Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha egy kutyát szájkosár...

Ha egy kutyát szájkosár nélkül sétáltatnak, ugat/morog rám mikor közel van hozzám és én rászólok akkor miért sértődik be a gazdája?

Figyelt kérdés
Paneltelepen lakom és sok itt a frusztrált kutya (ugye egésznap az 50 négyzetméretes lakásban vannak) és én félek tőlük, mert megharaphatnak. Kutya egy ösztönlény, jobb résen lenni, főleg mikor szabálytalanul sétáltatják szájkosár nélkül a gazdák. Aztán még nekik áll följebb ha rászólok az agresszív kutyájára.
2020. jan. 3. 11:46
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
81%
De minek mész hozzájuk közel? Ha valóban félsz tőlük akkor nagy ívben kerülöd őket, nem még odamész beszólni a gazdáknak.
2020. jan. 3. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
megyek a járdán és jönnek velem szembe, sajnos nem tudok repülni és teleportálni sem.
2020. jan. 3. 11:50
 3/25 anonim ***** válasza:
90%

Nem kötelező szájkosárral sétáltatni. Csak póráz az előírás.

A szájkosár a gazda felelőssége. Ha olyan vérmérsékletű a kutya , akkor nincs mese fel kell rá tenni.

Az, hogy morog és ugat rád, az nem elég ahhoz, hogy szájkosár kerüljön rá.

Legalább is a jogszabály szerint nem elég.

2020. jan. 3. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
80%

már megint itt vagy?


és linkelj már be egy jogszabályt, miszerint kötelező a szájkosár közterületen. (nem fogsz találni)

2020. jan. 3. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
50%

Egyébként azt javaslom, hogy próbálj közeledni a kutyákhoz.

Eleinte válassz egy szelídebbet és ismerkedj velük. A kutyák érzik ha félsz tőlük és dominánsan fognak viselkedni.

Az utcánkban is volt egy kutya, amelyik állandóan ugatott rám. Többször megálltam és beszéltem hozzá. Néha kapott egy kis nasit.

Most ha meglát rohan hozzám, hogy nyúljak át a kerítésen és simogassam meg.

A vicc, hogy most meg azért ugat, ha elmegyek. :)

2020. jan. 3. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
87%

Elképzelni nem tudom, hogy naponta egy csomó ember sétáltat egy csomó kutyát egy csomó szembejövővel, és pont rád acsarkodik az összes.


Olyan lehetsz, mint a szomszédom: a nagy mamlasz goldenretim a nyári melegben lihegve sétált játék után, szembejött a szomszéd és az utca közepén sikongatni kezdett, hogy vicsorog rá a kutyám mert nyitva a szája és vigyem innen mert én biztos direkt uszítom rá. Miután próbáltam elmagyarázni, hogy a kutya rá sem nézett, de ezzel a kézfelkapkodós visítozással garantáltan magára vonja a figyelmét, akkor még azzal is megfenyegetett pluszban, hogy megmérgezi.

2020. jan. 3. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
79%

Csak veszélyesnek nyilvánított EGYEDRE kötelező a szájkosár sétáltatáskor, egyébként nem kell. Amúgy a kutyák sokféle okból ugathatnak. Vannak a neveletlen szobacirkálók (nem, nem minden kis termetű lakásban tartott kutyára értem ezt a kifejezést, csak amelyiket tényleg nem nevelnek), van, amikor érez rajtad valamit a kutya (az enyém tüsszög, ha bagós ember jön a közelünkbe, és egy időben megugatta a részeg alkoholistákat), van, amikor valami olyan tárgy van nálad, ami őt valami rosszra emlékezteti, fél tőle, mondjuk valami bot, amivel hadonásznak, a kutya úgy érzékeli, hogy azzal ütni is lehet, és védekező állásba helyezkedik, zavarhatja a kutyát zaj, például gördeszka, roller. Természetesen a kutya gazdájának figyelni kell, és megfelelően reagálni, megakadályozni, hogy baj történjen.

Én sem kedvelek minden kutyást, vannak, akik engem is bosszantanak, én a sajátomat nevelem, odafigyelek rá, helyre igazítom, pórázzal sétálunk, úgyhogy azzal irányítani is tudom, nincsenek ilyen konfliktusaink, azonnal reagálok, ha a kutyám kizökken a békés sétából.

2020. jan. 3. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
Nálunk városi rendelet írja elő hogy kell szájkosár.
2020. jan. 3. 12:06
 9/25 anonim ***** válasza:
38%

4-es,

Nem lehet, hogy neked is kellene egy szájkosár ?

Az, hogy kutyabarát vagy, mint én is, attól még másokra is figyelemmel kell lenni.

Régebben én is tartottam a nagy kutyáktól, de mióta volt egy nagyobb kutyám és rájöttem, hogy azt is kenyérre lehet kenni és megismertem, hogy hol kell megfogni , ha le akarom teperni, azóta odamegyek a nagyobb ismeretlenekhez is. Egy kis nasi sokat segíthet az ismerkedésben. Talán a kérdező is megpróbálkozhatna a módszerrel.

Szépen szólni a kutyához és dugni a szájába valami finomat.

Pár alkalom után megismer a kutya és még a farkát is csóválni fogja.

2020. jan. 3. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
82%

ja. városi rendelet. az. meg az eszed tokja te agyalágyult.

Szájkosár használatára önkormányzati rendelet nem kötelezhet, de azért hazudj még.


Elég most már a havonta ideokádott, uszító kérdéseidből te kedves meleg harmincas. Kezeltesd magad.

2020. jan. 3. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!