Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy szoktassam le a kutyámat...

Hogy szoktassam le a kutyámat a harapdálásról, csipkedésről?

Figyelt kérdés

Egy három hónapos Amstaff jellegű kutyusról van szó. Egy hónapja fogadtuk örökbe. Rendkívül okos, az "ül" "marad" "pacsi" "fekszik" vezényszavakra mind hallgat és már a meneteléssel is egész szépen haladunk, sőt a szobatisztaság is rendben van. Egy probléma van, hogy nagyon durván harap.

Rengeteget olvastam a problémáról, tudom, hogy még kölyök, és így ismerkedik a világgal, viszont már nagyon messzire ment. Valószínűnek tartom, hogy a probléma egyik oka, hogy túl korán el lett választva az anyjától és a testvéreitől, így nem tanulta meg, hogy igenis fáj a harapás. De ezzel sajnos nem tudok mit kezdeni.

Rengeteget játszom vele - tehát kizárnám azt a problémát, hogy a kevés törődést "bosszulja meg" - és ha látom, hogy kezd durvulni pihenünk, hogy lenyugodjon.

Viszont van, amikor csak bekattan nála valami és elkezd harapni. Ma például nagyon csúnyán beleharapott a lábamba. Úgy hogy épp reggeli után pihent mellettem a kanapén. Csak feküdt, majd egyszer csak elkezdett csipkedni.

Ha elkezd harapdálni először nagyon erélyesen rászólok, hogy nem szabad, vagy hogy "kifelé" - ez az esetek 30%-ban hatásos- , de van amikor oda sem figyel és folytatja, vagy még jobban durvul. Ilyenkor mindig magára hagyom, de ilyenkor nagyon durván elkapja a bokámat kifelé menet. Ezért pedig a büntetés, hogy pl. kizárom a helyiségből amiben vagyok.

Akkor úgy tűnik, hogy egy 10-15 perc után lenyugszik és megbánja. De akkor sem engedem be, várok még plusz egy negyed órát, majd kinyitom az ajtót. Ilyenkor jönnek az alázatos puszik, meg a bújás, majd pár perc múlva valami ismét bekattan és elkezd újra harapni, mikor tényleg nem számítok rá.

Próbáltam már, hogy ilyenkor a rengeteg játéka közül valamelyiket a szájába adom, hogy azt rágja. Ideig-óráig lefoglalja, majd otthagyja és célba veszi a kezemet.


Tudom, tényleg hogy még kölyök de esetleg valakinek valami tanács, hogy még mit lehetne tenni? Megütni NEM FOGOM. Ha aranyosan rágcsálna jóval türelmesebb lennék, és nem problémáznék ezen, de tényleg nagyon csúnya sebeket okoz. Erről pedig mindennél előbb szeretném leszoktatni.

Már a tápváltásra is gondoltam, hátha az a probléma. De nem igazán tudom, hogy mi tévő legyek.

Az ovi már tervben van, viszont még nem mehetünk mert hiányzik 2 oltás.



2020. jan. 7. 08:27
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Egy felnőtt kutya visszacsípne, az esetleges ellenkezést meg ledominálná.


Ezt neked, mint vezérnek szabad, neki nem.


Ha három ujjal azonnal összecsíped a bőrt a farán, hátsó lábán, csak egy pillanatra (közben határozottan mondod, hogy NEM - mégis csak emberek vagyunk..)és aztán nem engeded, hogy erre válaszul visszacsípjen, kezedhez kapjon, akkor egy idősebb kutya viselkedését utánozod. Ezt érti.


A csipkedés, vagy finomabb formában a bökdösés ennek az állandó hatalmi harcnak a része. Neked szabad akármikor, neki nem szabad ezt kezdeményeznie.


Ez nem verés. Az nem megoldás, hogy akkor kimész, ott hagyod, mert ezzel teret adsz neki. Akié a tér, azé a hatalom. Mi van, ha a kedvenc foteledből kell felállnod, és valami negyedórás elfoglaltságot keresni, csak mert belecsíp a lábadba?

2020. jan. 7. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
35%

Annyira rengeteget nem olvashattál, ha az elválasztást okolod a csipkedésért, harapásért.

A kölykök így játszanának. Kutya módra. A te dolgod pedig megtanítani neki, emberrel nem lehet így játszani.

A kizárás, egyebek ebben az esetben nem sokat érnek.

"10-15 perc után lenyugszik és megbánja"

Nem bánja meg, hanem érzi a reakciódból, hogy valamiért haragszol.

Youtubon keress videókat --hogyan tanítsuk meg a kutyának, hogy ne harapdáljon---Vagy ehhez hasonló címmel videókat.

2020. jan. 7. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
40%

Néhol használ, ha hirteken megbököd a mellkasát, mintha egy kis harapás lenne. Az enyém nem nagyon zavartatta magát tőle, nekem az vált be, hogy megfogtam a nyakán a bőrt és lejjebb nyomtam a földhöz és így tartottam amíg lenyugodott. Közben szemkontaktus, mérges nézés, szidás. Ha komolyabb a dolog akkor pedig a hátára fektetem. A kutyák így hódolnak be, megadják magukat. Ismerek olyat akinek hatalmas bull szerű (annyira nem ismerem a fajta típusait) kutyája van, ő ilyenkor még rá is fekszik.

Tényleg ne hagyd "győzni" hogy teret adsz neki ahogy más is írta. Ilyenkor inkább szorítsd ki őt onnan. Mész felé amíg már hátrálnia kell, és ki az ajtón. Viszlát. Ha nagyon a hátadmögé ugrálna akkor megfog, húz, kirak.

Nem kell félned attól, hogy erősebben irányítsd kézzel akár.

Nekem is jó sokáig tartott amíg normálisan hozzá mertem nyúlni a kutyához és irányítani a grabancánál fogva de megérte.


Azóta úgy gyakorlok vele, hogy tapogatom a pofiját amitől ő elkezdi harapdálni a kezem és így játszunk. Amint túl nagyot harapott szidás. Most már tudja mekkorát szabad.

2020. jan. 7. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Fogd meg a nyakanal felul es turd le a foldre vagy ha nem birod (en se tudtam) ,akkor egy hatarozott nem es jo az a 3 ujjas technika,amit az elozo irt. Hagyd ott. En ezt csinaltam sokaig ,mire megertette! En 7 honaposan vettem az amstaffom,mar ajkor akkora vilt,mint egy felnott labrador!! Kek zold folt voltam mindenhol.

:D

Csaladtagomnak pitje van es o is haradalja,most szoktatja le rola. Kek zold folt es van,amikor feldagad a keze. Idovel szepen leszokik. Ot le tudja turni a foldre.


Turelem es kovetkezetesseg.

A kizarasbol nem esik le neki.

2020. jan. 7. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
52%

Vegyel neki meg ma kotelet,amivel katszol vele huzocskazosat!!!

Amikor odanyujtod neki az egxik felet,akkor mondd,h jatszunk es mondd ,h harap. Amikor teged harad mondd h nem harap. Illetve olyan szot mondj,amit nemmel tagadsz. Erteni fogja!! Nagxon okosak! A mienk mar mwgerti az emberi beszedet! Legyen a tarsasagotokban sokat!


Alegfegyeomezettebb kutyak. Sokkal higgadtabban megcsinal mindent,mint a badaszkutyak (vizsla,foxi,spaniel)

2020. jan. 7. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A "tegyél úgy mintha te is csipkednél" tanácsokhoz: én nem úgy teszek, én simán fülön harapom a kutyát. :D Nyilván nem úgy, hogy gond legyen belőle. De gyorsan megtanulta, hogy nem szabad. (Hülyeségnek tűnik, én is úgy olvastam valahol, félig poénból próbáltam ki. De bevált.)
2020. jan. 7. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A fülönharapás farkasoknál vadászat közben figyelhető meg. A fülön elég sok az idegvégződés, elég érzékeny, egy erős harapás olyan sokkot okoz, hogy az állat ösztönszerűen lerogy. (Képzeld el, mintha tökön rúgnának, azt sem lehet lábon kihordani...)


Terelőkutyák is csinálták, a pásztorkodással foglalkozók ellesték, és rájöttek, hogy ember is tud akkorát harapni, ami kiváló egy egy nagyobb testű állat pacifikálására! Már ha elég közel tudsz jutni egy dühöngő bikához, hogy a fülébe harapj...

2020. jan. 7. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az esetek 70%-ban azt tanítod neki, hogy ha rászólsz, akkor azt ne vegye komolyan, mert nincs következménye! Egy kicsit nézz utána a következetesség fogalmának.

Ha le akarod állítani, akkor ott azonnal állítsd le! Ne hagyd rá, ne menj el, ne csak próbáld, hanem állítsd le! Ha még ez sem megy, hatalmas gondok lesznek a nevelésben!

2020. jan. 7. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!