Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Okkal aggódok, hogy meg fog...

Okkal aggódok, hogy meg fog fagyni a kutyám vagy túlzásba viszem?

Figyelt kérdés

6 éves, közepes testű, hosszúszőrű keverék, minden télen kint volt eddig. Minden telet végig is aggódtam. Bár rajta azt látom, hogy szeret kint lenni. Volt egy tél, amikor megpróbálkoztam azzal, hogy bent legyen, de nem ezt szokta meg, csak akkor tetszett neki, hogy bent van, ha vele foglalkoztam, amint kicsit unatkozott már ment is ki. Éjjel szintén. Van szigetelt ólja. Szalmát szoktam neki tenni bele. Most viszont a szalma elfogyott és csak pénteken tudok hozni. Ami utoljára volt bent neki az már budi volt, de egyenlore csak az ól mellé szedtem ki, na most ott alszik abban, én meg halálra aggódom magam. Azért csak melegebb lenne az ól, szalma nélkül is..de nem megy be. -6 fok van. Mikor kimentem hozzá remegett is, de ő amúgy is olyan fajta, hogy ha izgatott akkor remeg, nyáron is. Csak most egyből az jutott eszembe, hogy úristen megfagy. Rossz nézni, hogy kint alszik ebben a hidegben. Ugye bemenne az ólba, ha nagyon fázna? Es ugye amiket mondanak, hogy mennyire veszélyes a hideg a kutyáknak az a kistestű, rovidszoru kutyákra vonatkozik?

Honnan tudom amúgy, ha fázik, ha az enyém anélkül is szokott remegni?


2020. jan. 7. 05:46
 1/9 anonim ***** válasza:
93%
A rokonaim kutyáin ilyenkor azt látom,hogy összekuporodnak,elbújkàlnak,eldugják az orrukat is. Így látni,hogy fáznak. Viszont ilyenkor be is mennek az óljukba.
2020. jan. 7. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
32%
De nem kicsit tùlzàsba viszed, ha fàzik majd keres magànak meleg helyet. Nem cukorbòl van, hogy a szèltől is òvni kelljen, plàne ne akarj màr okoskodni az àllat helyett ès jobban tudni ő mit akar. Majd azt ő pont jobban tudja ès eldönti hol alszik.
2020. jan. 7. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
51%
Az állatok a természetben sem a hatodik emeleti szobák ágyaiban tartózkodnak mert nem ott érzik jól magukat. Az csak az itt okoskodó és magukat állatvédőnek sőt állatszertőnek kikiáltó ferde emberek önnyugtatása a buta hajlamaik kiélésére. A te kutyád az egyik legjobb példa arra hogy a háziállatok vad őseikhez hasonlóan nem szobakutyusok és szobacicusok szeretnének lenni hanem SZABAD életű és akaratú állatok. Ha az itteni beteges emberkék véleményét is látni akarod csak figyeld meg ennek a válasznak a százalékolását egy nap múlva és az mindent meg fog magyarázni. Hidd el, a kutyád NAGYON jól érzi magát és tudni fog cselekedni.
2020. jan. 7. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ne aggódj. Én is mindig halálra aggódtam magam, de az állatorvos megnyugtatott. Elmondta, hogy a kinti kutyák ismerik az elemeket, hozzá vannak szokva, és tudják mi a jó nekik. Nem hülye, ha fázik, bemegy majd. Az állatorvos azt mondta, hogy mindig tudják mi jó nekik, mire van szükségük. Nekem egy hatalmas németjuhászom van, nagy vastag bundával. Szigetelt kutyaháza hőfüggönnyel és szalmával. Csak éjszakára megy be, nappal még hóban esőben is kint van inkább. Ha van hó, a havon alszik. Én már nem aggódok. Azt mondta az állatorvos hogy arra nagyon kell figyelni, hogy ilyenkor gazdagabb, zsírosabb ételt kapjon télen+ ugye fontos a mindig friss víz.
2020. jan. 7. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
53%

Megfagyni nem fog.

De hosszú távon az egészségének nem tesz jót (pl. ízületek)

2020. jan. 7. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Pekka ***** válasza:

Nem lesz semmi baja, főleg, hogy eddig is kinti kutyaként üzemelt :)

Miért terelnéd be falak közé, ha kint jól érzi magát?

2020. jan. 7. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
51%

3# attól, hogy kint van a kertben, még nem szabad. Nekem a házam nagyobb és ingergazdagabbb, mint a kertem.


Kérdező # próbálj még ma szalmát venni. Kereskedesben is lesz.

2020. jan. 7. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem kell túl aggódni. A kint tartott kutyák ősszel "télálló", meleg bundát növesztenek, ugyanúgy, mint az őzek, farkasok, sakálok stb. Ez egy természetes folyamat és jó hőszigetelő hatású. Ha fázna, bemenne, de kint is jól érzi magát a bundájának köszönhetően. Amúgy is enyhül most az idő, nem lesz semmi baja.
2020. jan. 7. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha fázna, elvonulna, összehúzná magát, te is írtad, hogy izgatottságában is szokott remegni. Esetleg ízületvédőt lehet neki adni, erről kikérheted az állatorvos véleményét is. Nekem benti kutyám van, hosszú szőrű, de kistestű, 9-10kg-os mentett mix. Ő is növesztett téliesebb bundát, mert csak esőben adtam rá kabátot, akkor is csak azért, mert másképp ki sem dugná az orrát a szabadba olyankor, szóval hagytam, hogy végezze a dolgát a természet, egyébként ha túlféltettem volna, ő sem növesztett volna vastagabb bundát, és öltöztethetném ősztől tavaszig. Rövid szőrűeknél más a helyzet, ők tényleg jobban fázhatnak.
2020. jan. 7. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!