Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 11hetes akita inu kan kölyök...

11hetes akita inu kan kölyök kutya nem gond ha kinn van ugye?

Figyelt kérdés

2 hete hoztuk el a kiskutyát, egyetlen napot töltött benn a házban, aztán sajnos ki kellett őt tessékelnünk. Az okok a következők:

-van benn macskánk már 5 éve.

-félóránként pisilt valahova..(pedig ragasztottam fel sok pelust)

- tilos lépcsőznie 1 éves koráig ennek a fajtának, de őt persze ez nem érdekelte.

- mindent megrágott... mindent.


Most 2 hete kinn van. Sajnáljuk, imádnánk ha tudna viselkedni benn, de amikor nem vagyunk itthon úgyis ki kellene mennie.

Cuki, édi, rettentő ügyes, de szófogadatlan. Kinn van egy kb 100 nm -es füves és betonos területe ami csak az övé. A teraszon van háza, ami szigetelt, bélelt nagyon klassz de max játszani ugrik be. A háza melletti teraszajtó előtti fekvőjében alszik. Sokat hisztizik h menjünk játszunk vele állandóan, de ez a munkás hétköznapokon kevésbé fog menni.

Szerintem jó helye van, ha hideg lenne is be tud menni a házába, mégis akárhányszor meghall meglát minket nyüszög, hisztizik látványosan.

Segítsetek tanácsaitokkal! Köszönöm


2020. jan. 6. 09:37
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Ja! Padlófűtés van benn nálunk. Abban az egy napban míg benn volt folyamatosan lehegett! Tuti nagyon melege volt
2020. jan. 6. 09:42
 2/13 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem amíg foglalkozva van vele rendesen, naponta legalább egyszer sétáltatjátok stb, nem baj ha kint van.
2020. jan. 6. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
57%

Bocsi, de téged itt mindjárt ízekre szednek.

Szerintem amúgy nem gond, a miénk is kint van (más fajta), nem szeret bent lenni. Próbáltam, de nem. Mi sokat vagyunk vele kint, viszem sétálni, van játszó kutyabarátunk is, akivel összejárunk, idén szeretnék majd a helyi kutyasuliba is menni vele.

2020. jan. 6. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Sziasztok.

Remélem nem szednek ízekre. Rengeteget vagyok a kutyámmal. Tudom h ez egy nagyon makacs kutyafajta. Egyenlőre nekem nincs bajom vele. Csak jó lenne ha mindig ott lehetne ahol én. De nem lehet sajnos.

Csak tanácsokat, tapasztalatokat kértem megosztani. A doki és a tenyésztő szerint olyan bundája van h nem fázik.

Köszönöm az eddigi válaszokat!

2020. jan. 6. 10:04
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Próbáltátok már... esetleg.. nevelni?!


Mégis honnan tudja, hogy kell viselkedni? Lehet amúgy kint tartani őket, de nem télen kellene kicseszni a kertbe, hanem majd idősebb korában tavasszal kiszoktatni. Vigyétek kutyaiskolába, ha magatoktól nem tudjátok nevelni, mert nem sokáig lesz #kicsicukcsiédi kutya.

2020. jan. 6. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

A tenyésztője mit mondott a kint tartásról?

Amit felsoroltál gondnak a benti tartásról, ha hiszed, ha nem, jellemző MINDEN kölyökre, talán a kicsi fajtáknál kisebb a kár a méretük miatt.A kiskutyát ebben a korban tanítani, nevelni kell az emberrel való élet szabályaira. Nyilván szófogadatlan, mert még nem tanulta meg mit vártok el tőle.

A "hisztizés" jogos, hiszen eddigi életében nem egyedül volt. Nem akkor kell kimenni hozzá, amikor hisztizik, hanem amikor valaki éppen foglalkozni akar vele.

2020. jan. 6. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

A tenyésztő szerint határozottan kell bánni vele. Eldönteni h kinn vagy benn és ehhez ragaszkodni. Keményen.

A lépcsőzés miatt ő is a kinti létet javasolta.

2020. jan. 6. 11:16
 8/13 anonim ***** válasza:
79%
valamiért fogadni mernék, hogy nem tenyésztőről van szó.
2020. jan. 6. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem az a baj, hogy kinn tartasz egy akitát. A megfelelő körülmények között (és amit te leírtál, az teljesen megfelelőnek tűnik) alkalmas a fajta a kint tartózkodásra.

A baj az, hogy átmenet nélkül, és kölyökként tartod kinn. Pont ez az időszak, amikor a kutya legjobban kötődne hozzád, beilleszkedne a családba, és megtanulná az együttélés szabályait, hogy te mit vársz el tőle, hogyan kell viselkedni.

Ha ezt az időszakot hagyod kárba veszni, olyan ablak záródik be, ami soha többé nem fog kinyílni.

Persze, hogy nem tud benn viselkedni, mert nem tanulta még meg. De ha most nem tanítod meg neki, akkor nem is fogja. Ha nincs időtök foglalkozni vele, előbb-utóbb fel fogja találni magát, hogy ne unatkozzon: szétszedi a kertet, a teraszt, a házát, szökni fog, rossz szokásokat vesz fel stb.

Sokkal könnyebb most pár hétig rászánni az időt és erőfeszítést, hogy utána hosszú évekig legyen egy kiegyensúlyozott, megbízható, jó kutyád, mint később megpróbálni bepótolni azt, amit most elmulasztottál.

Ha később nem akarod a lakásban tartani a kutyát, az a te döntésed (bár én nem értem, hogy minek a kutya, ha nem akarsz vele lenni...). Nekem kuvaszom van, mégis bejáratos a lakásba, bár kiskorában nehéz volt, amíg meg nem tanulta a szabályokat. Most már, ha itthon vagyok, benn van velem, ha nem vagyok itthon, kinn van, és este ő maga kikéreckedik (megy "dolgozni", őrzi a portát), de nagyon szépen viselkedik kinn és benn is, megérte a kezdeti nehézségeket.

2020. jan. 6. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem gond a kinti tartás, de még tényleg nagyon pici és nagyon hideg van éjszaka, az ízületeknek egyébként ez sem tesz jót. Az mindenképp fontos, hogy szigetelt, akár fűtött háza legyen kint, még kölyök szőre van és 11 hetesen nem is túl nagy, simán megfázhat kint a -10 fokban, erre azért figyeljetek.


Ami igazából gond, az inkább az indokok, ami miatt kinti kutya lett. Egyrészről a világ legjámborabb labradorja is szófogadatlan még 11 hetesen, másrészről ha most nem szoktatjátok szobatisztaságra, akkor sosem lesz az, ilyen fiatalon pedig még sokkal könnyebb összeszoktatni a macskával is, a rágásról tiltani kell, különben idővel a kertben is ugyanúgy fog rombolni. A lépcsőzést nem teljesen értem, ha a bejárat előtt van pár lépcsőfok, az nem árt neki, ha pedig emeletes házban laktok, akkor azt meg lehet neki tanítani, hogy az emeletre nem menjen fel. Ezek mind olyan dolgok, amiket nem lehet ráhagyni a kutyára és azt meg nem fogja megérteni, hogy azért raktátok ki, mert előző nap megrágta a cipőket.

Szóval szerintem a legfontosabb az lenne, hogy változtassatok a hozzáállásotokon, az adott problémákat oldjátok meg úgy, hogy a kutya is tanuljon belőle, értelmes állatok és ilyenkor még olyan az agyuk, mint a szivacs, ha foglalkoztok vele és következetesek vagytok, hamar meg fogja érteni, hogy mi helyes és mi nem. Ha mindig csak alternatívákat kerestek sosem lesz olyan kutyátok, akivel kényelmes együtt élni, akinek a tartása örömet szerez, mindig csak a gond lesz vele. Példának okáért ha húzni fog séta közben, akkor mit csináltok? Nem viszitek többet sétálni? Mert akkor meg tele lesz levezetetlen energiával, szökni fog, rombolni, persze építhettek atombiztos kerítést, de az megint nem a probléma megoldása lesz és csak egyre rosszabb lesz. Szóval nem bántásból, de a ti érdeketek, a ti életeteket könnyíti meg, ha már ilyen pici korától megtanítjátok neki, hogy hogyan kell viselkednie.


A tenyésztőtől pedig csakis kizárólag akkor fogadj meg nevelési tanácsokat, ha neki is tökéletesen jól nevelt, engedelmes kutyái vannak. Találkoztam már olyan németjuhász tenyésztővel, akinek IPO-s kutyái voltak, kiképeztette őket mindenre, de ő maga nem tudta kontrollálni őket, kennelben, szeparálva tartotta a kutyáit, mert különben széttépték volna egymást, annyira nem tudta nevelni őket. Szóval a tenyésztő sem feltétlen ért a kutyakiképzéshez, tanácsokat elsősorban mindig szakemberektől kérünk, jelen esetben egy jó kutyasuli nektek is sokat segíthetne.

2020. jan. 6. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!