Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » "Szerelmes" vagyok a leendő...

"Szerelmes" vagyok a leendő kutyába. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Oke, a fenti szoveg figyelemfelhivas inkabb. Valoszinuleg lesz majd egy kolyok boxerem es mar most imadom, pedig meg meg sem szuletett. Rengeteget kutattam mar a fajta utan, probalok minel jobban felkeszulni a kutyusra, es elkepesztoen raporogtem a temara. A kutyust viszont mindenkepp nyariszunet elott szeretnem megvenni 8 hetesen, az meg meg nem 2 honap. Mivel tudom csillapitani az uj csaladtag iranti vagyamat? Menhely? Szomszed? Mivel probalkozzak? Szo szerint alig birom kivarni az uj csaladtagot. Ebben kernem a segitseget. Elore is koszonom 😍

2020. jan. 8. 10:33
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
38%
Próbáld meg lefoglalni magad valamivel. Ja, és a kölyök kutya hamar fel fog nőni, a felnőtt blöki is érdekelni fog?
2020. jan. 8. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
34%
2020. jan. 8. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 Kandelakuku válasza:
80%

Olvass kutyatartàsról cikkeket, könyvet (esetleg trükkök, szobatisztaságra való nevelésről szólóakat).

Ha suliba is akarod vinni, már simán nézelődhetsz, utánajárhatsz a jó helyeknek, informálódhatsz.

Ha szükséges lépéseket tenni (pl kerítés pótlása, h ne szökjön meg), akkor ezeket már intézheted!

2020. jan. 8. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
19%

Te valamit nagyon összekeversz: a szeretet, a törődést, a szerelmet és ezt akarod egy állattól megkapni. Ad absurdum: ha szerelmes vagy egy kutyába, akkor szeretkezni is akarsz vele? vegyél inkább kecskét és költözz a hegyekbe.


Ne feledd: a kutya kicsiként e TE törődésedre, szeretetedre, felelősségre van bízva. Kutya, macska, egyéb állat esetében nagyként is.

2020. jan. 8. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
85%

Nem jól fogalmazott, oké. Beleszeretett a fajtába és nagyon várja, hogy legyen egy boxer kutyusa. Mi a fenét nem lehet ezen érteni és miért kell ennyire felfújni, meg bele kötni? Ha már válaszolni nem tudtok, legalább a szövegértés menjen.

Kérdező!

Olvasgass sokat a fajtáról, mit hogyan kell kezelni, mennyi mozgatásra van szüksége, mennyi agyi fárasztást igényel stb. Nézz utána a kenneleknek, hívd fel őket, érdeklődj, akár menj el személyesen a tenyésztőkhöz, hogy kiválaszd honnan veszed majd. Időben kell foglalni, addig láthatod akár az esetleges szülőket, korábbi almokat. Menhely is jó ötlet, önkénteskedés, sétáltatás. Így a kutyusokkal is jót teszel, miközben a sajátodat várod.

2020. jan. 8. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Édes istenem, páran komolyan gondolták azokat a sorokat amiket nem kellene. Az volt vicc része tudjátok, hogy sok ember érdeklődését felkeltse, sok választ kapjak. Arról nem tehetek ha a kérdés kifejtése után egyesekben nem tisztult a kép. Nem egy aberált ferdehajlamú vagyok, hanem egy leendő gazdi, aki alig várja, hogy kutyát nevelhessen. Az hogy a kutya megnő az lesz a legjobb része, hiszen akkor kamatozik az, hogy törődtem a kutyával.
2020. jan. 8. 12:19
 7/16 anonim ***** válasza:
87%
Megvan már a tenyésztő? Ha még nem, és garantáltan fajtatiszta és egészséges kutyust szeretnél, akkor nézd át a hazai tenyésztőket, vedd fel a szimpatikusokkal a kapcsolatot, és simán lehet hogy egy fél évet várnod is kell a választott tenyésztőnél a tökéletes kiskutyára. És addig amíg vársz rá és beszélgetsz a tenyésztővel, hamar el fog jönni a nyár eleje. Addig is látogass el esetleg kutyakiállításokta, egyrészt ott megcsodálhatsz pár gyönyörű boxert, másrészt ott is ismerkedhetsz a tenyésztőkkel. :)
2020. jan. 8. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
85%
Boxer fajtamentéssel felvenni a kapcsolatot, sétáltatni ilyesmi? Ott tuti találkozol mindenféle személyiségű boxerral, látod élőben a fajtát, tanácsot is biztos kapsz a fajtához.
2020. jan. 8. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
91%
Ha nem laksz túl messze, járj ki a Noé Állatotthonba pl., ott van a boxer fajtamentés. Szombatonként lehet sétáltatni :)
2020. jan. 8. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Basszus én is a fajtamentőkre gondoltam, ott megismerkedhetnék ezekkel az örökvidám boxerekkel. 😃 Már fel akartam hívni a Noé kutyamentőket amikor megláttam, hogy a város másik felében van. 😭 Sajnos 2 óra utazás (kétszer) nem biztos hogy belefér a szombatomba , de nyár elejéig egyszer sort kerítek rá! Nagyon köszönöm a válaszokat ❤️
2020. jan. 9. 08:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!