Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajta kutyát válasszak?

Milyen fajta kutyát válasszak?

Figyelt kérdés
Lehet lesz nyár elején egy kutyám, menhelyről vagy fajtamentéstől szeretném elhozni. A labradoron gondolkodtam elsősorban, de más fajtákra is vevő vagyok. Olyat szeretnék, amit könnyen lehet tanítani kölyök, illetve felnőttkorban is. Első kutyám lenne, szóval előny ha nem túlzottan önfejű, makacs természetű. Kint tartanám, közepes testűt szeretnék(esetleg nagyot, de inkább közepeset). Naponta 3-4x vinném sétálni 1-2 órákra, illetve rengeteg időm lenne rá, játszani vele, tanítani. Anyagiak szempontjából jól állunk, de azért olyat szeretnék, ami kevésbé fogékonyabb a betegségekre. Tudom, hogy ez attól is függ, hogy fajtatiszta-e, vagy sem. Persze majd a menhelyen is megérdeklődöm, hiszen ott ismerik a kutya természetét, de most inkább személyes tapasztalatokra lennék kíváncsi.

2020. jan. 9. 19:55
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Menhelyen fajtatiszta kutyát nem fogsz találni. Max fajtamentőknél leadott kutyát.

Ha menhelyre mész akkor a fajta az mindegy mert lehet kinézetre egy kutya német juhász de mivel keverék lehet a másik szülőtől örökölte a temperamentumát.


Inkább menj el mond el az igényeid, vágyaid és az alapján tudnak kutyust ajánlani neked.

2020. jan. 9. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A fajtajellegű, szaporított kutyák a legbetegesebbek, tehát azt javaslom, inkább egy full keveréket válassz, télálló bundával.

Fajtamentők csak kinti tartásra nem is fognak neked örökbeadni, a céljuk az, hogy családtag legyen a kutya, amit megmentettek, a lakásba való bejárással.

A menhelyeken a gondozók nagyjából ismerik az ott élő kutyák jellemét, kérd a segítségüket. Mielőtt döntesz, többször is látogasd az adott kutyát, vidd el magaddal sétálni, ismerkedj vele.

2020. jan. 10. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha rám hallgatsz, menj el sokszor menhelyre, ne mondd el, hogy örökbe akarsz fogadni.


Vigyél ki hosszú sétára annyi kutyát, amennyit időd, energiád enged. A legjobban így kapsz képet egy adott kutyáról, VELED szemben hogy viselkedik, mennyire passzoltok össze.


Tudom macerás, de a többi ámítás. Jót teszel mert sétáltatod a kutyákat, és képet kapsz amelyikről szeretnéd. Egy kutyát többször is kivihetsz, tudni fogod melyiket válaszd.

2020. jan. 10. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A legfontosabb lemaradt. Ne külső alapján dönts elsődlegesen, adj egy esélyt azoknak akik kevésbé tetszenek külsőre, mert nem üres duma, hogy 1000x többet kaphatsz tőle.


Nekem életem kutyája egy fekete keverék német juhászkutya volt. 2.5évet lehetett velem, de többet ért mint más kutyával 15év. Ezt is mérlegeld.

2020. jan. 10. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!