Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Segíts! Mi lehet a baja?

Segíts! Mi lehet a baja?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

Reggel a kutyus(német juhász, 10 éves )még evett és rohangált.

Azután kb egy óra múlva már szédelegve járt, délutánra már a saját súlyát sem bírta el. Nem bír megállni a lábán, összecsuklik.

Látta az orvos, de semmi konkrétat nem mondott, adott neki egy injekciót, és valami hasnyálmirigyre gyógyszert, viszont azt is csak küzdve tudtuk beadni neki, mert nagyon összezárja a fogait. És nem eszik nem iszik. A gyógyszer beadása után kb 2 órával később hányt de nagyon büdös volt. Amikor szólítom nem bírja a fejét megemelni, csak a szemével néz rám. Két lépést nem bír tenni.

Mi lehet a baj?

A mérgezést kizárta az orvos, mondván, hogy (akkor vérezne a végbele, és habzana a szája)

Az agyvérzést is kizárta, mondván, hogy (azt látná a szemein.)

Valaki tapasztalat? :'(


2020. jan. 2. 18:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Bélelzáródás? Gyomorcsavarodás? Felhívnék másik orvost is azonnal, már így is lehet késő :(
2020. jan. 2. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
97%

Állatkórház, komplett vérkép, UH, röntgen!

MOST!

2020. jan. 2. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
El fog pusztulni az a szegény állat, mert te hiszel egy kuruzslónak, aki a szántóföld közepén szerezte a diplomáját!
2020. jan. 2. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Mit evett reggel a kutya? Kapott-e valami pluszt jutalomként?
2020. jan. 2. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Az én 12 évesemnek középfül gyulladása volt, lábra sem bírt állni, mert szédült. A szemei nem járnak össze-vissza?
2020. jan. 2. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is gyomorcsavarodásra gondoltam.

Már késő amúgy. Azonnal kórházba kellett volna küldeni.

Az orvost jelentsd a kamaránál. Nettó hazugság mindkét állítása. Egy pénzsóvár mocsok.

Sírni tudnék.

2020. jan. 2. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Alapbol nem ertem hogy az orvos mi alapjan injekciozza es gyogyszerezi be, a semmi konkretra.


Mi kutyankkal is hasonlo eset tortent, en akkor egyetemen tanultam egy masik varosban, a szuleim pedig a hazhoz hivjuk az allatorvost elvben hittek. Mondanom sem kell a kezeles kb a nullaval volt egyenlo.


Ha van kozel ugyelet en most bevinnem a helyedben.

Egyebkent hasonlo tuneteket produkal a babezia is, szerintem meg siman vannak kullancsok mert nem volt akkora fagy. Vereset pisil? Mert ha igen es babezias, akkor celzott gyogyszert es infuziot kell kapnia a kutyanak. Illetve a belelzarodas sem kizart. Remelem megmarad a kutyad. A kesobbiekben viszont figyelj ra, hogy kaja utan fel-1 oraval ne nagyon rohangaljon a kutyad mert siman megcsavarodhat a bele, foleg ilyen idos korban, es az is az allat vesztet okozhatja, vagy ha adtok neki olyan csontot ami szalkasan torik, pl csirke es tarsai - siman kilukasztjak a kutya belet.

2020. jan. 2. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Elozo voltam gyomorcsavarodast akartam irni de a lenyegen nem valtoztat.
2020. jan. 2. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Amugy ha nagyon budoset hany az siman lehet attol ha veres a hanyasa. Pl ha isten ne adja tenyleg atszakitotta valami a gyomrat.
2020. jan. 2. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Rendelőbe kéne vinni, ahol rendesen kivizsgálják. Sok minden okozhatja a gondot.

Lehet babézia. Arra imizolt kéne kapnia. Igazából azt adhatott volna a doki, mert ártani nem árt, de babézia esetén csak az segíthet.

Valóban lehet hasnyálmirigy gyulladás is. A mi kutyáknak is volt. Este még nagyot játszott egy kutyával, 2-3 óra múlva nem bírt lábra állni, azt hittük a reggelt sem éli meg. Ezt viszont egy vérvétel után fogják csak tudni biztosan. Ha az lenne, akkor komoly gyógyszeres kezelés kell. Antibiotikum, probiotikum, és nagyon fontos az infúzió. Mi 1,5 hétig hordtuk naponta infúzióra, mire elkezdett enni inni magától (falun lakunk, 30km az első normális rendelő) . Onnantól egy darabig speciális kaját kapott. De később is csak alacsony zsírtartalmú ételt ehetett. Nem volt olcsó mulatság, de meggyógyult.

De lehet ezer más baja. Legalább egy vérvételre vidd el, hogy biztosabban mondhasson az orvos.

2020. jan. 3. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!