Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudnám megtanitani a...

Hogyan tudnám megtanitani a kutyamnak hogy igy kerjen?

Figyelt kérdés
Leul a fenekere, kihuzza magat es a ket melso labaval kalimpal. Ezt szeretnem neki megtanitani de nem tudom hogy kene. Megprobaltam hogy leterdeltem hozza es a labammal tamasztottam a hatat de a kalimpalasig nem jutottunk el.

2020. jan. 4. 11:21
 1/2 anonim ***** válasza:

Először meg kéne stabilan tudni ülni/állni a hátsó két lábán, utána jöhet a mancsmozdulat.


Az első lépést valóban így kell, hogy ülésből felhúzod az orrát a jutalomfalattal, majd a kezeddel/térdeddel (attól függően, hogy kis vagy nagytestű) megtámasztani a hátát, hogy megtalálja az egyensúlyát. Minnél stabilabban megy neki, annál kevesebb segítség, és így folyamatosan rávezetni erre a feladatra.


Utána vagy ösztönösen fogja a mancsát használni, és akkor azt azonnal jutalmazni, vagy valahogy kiváltani, pl. kézbe veszed és megrázogatod, mint a pacsinál.


Ha pitiben pacsit parancsolsz neki, lehet hogy visszaül ülésbe és úgy ad majd pacsit.


Külön vezényszó kell a pitire (Piti!) és erre a mutatványra (Kéred! Légyszi! Stb.) is kitalálni.

2020. jan. 4. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Pitizés tanítás, majd abból mellső lábak magasabbra felemelése pl. dupla pacsi trükkből, végül ezt kéred sokszor.
2020. jan. 4. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!