Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tehetek, hogy maradhasson...

Mit tehetek, hogy maradhasson a kutyám?

Figyelt kérdés

A szomszéd kutyája nem rég került a panelunkba. Aranyos kis jószág, de

sajnos elég hangos, a szomszédokat pedig (érthetően) zavarja és lépéseket akarnak tenni ez ügyben. Az én kutyám 12 éve van itt, senkit sem zavar, őt szeretik is a szomszédok, de félek, hogy a végül úgy dönt a közös képviselő, hogy senki sem tarthat kutyát a panelban. Most arra gondoltam, hogy készítek egy nyomtatványt, és aláíratom a szomszédokkal, hogy mivel régóta itt van és nem okoz

gondot beleegyeznek a tartásába. Így meg tudom védeni a kutyusom, vagy van bármi más mód rá? Amint tudok beszélek a közös képviselővel is, de sajnos amikor otthon van én dolgozom és szabadnapomig megesz az ideg.



2020. jan. 10. 21:43
 1/10 anonim ***** válasza:
80%
De miért nem hívod fel a kk-t telefonon? Akkor nem enne meg az ideg a szabadnapodig :)
2020. jan. 10. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem tudom a számát. De ez nem rossz ötlet, majd elkérem valamelyik szomszédtól :)
2020. jan. 10. 21:54
 3/10 anonim ***** válasza:
92%

Közös képviselő nem dönthet ilyenben, nem kell félned!


[link]


"A társasházközösségnek arra nincs lehetősége, hogy a kutya tartását kifejezetten megtiltsa a lakásban, amelyre vonatkozóan jogerős bírósági határozat is született a kutyabarátok nagy örömére.


Az állattartó köteles gondoskodni arról, hogy az állattartás senkit ne zavarjon, semmit ne szennyezzen. A közös terület bármelyik részén keletkezett szennyeződést az állattartó köteles haladéktalanul feltakarítani.


Kutyát közös területen általában csak pórázon, szükség szerint szájkosárral lehet vezetni."

2020. jan. 10. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2020. jan. 10. 21:55
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk kellett ilyen nyomtatványt aláíratni, mert kitalálta a kk, hogy ne tartson senki kutyát a házban. Aztán találtunk egy kidobott kutyát, hazavittük, meg is tartottuk. Meglett minden lakótól az aláírás. Ezt követően lett 5-6 kutya, le sem sz@rta őket, nekik már nem kellett aláírás... Szerintem ne aggódj emiatt. Főleg ha 12 éve ott él és nem zavar senkit.
2020. jan. 10. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha ugat sokat az új kutya, a gazdája beszélhet a szomszédjaival, hogy kér türelmi időt, míg megszokja a kutyája az új helyét. A gazda persze, tegyen meg mindent, hogy megoldja, ne ugasson a kutyája.

Ha bizonyos idő múlva is sokat ugat a kutya, akit zavar, bejelentheti a jegyzőnél.

2020. jan. 10. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2020. jan. 10. 22:50
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj. Ha valahol meg is tiltják, az a már meglévő állatokra nem vonatkozik, csak új kutyát nem lehet vinni.
2020. jan. 11. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Nincs ilyen, hogy a 12 éve veled élő kutyát kipaterolják. Ha lenne ilyen tiltás, az csak arra von atkozik, hogy új kutyát nem hozhatnak. Ne félj, nem létezik ilyen dolog.
2020. jan. 11. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
100%
Az SZMSZ sokmindent elbír. Meg lehet azt úgy foglamazni, hogy a Te kutyádra legyen érvényes a szabályozás... :)
2020. febr. 28. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!