Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktathatom hozzá a 3...

Hogyan szoktathatom hozzá a 3 éves, tegnap befogadott nagyobb testű kutyát a lépcsőzéshez?

Figyelt kérdés
Tegnap fogadtam be egy német juhász keverék fiúcskát. A baj az, hogy teljesen szobatiszta vagyis csak kint végzi el a wc-s dolgait, ami tök jó is lenne, de emeleten lakom és nincs lift, ergo valahogy le kell jutnunk az udvarra. 2 lépcsőforduló van, a fenti sima ügy fel is és le is, de az alsón az istenért sem menne le, ami már az udvarra vezet. Próbáltam mindennel: táp, parizer, labda, de csak megáll a tetején és megmakacsolja magát vagy nyüszög és lefekszik.

2020. jan. 12. 11:18
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy valami kellemetlen élménye van a lépcsővel kapcsolatban. Pl. lerúgták a lépcsőn, ahogy a szomszédom is tette a kutyájával, mert fel mert menni a 12 lépcsőn a teraszra. De az is lehet, hogy azért fél megtenni az utolsó szakaszt, mert tudja onnan a nagyvilág következik és fél, hogy ott megint magára marad, elveszít téged.

Ok nélkül nem csinálnak semmit a kutyák, csak mi nem ismerjük az okot.

Nehéz eset és még nagyon rövid az idő, hogy igazán megbízzon benned és vakon kövessen.

Így jobb ötletem nincs, mint rövid pórázon, erővel kell levinned ezen a szakaszon, aztán később már nem lesz gond.

2020. jan. 12. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Eddig is volt lépcső, ahol élt 🤷🏻‍♀️
2020. jan. 12. 11:41
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

1-es vagyok

A jutalomfalatozással kapcsolatban ez esetben ambivalens érzéseim vannak, mert ez nem jutalmat érdemlő tevékenység, viszont ha jutalmazod, akkor meg azt fogja elvárni és ha már nem adsz neki, nem fogja érteni.

2020. jan. 12. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Egyedül levinnem azért problémás, mert kb 40 kg 😅
2020. jan. 12. 11:43
 5/17 anonim ***** válasza:
93%
Nem kell ölben cipelned! Megfogod a nyakörvét és kényszeríted. Erélyes parancsszavakkal, (de nem ordibálva!) és erővel húzod. Semmiképp ne üsd meg!
2020. jan. 12. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Vezesd lépcsőről lépcsőre, nagyon mást nem tudsz tenni. Nekem a kistestűm tériszonyos, de csak lejtőn lefelé, ha olyan helyen túrázunk (ebben mondjuk hasonlítunk). Amikor ilyen helyen voltunk, na, ő is megtorpant egy kicsit fönt, mikor meglátta a lejtőt, aztán szépen rövidre fogott pórázon, apránként, lépésről lépésre lejutottunk, ott meg már minden oké volt. Ne emelgess egy ekkora kutyát egyedül, én még felkapom az enyémet, ő max. 10kg, de a gerinced nem fog örülni a 40kg emelgetésnek, bár írtad is, hogy ez nem áll szándékodban. :-)
2020. jan. 12. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet, hogy diszpláziás és fáj a lába, azért nem szeretne lemenni? Vagy csak egyszerűen dp nélkül, de fájdalmat okoz neki a lépcső?
2020. jan. 12. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
48%

#6

Az tudod, hogy a kutyusod tériszonya a tiédből ered?

A legelső alkalommal amikor ilyenben volt közösen részetek, pontosan érzékelte, hogy neked gondod van ezzel és ez rögződött bele. Nem én találtam ki, valahol olvastam erről.

2020. jan. 12. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
"Az tudod, hogy a kutyusod tériszonya a tiédből ered?" - Nem, mert nekem csökkentette a kutya jelenléte, az, hogy "van mibe kapaszkodni", hogy fogom a póráz végét. :-)
2020. jan. 12. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
48%

Valószínűleg fáj neki...

A kutyáknak nem szabad lépcsőzni, főleg nem a nagytestűeknek és különösen nem a németjuhászoknak.

Náluk az egyik leggyakoribb a csípődiszplázia, aminek kialakulási esélyét a lépcsőzés nagyban növeli.

Ha családiház és megoldható, akkor szerelj fel neki egy rámpát, ha nem oldható meg, vagy panel, akkor pedig cipeld.

Egy emelet az semmi, 40 kilót egy emelet erejéig egy 16 éves lány is elbír...

2020. jan. 12. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!