Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Közeli barátom kutyája elpuszt...

Közeli barátom kutyája elpusztult, öregségben, az exgazdi nagyon maga alatt van. Hogyan segíthetek neki?

Figyelt kérdés

Még kicsi korában kapta a kutyust, konkrétan még nálam is idősebb eb volt (több, mint 16 éves). Nagyon jó kutya-gazdi kapcsolatot ápoltak és tényleg rengeteget törődött vele, szerintem ezért élt ennyire hosszú életet az állat.


Egy szó, mint száz: tegnap derültek ki a szomorú hírek, a barátomnak meg nagyon hiányzik a jószág és fáj hogy így látom őt. Hogyan segíthetek ilyenkor? Mivel vigasztaljam, mivel ne?



2020. jan. 6. 22:47
 1/6 anonim ***** válasza:
92%
Azzal tudsz segíteni, hogy odafigyelsz rá. Nem tudod vigasztalni, csak hallhasd meg, ha beszélni akar róla; ha nem, akkor ne hozd szóba.
2020. jan. 6. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos átérzem a barátod helyzetét, nekünk is nemrég kellett elaltatni a kutyusunkat, szörnyű volt. :'( Egyébként egyetértek az első válaszadóval, túl sok mindent nem tudsz tenni érte, meghallgathatod, ha szeretne beszélni róla, vagy esetleg valami semlegesebb témával ideig-óráig el tudod terelni a figyelmét, de ennyi. Az első napok a legrosszabbak, teljesen normális, hogy maga alatt van, sajnos a gyász ilyen, hagyni kell, hogy magától enyhüljön, de nagyon rendes tőled, hogy így figyelsz rá. Esetleg a kutyus sírjára készíthetsz valami apró emléktárgyat, vagy kis koszorút, hogy a barátod még jobban lássa az együttérzésedet.
2020. jan. 6. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez a legszomorúbb a kutyatartásban, hogy bármit is teszünk, fel kell rá készülni, hogy egyszer nekünk kell elengedni. És ezt borzasztó nehéz felfogni, főleg ha kisgyerekként került hozzá a kutyus, olyankor még a halál fogalmát fel sem tudjuk fogni.

Nekem egyetlen dolog segített, ha arra gondoltam, hogy jó élete volt, rengeteg dologra volt lehetősége, rengeteg helyet, kutyát megismert, tudtam, hogy mit szeret csinálni és mindig igyekeztem boldoggá tenni. Ettől függetlenül persze ez nem enyhíti azt a fájdalmat, amin az ember ilyenkor keresztülmegy, valami pótolhatatlant veszítünk el, a részünket. Hónapokig furcsa volt, hogy nincs körülöttem, teljesen felborult a napi rutinom, eltűntek a saját kis szokásaink, egyszerűen fizikailag hiányzott az életemből és minden egyes alkalommal, amikor erre rádöbbentem csak sírni tudtam, legyen az egy hajnali kávéfőzés vagy csak a tudat, hogy nincs miért hazasietnem a munkából.

Szóval szerintem, ha valami vigasz lehet, az az, hogy tökéletes élete volt a barátod kutyájának, de ez sem enyhíti egyik napról a másikra a fájdalmát. Az fontos, amit a többiek is írtak, hallgasd meg, ha beszélni akar róla, illetve az is nagy segítség lehet, ha megpróbálod elterelni a figyelmét róla, olyan programokat szervezel, amik kicsit kizökkentik, hogy ne folyton arra gondoljon, hogy olyankor éppen mit csinált a kutyájával, akaszd meg egy kicsit a napi rutinját. Legalábbis nekem ez sokat segített, de a gyász az nagyon személyes, minden ember máshogy éli meg, máshogy birkózik meg vele, a legfontosabb, hogy ott legyél mellette és tudja, hogy számíthat rád, bármire is van szüksége.

Részvétem a kutyus miatt.

2020. jan. 7. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
17%

Nezzetek egyutt uj kutyakat!!! Rengeteg kutya vacog a hidegtol a menhelyeken es var szereto gazdira!!!! Menj el vele korulnezni!!! Neten is nezzetek korul,milyenek vannak. Erdeklodjetek telon is.


Nagyon sok kutya sir a gazdi nelkulisegtol!!! Vegyen magahoz 1-2 uj kutyat!! Az segiteni fog neki is es a kutyak is orulni fognak!!


[link]


O pl meghal,ha nem fogadja be vki es nem eteti!! Nezzetek meg es boldog lesz a baratod,h segitett rajta egy meleg otthonnal!

2020. jan. 7. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
66%
Nehogy hallgass a #4-esre! Ha az én kutyám pusztulna el és valaki rögtön azzal jönne hogy keressünk másikat biztos hogy pofán vagnam. El kell gyászolnia.
2020. jan. 7. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem sokat tudsz tenni, az eddigi tanácsokhoz nem tudok hozzátenni én sem.

Semmiképpen se javasolj neki új kutyát, mert egyrészt ez friss gyásznál tapintatlanság, másrészt neki kell eljutnia arra a pontra, ha akar majd másikat, és hogy ez kinél mikor jön el, vagy eljön-e egyáltalán, az egyéni. Anyai nagyszüleimnél sose lett többé új kutya a kutyájuk után, másnak meg egy új kutya segít feldolgozni a gyászt, és betölteni az űrt. Egyik sem jobb a másiknál, és nem függ attól sem, mennyire kötődött valaki az elpusztult kedvenchez.

Ha beszélni akar a kutyáról, hallgasd meg, ha nem beszél róla, ne hozd fel, idővel majd enyhül a gyász.

2020. jan. 7. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!