Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lehetne elfogadtatni vele?

Hogy lehetne elfogadtatni vele?

Figyelt kérdés

Vigyázat regény jön, hogy a sablon válaszokat elkerüljük.


Van egy lassan másfél éves bichon keverékem 7kg. Elég makacs és önfejű, de keményen fogom. Nem hagyok rá semmit, ha valamit mondok neki nem hagyom amíg meg nem csinálja. Nem ugorhat rám, ha mégis megteszi kiszorítom a teréből, nem lépek hátra (de már parancs szóra is lemegy). Sétánál parancsra arra megy amerre mondom. Kaját csak akkor eheti ha azt mondom "ehetsz" egyébként reggelig állna felette. Nem nagyon eszi meg a jutalom falatot ezért úgy tudom vele megtanulni a dolgokat, hogy folyamatosan mindent gyakorlok vele amit elvárok tőle. Hallgat rám és jól behívható (csak futtatóban engedem el)


Futtató: amint lehetett vittem szocializálódni. Kicsiként mindenkivel játszott, a nagy kutyáktól sem félt. Mostanra már csak 2-3 kutya barátja van akikkel jól elbírkózik, egyébként csak szaglászik, meg figyeli mit csinál a többi kutya, na meg puncsol a többi gazdinak. Bárki bármit kér a kutyájától ő előbb ott van és megcsinálja.

És akkor ott van az az 1 kutya akiről a kérdés szól....


Terrorizálja. Nem egyszerűren hágó mozdulatokat csinál, morog és fölé magasodik amíg szegény összegömbölyödve fekszik a földön. Persze ilyenkor elhúzom és a hátára fordítom, megadó pózba mérges szidás közepette, hogy tudja nem ő itt a főnök. Ha elengedem és látom hogy újra kiszúrja már szólok neki/elindulok felé, hogy tudja nincs ez megengedve neki. Volt amikor ez bevált és 110%os odafigyeléssel távol tartottam tőle, de tegnap 3x egymás után ráfutott így. Úgyhogy eljöttünk. Amúgy sose harapta meg, csak "uralkodik" fölötte. Egy másik kutyával is volt ilyesmi, de a megadásra kényszerítéseim után már nem foglalkozott vele, de ezzel a kutyával nem tudom miért ilyen. Folyamatosan figyelem, ismerem a testbeszédét, és közbelépek minden ilyen esetnél, de jó lenne ha legalább figyelmen kívűl hagyná azt a kutyát. Ez a hátára fektetési módszer is már a "joker" nálam a szidást illetően.


Vagy van ilyen, hogy nem lehet semmit tenni ha egy másik kutya nem szimpi neki?

Eddig ő volt a kis plüss kutya aki mindenkivel aranyosan játszik most meg "bekattant" attól az 1től. Vagy ez valami második kamasz kor?


2020. jan. 10. 09:38
1 2
 1/11 Zalán Mácsai válasza:
33%
Nézd meg hogy cesar milan hogy csinálja a tárcsázza cesar milant ben. Én úgy tudtam pont ugyanerről leszoktatni a kutyám (van egy foxim és egy németjuhászom és a foxi terrorizálja, de már nem) csak oda kell bökni a kutya bordája alá olyan 5 centivel és egy Cs hangot mondani (így cs héj) remélem tudtam segíteni
2020. jan. 10. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Kisebb korában próbáltam már ezt a bökdöső módszert amikor kiakartam zökkenteni a rosszalkodásból de annyira se reagált rá mint egy simogatásra. Pedig volt, hogy majdnem fellöktem vele. Majd azért megpróbálom hátha.
2020. jan. 10. 12:15
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Valamiért irritálja az a kutya, ilyen előfordul. Ha egyébként ilyen jól működik minden téren, ahogy írod, a legegyszerűbb, ha nem tartózkodtok egyszerre a futiban.

Egyébként pedig valóban a megelőzés az elsődleges cél, tehát hogy már akkor tiltsd, amikor még csak a gondolat születik a fejében, hogy rá akar menni.

2020. jan. 10. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Voltam egy nagyon jó kutyasuliban a kutyámmal, ott egy nőci pont azt mondta, hogy Cesar Millan műsor ide vagy oda, de hogy a francba csinálja? :D Több tíz évnyi tapasztalata van, szerintem nem erre kellene alapozni.


Milyen jutalomfalatot használasz, és szerinted miért nem fogadja el? Ez egy jó megoldás lehetne, hogy eltereld a figyelmét, esetleg megtanítani neki, hogy ha nem bántja a másik kutyát, akkor jön a jutalomfalat.


Egyébként van olyan, hogy két kutya nem jön ki egymással az istenért sem.

2020. jan. 10. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Teljes mértékben egyetértek a 4-es válaszával.

Nagyon sok mai tudományos kutatás igazolja, hogy Ceasar Milan elvei téves megfigyeléseken alapulnak.

2020. jan. 10. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
67%

Mit használsz jutalomfalatnak? Lehet, hogy számára nem az a "VILÁG LEGJOBB JUTALOMFALATJA". Az én kutyámnak a sajt például sokkal jobban bevált, mint bármilyen bolti előregyártott jutalomfalat.

Amúgy meg tényleg van, hogy két kutya nem jön ki. A mi környékünkön egy idősebb hosszú szőrű csivava él, aki ilyen kis rigolyás, hogy az én kutyámat mindig megugatja, pedig az enyém is csak térdig ér, tehát ő sem nagy, ráadásul az első időkben, mikor hozzám került, ő is nagyon félt minden újdonságtól (mentett kutya), de nem egy agresszor típus. A kis csivivel mégsem sikerült összehaverkodni, pedig sosem bántották egymást, nem volt semmi konfliktus, nem vesztek össze semmin.

2020. jan. 10. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Én a problémás-makacs-kötsög-ráadásulelhanyagolt kutyámat, akinek nagy kedvence a gyomra, és jó az orra, virslikarikákkal kezdtem tanítani. Ujjpercnyi darabokkal, majd kisebbekkel, aztán feleztem, negyedeltem, majd táp. Javasolták még azt is, hogy egy étkezést a tréningek előtt hagyjak el, de azt nem vezettem be, mert minden nap csinálunk valamit, és annyira kajás, hogy evés után is ugyan olyan lelkesen jön.


Ha próbáltad már az extrább jutifalatokat is, bocsi az offért.

2020. jan. 10. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Próbáltam bolti juti falatokat, tápot, felvágottat. Volt, hogy 1500 ért vettem mindenféle jutalom meg izület védő falatkát de semmit se evett meg belőle. Az ilyen fogvédő rudak szintén megmaradnak.

Ha utcán megakartam jutalmazni csak megszagolta és ment tovább.

Még a párizsit eszi meg nagy sokára de szerintem addigra elfelejti miért kapta. Addig szagolgatja meg vizsgálgatja.


Régen még a hisztit is elkezdete amikor trükk tanulásnál elfogyott a párizsi. Aztán fél éves kora körül elkezdte meghagyni a kajáját. Azóta főtt húst eszik de azt nagyon macerás magamnál tartani

2020. jan. 10. 14:36
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Én virslit használok. Pikok, lidl-ben lehet kapni. 93%-os a hústartalma. Egyik kutyasuliban az oktató nagyon jó minőségű bacont használt. Na a kutyám utána le se 💩-ta a virslit a bacon után. Javasolta azt is hogy nagyon jó minőségű bélszínt daráltassak boltban és azt adjam neki, de én nem etetek nyersen úgyhogy az kimaradt. Tényleg ki mell tapasztalni. Valami húsféle a legjobb.


Viszont jó tanácsnak mondom, hogy nagyon nézd meg mi van az ilyen készítményekben. Az idősebb kutyám kapott néha párizsit, és feldagadt a fél pofája, úgy hogy levegőt is alif tudott venni. Akkor vinni kellett az orvoshoz, kapott szurit.

2020. jan. 10. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Hát... Én nem fektetnének a hátára. Azzal csak azt éred el "te vagy a főnök!"de amint elmész ő magára marad a futiban a szokásos "azt csinál amit akar" van a fejében. Dominánsá kezd válni. Csak fokozatosan csináld vele. Kérd meg a másik kutyi gazdiát segítsen neked. Gyakorolja tok többször úgy juti fali nélkül is emlékezni fog.


A két kutya közt legyen vagy 4méter távolság. A másik kutyus a gazdival jöjjön közelebb úgy fél-1 lépésnyit, te ültesd le a tiedet. Majd mégegyszer jöjjenek kicsit közelebb. A tiéd feküdjön le. Enged a másik kutyus-t hogy olyan közel legyen a tiédhez hogy egymást tudják szagolni. A tiédnek fogd a marját, de csak támogatásként. Ha nem morog a tiéd fordítsd az oldalára. Majd ez után dícséretnek szánva simogasd a hasát ha élvezi úgy hogy a másik ott van akkor szabad a hátára fordítani. Ha ez még van ne engedd hogy azonnal fel áljon. Csak fordítsd vissza hason fekvés be támogasd "jól van ügyes vagy ezaz stb.." és lassan engedd el a hátát. Gugolva lassan távolodj a másik gazdival olyan egy lépéssel. Ha a tiéd nem morog csak szagolgat menjetek messzebb és fel is állhattok. Ha tovább se morog növeljék a távolságot. Ha mégis másik kutyára mordul szólj rá érintse meg a marjánán (simogasd nah nem szabad!)

2020. jan. 10. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!