Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bullterrier de hogyan?

Bullterrier de hogyan?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Tudom kicsit bután fogalmaztam meg a kérdést. :D


Szóval, a helyzet az hogy már naaagyon régóta vágyom egy ilyen fajtájú kutyusra, de csak most jutottam el addig hogy tényleg belevágjak. Természetesen szaporítótól semmilyen formában nem szeretnék kutyát venni, csak tenyésztő jöhet szóba. :)


Viszont szeretnék érdeklődni, ki ismer jó tenyésztőt (lehetőleg Budapest környékén), illetve a fajtával kapcsolatos tapasztalatok is érdekelnek. :) kinek hogy ajánlatos ilyen kutyust tartani. Én is olvasgattam ezt azt, de konkrét vélemények is érdekelnek.


Köszönettel :)



2020. jan. 9. 20:09
 1/5 anonim ***** válasza:
33%
Olyan a harapasa,mint egy amstaffnak,decolyan forroveru,szeleburdi,’mint egy foxi. Semmi felelossegerzet nincs benne. Sokkal egyszerubb eset egy igazi orzovedo tipus. Ha mar bull,akkor amstaff pl. O sokkal jobban tanithato es utasitasokat igenyli.
2020. jan. 10. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
78%

Tenyésztőt nem ismerek sajna, de pár mentett bully megfordult nálam. Igazából olyan, mint egy minitank. :D ha rájön az 5 perc, akkor átgázol mindenen, ugrál, pattog stb. Igazi energiabomba, nagy meló lefárasztani.


Emellett baromi makacsak és alkalmi süketek. Szeretik megjátszani, hogy hülyék és nem értik amit mondasz, de ez nem igaz, csak lélekben félig macskák és pont leszarják, hogy mit akarsz tőlük.


Viszont ha megtalálod, hogy mivel motiválható, akkor nagyon engedelmes lesz.


Én már kölyökkortól ajánlom a kutyasulit, minél előbb kezdjetek el tanulni, hogy minél könnyebb legyen. Ráadásul az sem utolsó szempont, hogy ott is lefárad, amíg játszik a többiekkel.


Az nagyon fontos (mint minden kutyánál), hogy következetes legyél és amit 1x nem engedsz neki, azt máskor se engedd, mert ők különösen hajlamosak feszegetni a határokat.

Egyébként nagyon jó fejek, barátságosak, csak arra nehéz megtanítani őket, hogy szépen és nyugodtan is lehet örülni az embernek és nem kell rögtön a nagy boldogság hevében kifejelni a gazdi fogát vagy eltörni az orrát. :D

2020. jan. 10. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk a fajtamentéstől volt bullunk. Imádtuk, igazi bohócmalac volt. Tavaly márciusban altattuk el, 10 évet töltött a családban. Ha még egyszer kutyatartásra adjuk a fejünket, újra tőlük hozunk valakit.
2020. jan. 11. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! :) mindenkinek ment a zöld


Természetesen tervezzük a kutyasulit. Szerencse 10 percre van egy tőlünk. Tudjuk hogy nem egy könnyű eset a fajta ha makacssagrol van szó. Szerencse kutyás tapasztalat már van, nekem is és páromnak is. :)

2020. jan. 11. 22:49
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Bullterrierrel ne számíts sok sikerre a suliban.

Ha van kedve, csinálja. De kb csodaszámba megy :D

2020. jan. 12. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!