Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kicsit elhízott a kutyusom,...

Kicsit elhízott a kutyusom, most meg már sovanynak tűnik. Mi az ideális egy kutyánál? Mennyi tápot kellene kapnia?

Figyelt kérdés

Foxi kutyusom van. Profine tápot eszik. Eleinte dupla annyit adtam neki, mint amennyi az etetési útmutatón volt, mert annyira kevésnek tűnt és allandoan éhes volt. (Mondjuk amúgy is állandóan éhes, bármennyit eszik:D) Nagyon sokat mozog is. De nyár végén már egy kicsit kövérnek tűnt, nem lehetett érezni a bordait egyáltalán és a nyakán is lógott a háj. Akkor lecsökkentettem az adagot, annyira amennyi az etetési útmutatón van, úgy gondoltam, hogy akkor mégis elég annyi. Ősszel még jó súlyban volt, most viszont már nagyon érezni bordáit. Szerintem sovány. Pedig most kevesebbet is mozog, mint nyáron, mert akkor sokat kirandulunk, hidegben ritkábban megyünk.

A kedve jó, jó erőben van. Dokinál nyár elején voltunk utoljára, oltasok miatt, volt vérvétel is (csak általános vizsgálat, nem volt külön oka), minden rendben volt. De aggódok, hogy nem-e lett esetleg beteg azóta. Veseproblema vagy barmi. De nincs más baj. Viszont ősszel még jobb húsban volt ennyi táp mellett. Vagy télen a hidegben többre van szükség? Kinti-benti kutyus, de szeret kint lenni, sokat van a hidegben, viszont bármikor bejohet, ez rá van bízva.

Azt ugye jól tudom, hogy az az egészséges ha tapinthatók a bordák? De mennyire kell tapinthatónak lennie? Köszönöm a válaszokat előre is! :)


2020. jan. 5. 19:16
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

En Brit Carel etetek, kistestu kutyam van nekem is. Telen kicsit tobb kell en ugy tapasztaltam, napi ketszer eszik, az etetesi utmutatohoz kepest a reggeli adagjat 5 grammal emelem. Igy kap reggel olyan 42 gramm tapot, este pedig 37-et.


Egyebkent nem gond ha sovanyabb a kutya, foxiknal meg kiallitason is latszanak a bordak.

2020. jan. 5. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Tegyél fel róla egy kepet. Simán lehet hogy jó súlyban van csak neked tűnik soványnak. Az én labradorom is teljesen jól néz ki, pont jó súlyban van mégis folyton megkapom, hogy milyen gebe mert az ő szemük a kövér kutyához van szokva.
2020. jan. 5. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Lehet most csak neked tűnik soványnak :)
2020. jan. 5. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Ránézésre nem látszik semmi, mert hosszú a szőre. Csak tapintásra tűnt fel nekem is.

Mikor dokinál voltunk akkor 12kg volt, nincs mérlegem, de majd veszek egyet, hogy le tudjam mérni, úgy pontosabban megtudom nézni, hogy mennyit fogyott.

2020. jan. 5. 20:33
 5/7 A kérdező kommentje:

Szerintem, ha nem lenne hosszú szőre és látszana akkor annyira látszanának a bordái, mint ennél a kutyusnál az első képen

[link]

2020. jan. 5. 20:42
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem ez a kutya nem tűnik vészesen soványnak.
2020. jan. 6. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az a jó, ha a bordák éppen tapinthatóak, de nem állnak ki, ezt nagyobb szőrű kutyáknál tényleg nehezebb meghatározni. Ami még támpont lehet, hogy akkor számít soványnak, ha a csípőcsontja tapintható, az már nem jó, ha az kiáll, ugyanígy a mellkasánál.

Ha legközelebb mész dokihoz bármi miatt, akár féreghajtó vagy bolha/kullancs elleni védelem, vidd magaddal és kérd, hogy nézzen rá, esetleg ha törzskönyves a tenyésztőjének küldj képeket, ő is biztos tud segíteni.

Az utca emberére tényleg ne hallgass, ők a 40kg-os goldikhoz szoktak, mert ugye minél jobb súlyban van a kutya, annál jobban van tartva. Én kölyök malival folyton megkaptam, hogy szerencsétlen kutyát éheztetem, mert mozgás közben picit látszottak a bordái, fogalmuk sem volt róla, hogy amúgy milyen egy egészséges kölyökkutya testfelépítése.

2020. jan. 6. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!