Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van itt olyan, akinek vérvétel...

Van itt olyan, akinek vérvétellel derült ki, hogy a kutyája szívférges?

Figyelt kérdés

Ma voltunk a dokinál szokásos féreghajtóért és a külső-belső élősködők elleni Simparica-ért. Ajánlotta a Next Guard-ot, ami ugye védene a szúnyogok által terjesztett szívféreg ellen is (meg kb. minden ellen, kivéve a galandféreg), csak ugye mielőtt felírhatná egy negatív tesztre lenne szükség.

Természetesen olcsóbb és kíméletesebb a megelőzés, mint a bajt orvosolni.


Viszont picit félek, mi lesz az eredmény. Amióta velünk van (2 hónapos kora óta) kapja a Simparicát és a féreghajtókat rendszeresen. Állatorvos szerint gyakori a szívférgesség, én gazdis kutyánál még nem találkoztam vele, de most eszembe jutott, hogy minden második menhelyi kutyát ezzel kezelnek...


Amikor nálatok a vérvizsgálat mutatta ki, akkor mik voltak a teendők? Mennyibe került össz-vissz a kezelés? (Ugye mire is lett pozitív...?) Hány kg-s kutyára értve? (Az én kutyusom 30 kg) Remélni merem, hogy ha ilyen korán észreveszik (még amikor nincsenek "tünetek"), akkor valamivel olcsóbb, mint amivel riogattak (1M).


Illetve mennyibe kerül egy ilyen vérvétel és vizsgálat? (-tól -ig, mert tudom, hogy helyenként változik)


U.I.: Nem spórolni akarok a kutyám egészségén, de még nincs saját keresetem (tanulok, szüleimmel élek)ezért nagyon érdekelnek az anyagiak, hogy is kéne számolni ezekkel, esetleg már most félretenni a legrosszabbra számítva... Vagy csak én aggódom túl?



2020. jan. 14. 16:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
34%
Eddig miért nem védekeztetek szívféreg ellen? A mi térségünkben 10-ből 6 kutya szívférges! Gazdás kutyák is, ha a gazda felelőtlen volt ezellen védekezni! 8 éve van jelen az országban, tehát nem is új jelenség!
2020. jan. 14. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Az alábbi táblázat szerint a galandférgek ellen is véd a Nexgard Spectra.

[link]

Persze, szívféreg teszt kell előtte, az eredménytől függ a további kezelés, súlyos esetben műtét.

2020. jan. 14. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

1-es azt hittem, hogy a Simparica ezektől is véd. Mint kiderült tévesen.


Az adataidat tudod valamivel igazolni?


2-es tudom mik a teendők, de a kérdés nem erre vonatkozott...


Milyen kérdésre tudnak az itteni gyk-zók nem támadó jelleggel fellépni?


Még jó hogy nem "a kutyám ellett" kérdés, mert akkor még megérteném, de... Itt már semmit sem lehet kérdezni

2020. jan. 14. 17:56
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Először is feleslegesen ne stresszeld magad. Csináltassátok meg a tesztet, nálunk laborba küldve 6ezer forint volt. Van gyorsteszt is de kevésbé megbízható. Ha az negatív akkor minden rendben, el kell kezdeni a szívférgesség elleni kezelést. Ha pozitív akkor konzultálj az orvossal vagy ha nem profi a témában akkor kérdezd meg tőle, hogy hova vidd.
2020. jan. 14. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm 4-es! Várom még a hasonló válaszokat :)
2020. jan. 14. 18:14
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én is most szűrettem a kutyámat, sajnos a felnőtt férgeket jelző teszt pozitív lett, a mikroszkópos lárvakeresés viszont negatív, így két hónap elteltével ismét nézték, megint negatív a lárvás teszt. Az elsőt küldtük Pestre részletesebb kivizsgálásra, az 6ezer volt, amit a doki helyben csinált szintén annyi. Ha nem kell Pestre küldeni (vidékiek vagyunk), akkor csak 6ezer lett volna (egy gyorsteszt és egy lárvanézés mikroszkóppal).


El fogják valószínűleg mondani, de attól, hogy a gyorsteszt pozitív, nem feltétlenül szívférges a kutya, mert bejelez bőrféregre, meg egy csomó másikra is. Valószínűleg nálunk is ez a helyzet, a második tesztelés decemberben volt, még márciusban megyünk egy harmadikra, hogy végképp kizárjuk a szívférget. Utána mi lesz, azt nem tudom még.


Szóval ne ijedj meg, és főleg ne kezdd el hibáztatni magad, mert senki nem csinál mindent elsőre tökéletesen, akármit mondanak a netes mintagazdik. Viszont szűresd le minél hamarabb, mert valós probléma, ahogy a kullancsok is azok, és az egyetlen felelős döntés, ha védekezel, és folyamatosan tájékozódsz.


A rendelőnek árlistája nincs esetleg a honlapon? A miénknek kint van a váróban is.

2020. jan. 14. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

6-os jogos!


Megnéztem, nincs ár, viszont az eddig végzett tesztjeiken 20% lett bőrférges, 1% szív.


Most már ezzel így nyugodtabb vagyok.


De akkor szánok kb. egy 10.000-est a vizsgálatra (amúgy nem tudom, hogy ez gyorsteszt-e, vagy beküldik laborba, inkább utóbbit választanám...)

2020. jan. 14. 19:12
 8/12 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de egyáltalán nem kötekedő szándékkal másoltam ide a linket, hanem mert rosszul tudsz valamit ezzel a készítménnyel kapcsolatban, és úgy véltem, neked is hasznos lesz az információ. Ha mégsem, az már a te problémád.
2020. jan. 14. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
32%
És ha drágább lesz, akkor nem fizeted? Nem is értem ezt. Azt hitted véd szívféreg ellen? Nem néztél utána? Nem kérdezted meg az orvost? Ez azért erősen sántít.
2020. jan. 14. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

7-es nem a linkkel volt bajom, de nem is a spectráról volt szó. De igen, jó tudni, hogy van olyan termék, ami a másik hiányosságait kipótolja.


Azzal volt bajom, hogy azt írtad le, amit már eddig is tudtam.


8-as doki ajánlotta külső- belső paraziták elleni készítményként, elolvastam a tájékoztatót, akkor jöttem rá, hogy nem egészen azt a védelmet adja, amit vártam volna tőle. De ekkor már nem voltak aktív szúnyogok.


Igen, megfeledkeztem erről az egészről, örülök, hogy segítség helyett, te is csak dobálózni tudsz.


Hol írtam, hogy nem fizetném ki? Szövegértés? Az u.i-ben is benne van, hogy nem spórolni akarok rajta, de ha tudom, hogy mondjuk ha mar most kiderül a szívférgesség akkor mondjuk gyógyszerek, további vizsgálatokkal együtt mondjuk 250.000-be fog kerülni a kezelése (mert olyanokat kérdeztem, akik így jártak, és nem okoskodókat) és nem 1.000.000-ba, mintha mondjuk már a tünetek megjelenésekor kezdenénk el. Mert erre a doki nem tért ki, engem pedig felkészületlenül ért az ajánlata.


És ha mondjuk, tudnám, hogy tényleg 250.000-re kell számítani, akkor mondjuk elkezdenék rá félretetetni (mivel azt is írtam, hogy nem vagyok kenyérkereső) és nem hirtelen érne a dolog, hogy ennyibe fog kerülni.


Ugyanis márciusban lesz a vérvétel, addig gondoltam tájékozódok olyanoktól, akiknek van ebben tapasztalatuk.



Most remélem az lesz a következő baj, hogy nem azonnal csináltatom a tesztet, kár hogy a doki javaslatára ez lett megbeszélve...

2020. jan. 14. 21:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!