Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van olyan kutyaiskola Budapest...

Van olyan kutyaiskola Budapesten, ahol nem a hétvége mindkét napján van foglalkozás, hanem csak az egyik hétvégi nap, és egyébként nem kóklerek?

Figyelt kérdés
Mentett kutyám van, és sokat haladtam vele, amióta nálam van, de eddig nem jutottam el vele kutyaiskolába. Jól tanítható, nem is ezért mennék, inkább szeretnék vele valami olyan kutyás sportot is, amihez kellene az alapozó tanfolyam. A problémám viszont az, hogy a hétvégéből legalább 1 nap általában foglalt majdnem egész évben, mert megyek valahova kutyával túrázni, szervezett rendezvényekre, vagy magam szervezek hasonló, de kötetlen programot. Ezeket mindketten nagyon élvezzük, remek program, jó fárasztás, ha nem a közelben van a helyszín, utazással is jár, korán indulunk, délután vagy este érünk haza, a kutyasulis órák idején pont nem vagyunk itt. Szóval nem tudunk egyszerre két helyen lenni, de nem szeretném áttervezni a túráinkat vagy lemaradni valamelyik szervezett teljesítménytúráról, de jó volna beiktatni a kutyasulit is, hogy tudjunk tovább fejlődni.
2020. jan. 9. 21:52
 1/6 anonim ***** válasza:
Ilyet nem fogsz találni, ahol csak egyik nap tartanak órát. Viszont az Akela kutyasulit ajánlom, ott űzik is rendesen a kutyás sportokat. Szerintem tudsz úgy járni, hogy alkalmanként mész, és fizetsz.
2020. jan. 9. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Tanfolyamok általában heti 2 alkalommal vannak mindenhol, de attól függően, hogy mi a cél biztosan találsz olyan képzési formát, ami nektek megfelel.

Sok kutyasuliban vannak klubfoglalkozások, amikre nem kell minden alkalommal menni, a tagok különböző szinteken vannak, ez arra pl nagyon jó, hogy a kutyád megtanuljon csoportban is dolgozni. Ha a csoportos munka nem annyira fontos neked, akkor pedig a jobb sulikban lehet egyéni képzésre jelentkezni, ez abból a szempontból jobb, hogy csak veletek foglalkoznak, másrészről klub foglalkozásra nem minden suli enged be mindenkit, van ahol csak akkor mehetsz, ha már jártál hozzájuk tanfolyamra.

Kutyasulit nem biztos, hogy érdemes más ajánlása alapján választani, különbözőek vagyunk, ahogy a kutyáink is, ami valakinek bejön, az lehet, hogy másnak nagyon nem. Nekem pl a tükörmódszeres suli nem vált be, úgy éreztem, hogy sokkal többet fizetek, mint amit kapok érte, kicsit nagyobb a füstje, mint a lángja, közel sem olyan profik az oktatók, nagyon az alapoknál maradnak, végig ez volt az érzésem, de van aki meg nagyon szereti.

A legfontosabb szerintem az, hogy olyan suliba menjetek, ahol az oktatóknak van valamilyen végzettségük és aktívan űznek valamilyen sportot a kutyáikkal, illetve eredményesen foglalkoznak rehabilitációval, vannak erre képzett kutyáik is. Ha van egy adott sport, amit ki szeretnétek próbálni, legyen az agility vagy obedience vagy bármi, akkor kifejezetten ebben a sportágban versenyzőtől tanuljatok, lehetőleg olyantól, aki már más kutyáját is készítette fel, mert csak egy abban jártas oktató tud hatékonyan felkészíteni.

2020. jan. 9. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
12%

En siman futni jarok a kutyammal a szigetre. Ott poraz nelkul fut velem.

Soha nem jartunk suliba stb. Konyveket olvastam es betartom a sorrendisegi szabalyokat!!!

2020. jan. 10. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Kocogni mi is szoktunk, megtanítottam neki az irányokat, így nagyon könnyű terelgetni, ha például útelágazáshoz érünk, tudja, mi a "balra, jobbra", de ennél komplexebb dolgot is szeretnék vele kipróbálni, igényli is, és nagyon élvezi a tanulást. Van pár kutyafuttató a környéken, ahova építettek 1-1 agility játékot, ezeket szereti (a libikóka még mumus, mert az mozog, és hirtelen, meg hangosan puffan vissza).


Köszönöm az eddigi tippeket. Közben megtaláltam a Kutya Guru Kutyaiskola weboldalát is, ahol pont ilyen heti 1 alkalmas az alapfokú tanfolyam, és 8 hét. Nem is lenne messze a helyszín tőlünk. Ezt esetleg ismeritek?

2020. jan. 10. 08:35
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha az a sport az agility, érdemesebb rögtön elkezdeni csinálni, mint ül-fekszik-áll-t gyakorolni egy tanfolyamon. Viszont valóban vannak olyan helyek, ahova kell a tanfolyam, de ott azt várják el, hogy náluk végezd el a tanfolyamot is. Ezeknél vannak sokkal színvonalasabb edzések, ahol sokkal gyorsabban fejlődtök és nem is kerül feltétlen többe. Keress rá az Orion csarnokra, ott elég sokan tartanak edzéseket azok közül, akiknél érdemes ezt a sportot tanulni pl Bíró Zsófi, Tráj Tomi, Nagy Vera stb.
2020. jan. 10. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ismerős a probléma, mi is sokat csavargunk :). Csepelen a Swat dogs kutyaiskolánál heti két foglalkozás van, 1 vasárnap, 1 hétköznap, de nem tanfolyam rendszerű, lehet úgy járni, hogy csak vasárnap, ki is maradhat alkalom, van bérlet és van egy alkalmas jegy is. Nem kóklerek, ugyanakkor munkakutyások (főként ŐV), ahhoz való módszerekkel és feladatokkal. Mentett kutyák ott is előfordulnak, de a törzsközönség nem csivavákból, yorkie-kból és bichonokból áll.

Kötöttebb, de volt, aki a Top Mancs kutyasuliban előre megbeszélte, hogy csak vasárnaponként járna, úgy is fizetne és belementek. Náluk van saját alapvizsga és agility is.

2020. jan. 14. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!