Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lehet megtanítani egy...

Hogy lehet megtanítani egy roti-amstaff féle keverék kölyöknek, hogy ne ugráljon az idős jámbor kutyára és be játsszon durván a cicákkal?

Figyelt kérdés

Egyáltalán nem agresszív, egy nagyon(túl) kedves lánykutya, mindenkit imád, de egy kicsit szeleburdi(mint minden kölyök, ez természetes). Ezzel nincs is baj, de növekszik, és féltem a cicákat, egyszer ráfeküdt az egyikre, a másikat az orrával "feldobta" a levegőbe. Az idős kutyusunkra meg folyton ugrál(ő is lánykutyus, 10 éves), aki meg csak menekül előle, de olyan jámbor, hogy még csak rá sem morran, de látom, hogy nem tetszik neki. Félek, hogy gondok lesznek. Mi itthon hogyan tudnánk kezelni a helyzeteket, illetve ha nem vagyunk itthon(ilyenkor házban bent vannak mindannyian), akkor mi van?

Ha pedig komolyabbnak tűnik a helyzet vagy nem megyünk semmire, akkor kit hívjunk, milyen kiképzőt?


Előre is köszönöm a segítő válaszokat.


2020. jan. 3. 13:35
 1/4 anonim ***** válasza:
96%

Következetesen tiltani kell amíg megtanulja. Pl mint ahogy megtanítod a gyengéd harapásra.

Ha túldurva vége a játéknak. Ha dominálja az öreg kutyát (ráugrál) akkor leszeded róla és elküldöd.

Futtatóban előfordul, hogy valamelyik kutya nem tetszik az enyémnek és "terrorizálja". Na azért meg én terrorizálom a sajátom. Ne félj hozzáérni, belemarkolni a bundájába/bőrébe, hogy irányítsd. Nálam az a legnagyobb bünti ha a hátára fektetem es nem kelhet fel csak ha megengedem. Nem mindig értenek a szóból és hessegetésbő.

Ne engedd, hogy az legyen amit ő akar. Te vagy a főnök.

2020. jan. 3. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Csak most néztem meg, nem töröltettem semmit.

Köszi az eddigi válaszokat.

Akinek törölték a válaszát elküldheti nekem privátba, mert nem tudom mit töröltek.

2020. jan. 3. 15:54
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha elmesz otthonrol,zard kulon oket.

Magyarazd el a cukor staffidnak(nekem is az van :) ,h nehez es faj a masik kutyanak,ne nehezedjen ra. Az enyem ne ugral anyam kisebb kutyajara.

De lehet a dominancia miatt van. Akkor is szolj ra. Vmikor csak megerti.

2020. jan. 3. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Verd meg!
2020. jan. 5. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!