Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám már nem eszik tálból...

A kutyám már nem eszik tálból csak kézből, beteg vagy féltékeny?

Figyelt kérdés
Van egy másfél éves bichon havanese fiú kutyusom. Benti kutyus, mindig is az volt, g a házban mindenhová szabad bejárása van, sosem csinált semmi kárt sehol, nem volt vele semmi baj. Viszont közel két hete, hozzánk került egy kis francia bulldog lány kutyus. Azóta az enyém nagyon furcsán viselkedik. Egyrészt nagyon nem tūri meg a kicsit, nem bántja, néha játszani is hajlandó vele, viszont van olyan is, hogy nagyon csúnyán morog/vicsorog neki. Megy a házban és megjelöli a bútorokat... Pedig 1 hét alatt szobatiszta lett még kiskorában, és azóta sosem végezte bent a dolgát, voltunk vele rokonoknál, hotelekben stb mindenhol tudta, hogy a wct kint intézzük. De erre igazából mondhatnánk, hogy védi a területét, de akkor is... Viszont ami aggaszt és ami miatt kiírom ezt a kérdést, hogy ha a kicsivel egy légtérben vannak nem hajlandó ételt elfogadni, hátrál, húzza a száját mintha undorodna az ételtől, pedig ha eszünk az asztalnál, akkor mindig kér mindenkitől egy-egy falatot, plusz az ő tányérjai is ott vannak a konyhában. Hogy ezt megoldjuk, bevittem az én szobámba a tányérjait és ott adtam neki enni. De így is csak akkor evett ha nem láttuk, ma pedig már csak szó szerint kézből adogatva fogadta el az ételt... Ez normális dolog? Már attól félek, hogy valami baja van. Nem terveztük a kicsit befogadni, valaki lepasszolta, váratlan volt az egész, nem tudjuk, hogy, hogyan lehetne őket összeszoktatni. Jelenleg elég aggasztó ez a helyzet. Tapasztalt már valaki ilyet/hasonlót?
2020. jan. 13. 00:07
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Elsőre ez féltékenységi hisztinek tűnik, mivel más dolgokban is változott a viselkedése, elég egyértelműen jelzi, hogy neki nem tetszik az új helyzet. Tudom, hogy nehéz, de maradj következetes, ha nem kell neki az elé rakott étel, akkor pár perc után vedd el, majd következő étkezésnél újra rakd elé, ha akkor sem kéri megint vedd el, lepottyanó falatokat egyáltalán ne kapjon és hamar győzni fog az éhség a hiszti felett. Egészséges kutya nem halt még éhen teli tányér mellett. Ha úgy látod, hogy bágyadt, valamilyen fájdalmat jelez, nincs rendben a széklete, akkor doki, de ha beteg lenne szerintem kézből sem kéne neki az ennivaló. A lényeg, hogy ne szolgáld ki, ragaszkodj a saját rendszeretekhez, te semmiképp ne alkalmazkodj hozzá.

Makacs, önfejű kutyám van, nem egyszer kellett vele tisztázni, hogy ki a főnök, nem volt soha agresszív senki felé, csak szeretett szórakozni, feszegetni a határokat (különösen a "fújt" és a behívást értelmezte elég szabadon, de az anorexiás primadonna korszak is megvolt), szóval tapasztalatból mondom, hogy az már nagyon nem oké, ha ő tesz neked szívességet azzal, hogy hajlandó enni. A kutya ragadozó, még egy apró bichon is genetikailag kódolva van arra, hogy az élelemért meg kell dolgoznia és ha ezt nem így gondolja, akkor borul minden. Tényleg tudom, hogy nehéz, az ember sajnálja, nekem volt olyan, hogy 4 napig nem volt hajlandó enni, a szívem szakadt bele, hogy a még növésben lévő, soványka kamasz kutyám csak piszkálja az ételt, de ilyenkor muszáj kőszívűnek és következetesnek lenni. Velem 2x játszotta el a hosszabb koplalást és egyébként egy ideje csak feladatért kap enni, de azóta nem válogat, sőt gyönyörűen dolgozik az ételért, még az elején gusztustalannak tartott és gyűlölt zöldségért, májért is (barfos, szóval amikor beütött a kamaszkori dackorszak először azzal kezdte, hogy kiválogatta a tálból, ami az ínyére való volt, a többit meg szépen mellé pakolta, hogy köszöni szépen, azt becserélné másra).

A jelölést szigorúan tiltsd, az nem az ő területe, hanem elsősorban a tiétek és azt engedtek be oda, akit csak szeretnétek. Összeszoktatásban sajnos nincs tapasztalatom, nem akarok okoskodni, de a lényeg itt is az, hogy ne ő diktálja a szabályokat és türelemmel, következetességgel kezeljétek a problémát.

2020. jan. 13. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
51%

Rendezni kell a bichonnal a rangsorviszonyokat. Azaz, te vagy a gazdi, a "falkavezér", te döntöd el, kit fogadsz a családba (falkába).

A probléma az, hogy eddig a bichon volt a vezér, ill. most is. A lakásban jelölgetés is erre utal, ez utóbbit szigorúan tiltani, plusz, ha még nincs, érdemes lenne ivartalanítani is.

Evés: asztaltól nem adunk semmit, sőt a saját kajáján kívül, amit etetési időben megkap, nem adunk semmit.

Etetési időben megkapja a szokott helyén a kajáját. Ha nem eszi, elteszed, és majd következő etetésnél megkapja újra, így tovább.

Ha aggódsz, hogy fizikailag is baja van, akkor pedig nézesd meg orvossal.

Összeszoktatni úgy lehet, hogy rangsor rendezése először is. Közös séták, közös játék, közös feladatozás sokat segít.

2020. jan. 13. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Először is, nem kell kézből vagy az asztalról etetni. Nem fog éhenhalni, ha 1 napig hisztizik hogy nem eszik, akkor nem eszik. Másnap úgyis győzni fog az éhség.


Ivaros egyébként?

2020. jan. 13. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Féltékeny, mint a kisgyerekek kistestvér érkezésekor, ha a szülők nem teszik egyértelművé, hogy a nagytesót sem szeretik kevésbé az új jövevény érkezése miatt. Egy időben az enyém sem evett a táljából, de ennek nem ilyen oka volt, hanem a nagy meleg, jutalomfalatként, feladatért viszont elfogadta, és akkor úgy etettem. Változott az új kutya érkezése óta, hogy mennyit foglalkoztok a régebbi kutyával?
2020. jan. 13. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Kedves első nagyon szépen köszönöm a részletes választ.💕
2020. jan. 13. 11:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!