Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak ha anyáék 6...

Mit csináljak ha anyáék 6 hetes kölyköt akarnak venni?

Figyelt kérdés

Anyáék azok a tipikus falusi emberek akik szerint az állatvédelmi törvények inkább iránymutatások, és ha más se tartja be akkor nekik se kell 😅

Amúgy jó emberek, minden állatukat szeretik, és gondoskodnak róluk rendesen. Mind a két meglévő kutyánk oltott, folyamatban van az ivartalanításuk, szoktak sétálni, és nem szemetet esznek.


Ezt csak azért tartom fontosnak leírni hogy értse mindenki hogy nem arról van szó hogy állatkínzók lennének, alapvetően jó emberek, de van néhány hülyeségük amiből nem hajlandóak engedni és nem hallgatnak rám sem. Kitalálták hogy legyen egy kisebb testű, csak benti kutyánk is. Van egy ismerősük aki yorkiekat szaporít, és "baráti áron" 55 ezerért eladna nekik egy "mini yorki" kant. 3 hét múlva jön majd a kölyök, egy oltással, természetesen chip és törzskönyv nélkül. Akkor körülbelül 6 hetes lesz, de nem tudom pontosan mert a pasi nem tudta megmondani hogy mikor született a kölyök.


Én meg hiába lobogtattam anyáéknak az állatvédelmi törvényt hogy 8 hetes kora előtt nem lehetne elválasztani az anyjától, anyáék annyit mondtak rá hogy majd a pasi tudja mikor hozza el.. Mondtam azt is hogy nekem nagyon fura hogy nem tudja mennyi idős pontosan a kölyök, azt letudták annyival hogy nem nézte meg a naptárját. Azt is teljesen feleslegesen mondom hogy nincs semmi garancia rá hogy egészséges a kölyök, nincs genetikai betegsége, mert letudják annyival hogy ez az ismerősük már 3-4 éve foglalkozik azzal amit csinál, és ért hozzá. Hozzáteszem anyámnak ez az 55 ezer forintos ár is baromira magas, esze ágában se lenne ennél többet egy törzskönyves kutyáért kifizetni.


Meg ne kérdezzétek hogy akkor minek nekik harmadik kutya, én sem tudom. Nem hallgatnak semmilyen józan érvre, még azt se tudom nekik elmagyarázni hogy nem kell majd azt a szerencsétlen kutyát hetente fürdetni. Szóval teljesen tanácstalan vagyok, nem tudom mit csináljak velük. Abba kezdek beletörődni hogy ez a kölyök itt lesz ha akarom ha nem, de azt nagyon szeretném ha legalább azért mindent meg tudnék tenni hogy egészséges legyen minden szempontból.


Azt a 2 hétnyi szocializációt tudom valahogy pótolni amit 8 hetes koráig megtapasztalna? Ha pici korától minőségi tápot kapna, meglenne minden oltása, tudnám valahogy ellensúlyozni a tényt hogy szaporított? Van rá esély hogy egészségesebb lesz, vagy az ilyen kölyköknek ez nem oszt nem szoroz és mindenképp hamar kiütköznek majd az öröklött betegségek?


2020. jan. 12. 11:50
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
98%

Lehet hamar de lehet idősebb korára jönnek azok a betegségek amiknél majd százezreket kell a dokinál hagyni.

Esetleg mutass a szüleidnek szaporító telepeket. Szaporított kutyáknál fennálló orvosi költségeket. Keress ilyeneket és támaszd alá amiket mondasz hátha így felfogják.


Sajnos az én apukám is ilyen, "a kutyának láncon van a helye" szitu. De szerencsére már éjjelre elengedi szerencsétlen kutyát mert már a szomszéd szólt hogy feljelentei. Mondtam is neki ha nem a lányod lennék én is feljelentenélek. Szerencsétlen kutya nem kap szeretet apum meg csodálkozik miért ugrál állandóan a kutya. (mert kéri a simit) Neveletlen is. Sajnos ilyen az ha valaki befásult fejjel gondolkozik és nem hajlandó haladni a korral. Ez ellen nem igazán lehet mit tenni majd rájönnek csak ilyenkor szerencsétlen állatot sajnálom aki miatt majd rájönnek.

2020. jan. 12. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
97%
Majd ha több százezer forintos kiadásaik lesznek a szar genetika miatt, akkor mondd nekik, hogy erről pofáztál heteken át... Sajnos sok ember nem ért a szép szóból, mert ostoba, és egyszerű, mint a faék.
2020. jan. 12. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
21%
Akkor vegyél anyádéknak eredetit, idősen, oltottan, könyvvel!
2020. jan. 12. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
97%

Ezt egy másik kérdéshez válaszoltam, de nálatok is hasznos lehet:



Szaporítótól semmiképp!!!!


Ha nem tudtok sok pénzt rászánni, akkor ajánlanám a az Aprajafalva Yorki Rescue-t, [link] náluk vannak örökbe fogadható yorkik, betegségekre szűrve, átvizsgálva, különböző korosztályok.

2020. jan. 12. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
100%
Inkább fogadjatok örökbe egyet.Ne dobáljátok a pénzt mindenféle szaporítónak,tenyésztőnek.
2020. jan. 12. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
98%
Hát lol. Majd amikor százezreket hagysn ott az állatorvosnál, rájönnek miről van szó!
2020. jan. 12. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
91%

4-es vagyok, lehet, hogy már nem jó a link, de ez biztos jó:

[link]

2020. jan. 12. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Menhelyi kutya nem jó nekik mert nem kölyök, de azért lobbizok érte, hátha :/ Néztem az Aprajafalvát, de nagytestű kutya mellé nem adnak kutyát. Nekünk mind a két kutyánk nagytestű. Próbálom nekik mondani hogy az orvosra sokkal többet fognak költeni, meg most keresek elrettentő példákat túltenyésztett, kínzott, beteg kutyákról, hátha észhez térnek.
2020. jan. 12. 12:32
 9/29 anonim ***** válasza:
97%

4-7 Nem a kérdező vagyok, de szinte hallom anyuék válaszát: hülye lenne szervezettől örökbefogadni, ahol a sok idióta mindenbe beleköt és ellenőrizget, meg feltételeket szab, hát ott a "megbízható" ismerős, az mennyivel jobb már, tudja honnan jön a kutya, és amugy is, utána legalább azt csinál vele, amit akar.


Anyám dettó ugyanez. Azon is képtelen magát túltenni, hogy a macskáink mentettek, mi az, hogy néha beszámolunk róluk az alapítványnak, mi az, hogy csak lakásban tarthatók stb stb.

2020. jan. 12. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
17%

Ha ez a kutya önállóan tud enni,el kell hozni.Sokkal jobb helye lesz nálatok.Biztosan elegendő táplálékot is kap.

A tenyésztő nem figyel oda minden kutyára alaposan .

Ha jó hely lesz,és lesznek játékai,nm fognak híányozni a társai.Téged fog keresni,mert hozzád nől .

2020. jan. 12. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!