Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 2hetes kiskutyàkat nevelek...

2hetes kiskutyàkat nevelek mert anyuka mem nevelte őket. Meddig kapjanak cumiból tápszert? Mikor kezdhetem a hozzàtáplálást?

Figyelt kérdés
Már tettem ki kérdést lehet így ismerős lesz valakinek de azért gyorsan leírom röviden. Karàcsony előtt mentett kutyus megfialt, nem szoptatta őket így én nevelem. Kapnak Royal tápszert , vitaminokat meg probiotikumot is . Meddig kapjanak cumiból? És most 2 hetesen már mehet is nekik a féreghajtó paszta? Mert doki szerint 2-3hetesen. Na de most akkor 2 vagy 3 inkább?

2020. jan. 7. 21:04
 1/2 A kérdező kommentje:
Na most bezzeg hogy kiírtam a kérdést egyből találtam végre egy normális oldalt ami nem csak az első hetekre van. Ideírom hàtha másnak is hasznos lesz esetleg később. Elvileg 3 hetes kor körül màr lehet lapos tálkába is tenni pl pépes kajàt is.
2020. jan. 7. 21:09
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha nem nagyon muszáj, akkor azért még ne adj nekik pépeset! A tápszer úgy lett kialakítva, hogy minden fontos összetevőt és vitamint tartalmaz, ami a kiskutyáknak kell.


3 hetes koruk után fokozatosan adagolhatod nekik a tápszerbe (beleturmixolva) a pépeset is, hogy szokják az ízét. Aztán folyamatosan növeled az adagot, míg végül már csak pépeset esznek.


3 hetesen már mehet a féreghajtó, de mindenképp konzultálj folyamatosan az orvossal!


Az anyakutyát sem ártana felturbózni vitaminokkal meg mindennel, mert oka van annak, hogy nem tud szoptatni.

2020. jan. 8. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!