Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tudnám megmutatni anyukám...

Hogy tudnám megmutatni anyukámnak hogy igenis képes vagyok gondoskodni egy kutyáról?

Figyelt kérdés
Mióta az eszemet tudom voltak állataim, igaz azok hörcsögök meg egerek voltak. Volt hogy több is volt egyszerre. Én takarítottam, etettem őket, játszottam velük és egyik sem pusztult el idő előtt. Három éve van nyulam, úgy gondolom, hogy tudok róla gondoskodni, mindig én takarítom(néha-néha megkértem apát ha úgy volt), játszok vele. Ellenben a nővéremmel, aki néhány hónapja kapott egy cicát. Mióta itt van apa takarítja az almot, ő eteti, ő gondoskodott róla mikor beteg volt. Tesóm itthonról dolgozik, és azt sem minden nap, szóval bőven van ideje foglalkozni vele. Ennek ellenére anyukám szerint nem tudok gondoskodni egy kutyáról, pedig esélyt sem adott rá, hogy megmutassam.(tesóm 22, én másfél hónap múlva leszek 18)

2020. jan. 5. 20:42
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Járj el egy menhelyre önkénteskedni.

Egy kutyával több macera van, mint egy macskával. Illetve több is a probléma, amire esetleg nem készülsz fel. Mondjuk szökős lesz, vagy nem jön ki a kutyákkal/emberekkel. Akkor suliba kell vinni. Anyagilag szerintem több is egy kutya, és időigényesebb is. A kutyát nem olyan egyszerű egyedül hagyni, mint a cicát.


De akár az is lehet, hogy gondoskodsz a tesód cicájáról, ha már ő nem. Hátha ezzel tudsz bizonyítani. :)

2020. jan. 5. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
82%
Nyúl mellé kutya nagyon nem ajánlott.
2020. jan. 5. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Kinti lenne a kutya, esetleg az előszobában lenne neki egy kis fekvőhelye.


Elsőnek:

Tervezek barátnőmmel menni menhelyre, de még nem érdeklődtük meg hogy mik a lehetőségek. Nem nagyon vagyok macskás, inkább elkerülöm tesóm cicáját :)

2020. jan. 5. 21:52
 4/4 anonim ***** válasza:
82%

Gondoskodni egy kutyáról nem csak azt jelenti, hogy eteted itatod sétáltatod.

Sajnos elég komoly anyagi vonazata is van, ami gondolom a szüleidet terhelné. Egy kölyök oltásai, ivartalanítása, cuccai, kutyasulija az első időben akár 100 ezres nagyságig is mehetnek. Tenyésztőtől eleve 100ezer alatt nem is kapsz kutyát, menhely pedog kiskorúnak nem ad ki. Szaporítót pedig nem támogatunk, ugye?!

Illetve ha később elköltözöl, egyetemre mész, szintén valszeg a szüleidre magad a kutty.

Szerintem várj még vele, míg "rendeződik" az életed, lesz munkád stb. Nyugi, nekem is csak 22 évesen lett kutyám, rengeteg lemondással is járt, de megérte :)

2020. jan. 6. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!