Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehetséges az hogy a kutya...

Lehetséges az hogy a kutya álmában elengedi a bűzmirigyét?

Figyelt kérdés

Azt vettük észre hogy néha felcsap egy elég kellemetlen szag ami nem a megszokott puki szag.

A helyén néha egy kis nedves foltot találunk ami megint elég szagos.

Ezt a szagot már éreztem mikor egyszer az állatorvos elaltatta és kifolyt a mirigy tartalma. lehetséges hogy magától is ennyire ellazul?



#bűzmirigy #szag #büdös #kifolyas #valadék
2020. jan. 13. 23:36
 1/8 anonim ***** válasza:

Ez elég érdekes lenne, mert a bűzmirigy úgy tudom csak nyomásra ürül.

Ezért szokott a lágy székletű kutyáknak bűzmirigy problémái lenni és az állatorvos nyomással rásegít.

Amúgy, ha a bűzmirigy ürül, az nem csak kis nedves foltot hagy, hanem ronda sötét sárszerű cucc folyik ki.

De nem vagyok szakember, csak egy sokat tapasztalt kutyagazdi, ezért a legjobb lenne, ha ezt az állatorvostól kérdeznéd meg!

2020. jan. 14. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ilyet enis tapasztaltam hogyha nagyon tele van neki akkor ki-ki csoppen neki
2020. jan. 14. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Állatorvos mit mondott?
2020. jan. 14. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Épp tegnap voltunk állatorvosnál mert kb fél évente elviszem ha van vele valami ha nincs. Az orvos megvizsgálta és aemmi baja nincs.

Ez a szag sem mindennapos olykor előfordul és csak mikor alszik.

A szeklete normális és mozgatva is van. Oda nyúltam és nem érzem hogy feszülne.

És mikor altatták mert diszplazia szűrést csináltak megcsapott a szag és a kezemre is került belőle az orvos mondta h az a buzmirigy tartalma, szóval nyomás nélkül is távozhat , de tud e magától ennyire ellazulni.

2020. jan. 14. 07:19
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem ellazulásról van szó, hanem inkább álmában összehúzódhat a végbele egy pillanatra.
2020. jan. 14. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

2 eset lehetséges: bűzmirigy be van gyulladva, de annyira, hogy tályog lett és kifakadt


Vagy

a kutyák egy része még arra is képes, bűzmirigy tartalmát a székletürítéstől függetlenül is üríteni tudja, DE csak a váladékkal teli ürül, tehát valószínű magától nem tud.


Mindenképp felhívnám az orvost, vagy elvinném.

2020. jan. 14. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Ilyen nálunk is elő szokott fordulni, elviselhetetlen szaga van. Mondjuk mi nem találunk semmi foltot, de bűzölög a helye. Valamiért utána elkezdi nyalogatni. Olyan vasszaga van. Nincs baj ürítésnél, semmi különöset nem mutat, csak ezt. Esetleg valakinek hasonló?
2021. jan. 19. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
7.es nallunk is szokott ez lenni. Buzmirigy kicsoppen.
2021. jan. 20. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!