Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ugatásról leszoktatás hogyan?

Ugatásról leszoktatás hogyan?

Figyelt kérdés

Van egy 2,5 éves kutyánk. Sajnos elég nagy hangja van. Nem ugat ok nélkül, csak ha őrzi a házat. Viszont egy viszonylag forgalmas utcában lakunk, nem messze tőlünk egy buszmegállóval. Szóval sokan járkálnak. Ráadásul van egy kocsma is az utcában.

Elég zavaró ez az állandó ugatás. Ha kiszólunk abbahagyja, de nem lehet állandóan vele "veszekedni". Hogyan lehetne leszoktatni?

Azt hozzá tenném, hogy nem unalmában ugat. Minden nap sétálunk, valamint tanítjuk, gyakoroltunk vele. De egy 2-3 órás aktív futtatás után is ugyan úgy jár a szája.


2020. jan. 3. 15:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Azt írod, nem ugat ok nélkül. Meg azt is írod, hogy állandóan ugat. Akkor most mikor, mit, miért ugat?
2020. jan. 3. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
25%
Ugatásgátló nyakörv.
2020. jan. 3. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
30%
Hát pedig csak úgy tudod leszoktatni, ha mindig rászólsz. Igen, unalmas lesz, a tököd tele lesz vele, de lesz eredménye. Én volt, hogy heteken keresztül hajnalban többször arra keltem, hogy ugat, és mindog kimentem letiltani. Később már csak az ablakon keresztül szóltam ki neki. Jelenleg ott tartunk, hogy nagyon ritkán ugat, akkor is csak éjjel, és már elég csak a redőnyt felhúzni, egyből abbahagyja és megy be a házába.
2020. jan. 3. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
55%

Fegyelmezd tovább. Ne áll meg ott, hogy rászólsz, és megelégszel azzal, hogy abbahagyja az ugatást. Nem sokra mész vele. Tartsd fenn tovább a feszültséget, menj oda hozzá, fektesd le, várd meg amíg lenyugszik, és rádfigyel.


Van itt egy régi válaszom, a 14-es, elég hosszú, de talán hasznos elolvasni az alapelvek miatt.

https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__10237838-egy..

2020. jan. 3. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
17%

Intelligencia kérdése!

Egyik ugatós, mert ideges típus, netalán alfának képzeli magát a környéken, vagy csak nehezen tudja kezelni azt a pár agysejtet, ami a fejében van. Ki tudja? Számtalan oka lehet.

Van egy német juhászunk, aki csak akkor ugat, ha nagyon muszáj, mellette a Jack Russell-terrier olyan, akár egy Duracell nyúl, megy és megy és nem áll le... 17 éves és még mindig ugatós... Van egy uszkárunk is, aki minden kutyát lenéz, amely kerítés mögött van, igazi hercegkisasszony. Ha sétálunk vele, akkor totális nyugalommal tipeg el még a kerítések mögött őrjöngő kutyák előtt is. :-) A német juhászt szintén hidegen hagyja a legtöbb idegen kutya, de neki ez tanítva is lett, míg az uszkárnak zsigerből jön mindez. A Jack Russellt totál nem érdekli, hogy rászólunk az ugatás miatt. :-o Ha valaki elmegy a kerítésünk előtt ő ugat. (főutca, így elég gyakran, és velünk szemben is van egy söröző - vendéglő)


Szomszédunkban van keverék kutya, aki éjjel-nappal ugat. Másiknál német juhász, aki még minket is megugat, legszívesebben megenne. De ha ott van velünk a mi juhászunk vagy az uszkár, akkor semmi baja.


A vendéglőnél van egy kaukázusi, aki ritkán ugat, de akkor agresszíven, két Shar pei, akik zárástól, nyitásig gyakran ugatnak, nappal csöndesek, és egy német juhász, hátul a kertben, akit soha nem látunk szinte, ám annál inkább hallunk.


Lényegében, minden háznál van legalább egy kutya. Ugatnak, ami hozzá tartozik a vidéki (kisvárosi) élethez.

2020. jan. 3. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Neki is elég kiszólni az ablakon, hogy abbahagyja. Arra keresnék megoldást, hogy tényleg csak akkor ugasson, ha muszáj
2020. jan. 3. 19:58
 7/12 A kérdező kommentje:
1es. Nem ugat ok nélkül. Őrzi a házat. De ahogy írtam forgalmas helyen lakunk, így relatív sokat ugat. Az én ízlésemnek legalábbis. Nem vészes, de engem zavar, mert mély, öblös hangú kutya
2020. jan. 3. 20:00
 8/12 anonim ***** válasza:
Miért most keresel megoldást, eddig nem zavart, vagy nem ugatott?
2020. jan. 3. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Az nem házőrzés, hogy minden arra járót megugat.
2020. jan. 3. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Megoldást is tudtok, vagy csak jól esik kötekedni?
2020. jan. 3. 21:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!