Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem túlzás ez egy kicsit?...

Nem túlzás ez egy kicsit? Emberek. Nem a gyerekért aggódik, hanem CSAK a kutyáért.

Figyelt kérdés

Ezt olvastam ma egy csoportban egy rendszeresen póráz nélkül egyedül bóklászó kiskutyáról: (javasolták a gazdának a szabályos tartást, póráz nyakörv)

"Nem azért aggódom hogy valakit megharap. Inkább azért hogy valami agyhalott miatt baja lesz a kutyának."


2020. jan. 5. 20:02
 1/10 anonim ***** válasza:
75%

Ez nem aggódás, hanem szimplán egy idióta. Már bocsánat. Szeretem akik azzal jönnek hogy a póráz nem természetes dolog a kutyának. Valóban. Attól még szabályozva van, hogy hol lehet elengedni, és hol nem. Én is féltem mondjuk, a pórázon hordott kutyám, az ilyen emberektől... és kutyáiktól.

(Válasz: de, túlzás.)

2020. jan. 5. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
84%
Gondolom ismeri a kutyát és tudja hogy nem harap
2020. jan. 5. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
87%
Jól nevelt kutya nem harap, ha nem bántják. Az viszont igaz, hogy agyhalott, állatkínzó szemetek vannak, akik pl megmérgezik. De szerencsétlen baleset is történhet, ha elüti pl egy autó.
2020. jan. 5. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Szerintem is ismeri, de azért van amikor meglepődnek a gazdik, szóval bármikor lehet egy olyan helyzet amikor mégis harap.
2020. jan. 5. 20:36
 5/10 anonim ***** válasza:
De akkor nyilván nem írá, hogy ezért nem aggódik
2020. jan. 5. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
pl: "nem értjük mi történt vele, olyan békés nyugodt kutya volt eddig, már 5 év nálunk van, és most szétmarcangolta a kisfiunkat Benőkét, érthetetlen,hüpp,hüpp." Ilyesmi hírek szoktak megjelenni, erre gondoltam hogy jobb ha nem veszik készpénznek hogy "nembááánt:)" Szóval a póráz az ember (főleg gyerekek) érdekében is van, nemcsak a kutya érdekében.
2020. jan. 5. 20:55
 7/10 anonim ***** válasza:
36%
Egykutya allatkiszamithatatlan. Akar.ilyen jol nevelt adodhat olyan helyzet,hogy harapni fog vagy akar. Nem.veletlenul kell poraz /es/vagy szajkosar is. Lasd tomegkozlekeedes, utazas, varosi seta utcan. A kutyafuttatoban, reten, parkban ott igen engedje el, hacsaktabla nem tiltja.
2020. jan. 6. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
74%

A kutya hozzá tartozik, mások gyereke meg idegenek. Miért érdekelné? Ha van egy család tagnak tekintett kutyája természetes, hogy többet jelent neki mint egy idegen. (mert amúgy az ember sose kínoz és öl meg kutyákat/akár embert igaz?)

Valószínűleg egy kis testű jól nevelt kutyája van aki ha akarna se tudna nagy kárt okozni. Én se aggódnék azon, hogy valakit megtámad a 7 kg-os kutyám, rendesen harapni se tud, és amúgy is nagyon jámbor kedves kiskutya max simiért ugrál az emberekre.

Az már neccesebb, hogy egy idióta felrúgja, vagy valaki mérget tesz ki. Egyáltalán nem meglepő, hogy így vélekedik akitől idéztél, csak te ezt túl gondolod "persze minden gyerek haljon meg csak a kutyák legyenek biztonságban..." nem, nem erről szól az a pár mondat.


Minden esetre nem vagyok a szabadon sétáltatás híve, flexin is ugyan akkora szabadsága van a kutyámnak mint amekkorát szabadon hagynék neki.

2020. jan. 6. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező, az általad említett esetben vagy a kutyát nem nevelték meg rendesen (elhiheted, hogy ezt a többség nem szívesen vallja be) vagy a gyerek provokálta. A kutya vitathatatlanul egy állat, aki nem tudja szép szóval lerendezni a konfliktust. Ezt kellene felfogni azoknak, akik csesztetik őket. Ok nélkül soha nem fog “megbolondulni” semmilyen állat, max ha szó szerint elmebeteg. De nem kéne úgy tenni, mintha ez lenne az általános, és hogy akinek ilyen kutyája van, az biztos szabadon is engedi. Elmebeteg ember, na az már jóval több járkál az utcán.
2020. jan. 6. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én is inkább attól tartanék, hogy a 3 kilós csivavámat valami agyhalott bántja, minthogy bárkit is megharapjon. Gondolom ott is kisebb testű kutyáról lehet szó. Németjuhász méretű kutyát épeszű ember nem közelít meg ismeretlenül. Autó okozta baleset nem agyhalottság, sokszor nem is tudja kikerülni az állatot, bármilyen méretű is. De gondolom nem erre gondolt.
2020. jan. 6. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!