Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya macska barátság létezhet...

Kutya macska barátság létezhet? Ha igen hogy álljunk neki?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Az sem biztos, hogy jó helyre írom a kérdést.

Van kettő kutyám, és a kertünkbe mostanában egyre bátrabban, és egyre okosabban sétál be egy szürke cica. Nem is lenne gond, imádom az állatokat. Eleinte nem foglalkoztam nagyon vele, megsimogattam, és tettem a dolgom. Aztán a cica csak jött és jött. Eleinte csak hetente, aztán mostmár mindennap. Bújik dorombol, és élelmet követel. Lehet hibát elköbetve, de adtam neki enni, mert azt sem tudom van e gazdája. Nem ismerem a macskát. Nincs rajta semmi, még bolha nyakörv sem, de ez nem jelent semmit. Miután megkajált a meleg házban a konvektor mellett, épp leheveredett volna aludni. Ahogy tettem vettem fogta, és mintha zavarnám a pihenését le akart boxolni. A kutyákat nem bántja, nem boxol. A kutyák sem nagyon foglalkoznak vele se kint se bent. Egyszer fújt rá az egyik kutyára, de a kutyám inkább elvonult. Mivel még soha nem volt macskám, és semmi infóm róluk csak az átlag ismeretség, így hogyan tovább? Első sorban nem akarom, hogy a kutyákat megkarmolja, vagy szemünkbe belekapjon. Másod sorban persze az se lenne jó, ha minket boxolna le. Ha megnyugszik, illetve tud viselkedni szívesen cuccolhat hozzánk a cica. Semmi bajom se lenne a ténnyel, hogy beköltözzön.


1 hogy deritsem ki, hogy valakié e a macska?


2 ha valahogy kiderült, és mondjuk nincs gazdi, akkor mi legyen? Akkor elviszem orvoshoz nyilván, de hogyan?


3 ha van gazdi vagy amíg kétséges addig mit csináljak vele? Olyan szépen beslusszan a macsek, hogy néha csak azt veszem észre, hogy a lábamnál nyávog


4 help sosem volt macskám!


Igazából a legnagyobb baj, hogy tényleg a kutyákat féltem, mert kis érdek a macska. Ők úgy látom el lennének vele, de nem merem felügyelet nélkül hagyni őket mikor a macska jelen van.

Ki még sosem zavartam állatot el, és a cicát sem szeretném.


2020. jan. 5. 23:23
 1/8 anonim válasza:
100%
Ahogy le irtad szerintem valószínű senki nem fogjakeresni.Se nyakörv semmi. Hogy vidd el orvoshoz? Tedd egy kis dobozba gondom van otthon és mindenhol van állatorvos szerintem. Faluban városban. De házhoz is hívhatod. Ha szeretnéd megtartani meg kell vízsgálja az orvos meg kapja a megfelelő oltást. Azért vigýazni kell hogy ha megmar mert nem ismered lehet bármi betegsége. Nem tudni. De szerintem ne hagyd cserben. Most szokatlan neki még hisz nem ismer annyira. De meglásd ugy megszeretitek egymást. Nagyon aranyosak tudnak lenni. Szeretetre tudnak éhezni. ☺ A kutyáiddal meg nyugi nem lesz semmi baj. Lényeg minél elöbb vidd el álatorvoshoz a kis drágát. ☺
2020. jan. 5. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Úristen, milyen idióták válaszolgatnak itt?


Nem kell tőle féltened a kutyáidat, hidd el, hogy ők sokkal nagyobb kárt tudnak tenni benne! Max akkor fogja jobban összekarmolni őket, ha a kutyák komolyan megtámadják, de akkor is ő fogja a rövidebbet húzni. Nagyon pici esély van rá, hogy durvább sérülést okozzon nekik.


Az, hogy "leboxol", simán leher játék is! :) Amíg nem fúj, morog, vagy nyávog ilyen elnyújtott hangon, addig nem kell semmi rossza gondolni! :)


Én elvinném dokihoz a helyedben (mindenképp stabil cicahordozóban vidd, másképp veszélyes), nézetnék benne chipet, és ha az nincs, megtartanám. Ha van is gazdája, nyilván sz4rik bele az egészbe, különben nem nálad hesszelne!

2020. jan. 6. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha nagyobb városban élsz és van facebook csoportja oda felteheted hogy találtál egy cicát, vagy pár környékbelinek is mondhatod aztán ha van gazdája keresni fogja és rátok akad, de ahogyan leírtad nem valószínű, hogy bárki is várja haza.


Ha megtartanád akkor mindenképp vidd dokihoz, lehet férges vagy bármi amit te és a kutyád is elkaphat.


A kutyát ne feltsd a macskától, legyél velük ott az elején hogy lásd hogyan viselkednek, főleg akkor ha azt hiszik nem látod, mert pl a kutyák van hogy olyankor szadizzák csak a macskát, tapasztalat.


Egyébként létezik kutya-macska barátság, nálunk és nagyszüleimnél is volt, összebújva aludtak, együtt játszottak stb de pl mamám kutyája idegen macskákat kizavart a kertből.

2020. jan. 6. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha befogadod, az legyen az első, hogy állatorvoshoz viszed, és elintézteted, hogy le lehessen kismacskája, ha lány, ha fiú, akkor meg heréltesd ki!

Második, hogy amit kitavaszodik, építs neki zárt kifutót, ami kellően nagy, és biztosan nem tud kijönni belőle, lehetőleg a házatokhoz csatlakoztatva! Elég hozzá némi támszerkezet, meg erősebb csirkeháló. Ezt azért, hogy egyrészt többé ne kóborolgasson, legyél te felelős gazda! Másrészt, így a kutyáidat se bántaná tutira. Harmadrészt pedig nem túrná fel a kertedet, hogy telesz-rja.

2020. jan. 6. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
51%

1. Ha akarod, plakátold ki a környéken / helyi Fb csoportban, hogy keresed a gazdáját.

2. Ha be akarod fogadni, vidd el állatorvoshoz, nézze meg, van-e chip benne (pl.a mi macskánkon sem volt bolhanyakörv se, mert féltünk, hogy esetleg beakad valahova,ezért spot-ont használtunk, de chip volt benne) Adass neki oltást, ivartalaníttasd!

3. Ezek szerint a kutyákkal elfogadták egymást. Ez megoldva.

2020. jan. 6. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha eddig nem bántották egymást, akkor ezután sem fogják. Elfogadták a kutyáid és a macska sem bántja őket. Az enyémek (2 macska és 1 kutya) együtt nőttek fel, mégis van 6 év után is olyan, hogy fújnak a macskák, ha a kutya kicsit pofátlanabb.


Mindenképp vidd el orvoshoz, ha se nyakörv se chip se semmi, akkor gratulálok, van egy macskád. :D

2020. jan. 6. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

[link]


A legnagyobb haverok voltak. Gyepálták egymást rendesen, játékból.

2020. jan. 6. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha marad, első sorban féreghajtás és veszettség elleni oltás. Az utóbbi azért kell, mert egy karmolásnál,harapásnál, ha orvoshoz mész miatta, lesz neked oltás veszettség ellen.

Természetesen mindez akkor, ha nem keresik a cicát.

2020. jan. 6. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!