Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Két fekélyes csomó egymás...

Két fekélyes csomó egymás mellett biztos, hogy daganat?

Figyelt kérdés

Inkontinens a kutyusom, porckorongserv miatt, így pelenkázom, de ha kint van az udvaron akkor nem adom rá akkor hajlamos osszepisilni magát. Telen mindig nehezebb a tisztántartás. A hasán (azon a részen, amit pelenka alatt is ér a pisi) találtam kettő fekélyes csomót, az egyik sebnek tűnik. Mellette viszont egy szemölcscserű váladékozó csomó van. Nagyon aggódok, mert a rákos sejtek szoktak osztódni és találtam hasonló képet (csak csúnyább állapotban volt már mint az enyémnek), ami rosszindulatú daganat volt, ott is volt több egymás környékén. De ugye az fekélyeseső daganat volt, maga a fekély is nézhet ki hasonlóan, olyan képet is találtam.

Az én kutyusomnak pont ott van, ahol éri a pisi, szóval még abban reménykedek, hogy "csak" valami fertőzés. Attól lehetnek ilyen fekélyek?

Jövőheten tudom csak dokihoz vinni, de nagyon aggódok, azért írtam ki a kérdést. Küldök képet is privátban, ha valaki úgy érzi, hogy esetleg tud mondani rá valamit.


2020. jan. 9. 20:05
 1/3 anonim ***** válasza:

A mastocitoma, vagy hízósejtes daganat legjellemzőbb tünete, egy kinövés a bőr felszínén. A kinövés nagyon sokféle lehet, a szemölcsszerű dudortól a fekélyes sebig. Leggyakrabban magányosan helyezkednek el, de van, hogy több is fejlődik egymás mellett, általában a törzsön és a végtagokon, ritkábban a fejen és a nyaktájon. Jellemző a mastocytomára továbbá a kinövés méretváltoztatása, növekedése és csökkenése, akár napról napra is. A kinövések jellemzően nem fájnak, ám ha nagyon duzzadt, vagy fekélyesek, lehetnek fájdalmasak.


:(


Remélem, hogy nem daganat

2020. jan. 9. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Szia. Van tapasztalatod? Ha képet küldök tudsz rá mondani valamit, hogy szerinted mi az?
2020. jan. 9. 21:24
 3/3 A kérdező kommentje:
Abban reménykedek, hogy mivel pont a pisi részén van, ami ugye maró hatású, gyulladásfokozó is, így abból alakult ki neki fekély. Nagyon remélem, hogy erről van szó, de hétfőn a doki biztos többet fog tudni mondani.
2020. jan. 10. 02:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!