittuk kutyafuttatoba ott pedig a tobbi kutya megmutatta neki mi a normalis kommunikacio. Eloszor mindenkihez pofattlanul odarontott de a tobbi kutya helyretette (nem haraptak meg csak ramorogtak ami boven eleg regulacio volt neki, illetve feldontottek a fenekenel) Szepen elleste hogyan kommunikalnak az ebek egymassal, illetve minden nap ki is szaladgalja magat mas kutyakkal ugyhogy az energiai is vegre normalisan le vannak vezetve. Mostmar az utcan ha jon kutya, neha meg odahuz, de nem ugat, maximum halkan nyuszog ha nem engedem de nagyon oda akarna menni. Megszagolja a masik feneket aztan csendben megyunk is tovabb. Most 8 honapos. Amivel nagyobb problemank van, azok a jatokerettel kozlekedo nenik. :D
2020. jan. 2. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Ha odamegya kerítéshez, heves ugatásba kezd, első körben határozott NEM, másodikban zökkentsd ki a dologból (pl lábaddal told előre akció közben a lábait és ezzel leülteted), harmadik körben meg rántsd meg a pórázt épp annyira hogy legalább egy pillanatra kizökkenjen a rántástól. Ha nem szokik le róla ezek után sem használj fojtólácot és azzal szoktasd a kutyát az őt körülvevő világhoz, minél hamarabb, mert egy kutya 1 éves koráig faragható igazán.

Mindemellett kutyasuli, pénzt és időt nem spórolva!!!

Szerezz vele minél több kutyabarátot a suliban, hagyd hogy szakemberek foglalkozzanak vele és ismerkedtessék össze más kutyákkal.

Hasonló cipőben járok én is, csak ez nem fiatal már, hanem van vagy 6 éves. Lehetetlen leszoktatni bármiről, iskolába kéne járatni, de mivel nem én vagyok a gazdája így erről sajnos nem én döntök, főleg hogy a gazda mindent megenged neki. Ez nem barátságosan megy oda nagyobb kutyákhoz is akár, hogy barátkozni szeretne, hanem kiskutya létére tömör agresszióból.

Addig neveld még nem viselkedik agresszívan más kutyákkal, mert roppant kellemetlen tud lenni, és alkalmanként kell egy séta (jól érted: minden egyes nap!) míg újra megtanulja, hogy mi az amit nem szabad (a fent leírt módszerrel) és a következőre elfelejti, mert korábban egyáltalán nem volt vele foglalkozva.

+ ajánlom Cesar Millan könyveit és sorozatát (The dog whisperer) amiben részletesen leírja a kutyák lélektanát, hogy megértsd a blökit

2020. febr. 3. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 mike74 válasza:
A kutyák szocializációs szakaszai egymásra épülnek, nem lehet kihagyni egyiket sem. Ha kimarad valami, akkor az meglátszik a kutya jellemén. Itt egy összefoglaló a szocializációs szakaszokról: [link]
2021. máj. 19. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!