Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most dobjam ki a kutyámat?

Most dobjam ki a kutyámat?

Figyelt kérdés
Faluban lakunk,itt sok a kóbor kutya,mindig csavarognak,a mienk is sajnos. Előző kutyánk még félévesen elszökött harmadjára soha nem jött vissza sajnos. Befogták vagy nem tudom.a mostani kutyánk nagyobb testű,hiába magas kerítésünk van,átrepül rajta,régen kijött a jegyző mert nem volt megkötve a kutyánk és szomszédasszony mindig veszekedett hogy a kertjébe megy,így megkötve élt szegény. De most már tilos megkötni a kutyát nem? Vagy ő is éljen így? Félek ha eléri az 1 éves kort és csipet kell rakatni rájönnek hogy a mi kutyánk, és 150 ezer büntetés is lehet. Ha nem rakok csipet észreveszik? Lehet csomóan nem tartják be. Senkit nem bántana,barátságos de mindig elszökdös és visszajön.körbe mindenhol 2 méteres kerítés van..most kössem meg,mit tegyek?
2020. jan. 15. 09:49
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
97%
Foglalkozz a kutyáddal, hogy szeressen, és ne akarjon elmenni?!
2020. jan. 15. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
94%
Először is ivartalanítani kell. Másodszor pedig kifeszítesz kb. 1,5 méter magasságban egy legalább 10 méteres acélsodronyt (pl. két fa közé), aztán arra raksz egy csigát és a csigára pedig egy vékony láncot, amin a végén nyakörv van, aztán azon elvan a kutya egész nap. DE! Napi 2x köteles vagy sétáltatni, nem lehet folyamatosan a láncon tartani. Én egy évig tartottam így a szökős kutyámat, aztán már nem szökött (és éjszakára beviszem a házba aludni).
2020. jan. 15. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
97%
Chipet nem 1 éves korban kell beletenni, hanem az első veszettség elleni oltásnál, amikor is utcára mehet. Másodszor, ha foglalkozol vele minden és megneveled, akkor a szomszédhoz sem fog átmenni, és kiköktni sem kell. Ha kitartó vagy, egy ilyen mutatvány végigvihető 2 hónap alatt. Utána mindenki boldogan él együtt még minimum 15 évig.
2020. jan. 15. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
97%

Sosem értettem ezt, nekem soha egyik kutyám sem kóborolt. Azt nem tudom, hogy ha ennyire nem tudjátok biztosítani neki az ALAP dolgokat (pl. egy normális kerítés), akkor mi a jó francért viszitek haza már az X. kutyát.


A 2 méteres kerítés nyilvánvalóan túlzás, hiszen egyik kutya sem tud repülni, valahol van valami hiba a rendszerben, amit kijátszik. Vannak nehezebben kezelhető kutyák, de valahogy nem tudom elhinni azt, hogy valakinek mindegyik kutyája szökős.


Szerintem add örökbe és ne legyen többet kutyátok!

2020. jan. 15. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
92%
Milyen hülye kérdés ez? Élőlényt akkor sem dobunk ki ha “csak egy házörző”-ként tekintünk rá. Persze az utolsó hulladék hibás lcd tv-t meg meg akarjuk menteni mert az pízbe kerűt. Kifordított egy világban élünk.
2020. jan. 15. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
76%

“ A 2 méteres kerítés nyilvánvalóan túlzás, hiszen egyik kutya sem tud repülni, valahol van valami hiba a rendszerben, amit kijátszik.”

2 ismerősömnek is volt ilyen németjuhásza. A mi kis keverékünk meg gyerekkoromban a drótkerítésen fel tudott menni, az kb 1.80 lehetett.

2020. jan. 15. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem minek kutya annak aki nem akar foglalkozni vele? Ha házőrzőt akarsz vegyél riasztót meg kamerát. Ha meg maradék zabáltatásra kell akkor disznót. Bár azzal is foglalkozni kell.
2020. jan. 15. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
94%

Egy kutyát nevelni kell és foglalkozni vele. Nem értem kerti dísznek minek? Ház őrzésre meg amúgy sem alkalmas (ha elszökik főleg plusz ott a méreg) olcsóbb is egy riasztó rendszer.


A kutyát sétáltatni kell, különben unatkozni fog és megszökni. Mindegy mekkora terület az udvar. Az én szüleim se értik meg, hogy a 40 kilós kutyájuknak nem elég az 1 km séta azért bővíti ki magának.

Párom anyja se érti meg, hogy a 80 kilós kutyáját nem kéne bezárni egy 2x2 méteres előtérbe mert agresszív lesz. Most meg fél tőle.


Annyi cikk foglalkozik a kutyákkal nem értem miért olyan nehéz utána nézni és elfogadni, hogy egy élőlénynek több kell mint víz+kenyér és egy pár méteres lánc....főleg egy olyan állatnak aki ennyire oda adó az emberek iránt. Ráadásul ilyen értelmesek is. Kb akármire meglehet tanítani őket.


Ajándékozd el inkább a kutyád ha ennyire nem vagy hajlandó foglalkozni vele. Mert az, hogy megeteted (talán) az nem foglalkozás.

2020. jan. 15. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
100%

Több sebből vérzik a dolog.

1. Chipet minden 4 hónaposnál idősebb kutyába kell rakatni, nem 1 éves korban. Ezenkívül 1 éves korra rendelkeznie kell 2 db veszettség elleni oltással is, ami a tiédnek szintén nincs. Ezt sürgősen pótolni kellene.

2. Nem megkötni kell a kutyát, hanem nevelni, foglalkozni vele, mindennap elvinni sétálni, lemozgatni stb. Ezenkívül ivartalanítani.

3. Szökés ellen olyan kerítést kell csinálni, melyet sem átugorni, sem átmászni, sem szétszedni nem tud, sem alatta kibújni, átásni. Javaslat: 2 méteres vasbeton háló, a teteje befelé meghajlítva, amin nem tud kijutni. Míg ez nincs kész, addig kösd meg, de futóláncra, minél nagyobb területen tudjon mozogni, és mindennap vidd hosszú sétákra.


Megjegyzem, kutyát nem kötelező tartani.

2020. jan. 15. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
47%

Én vidéken alapból betiltanám a kutyatartást minden olyan sültparaszt számára, akinek a kutya csak tárgy, kikötve tartják, moslékkal etetik stb.

Mondjuk panelban sem engedném, de az egy másik kérdés.

Tényleg érthetetlen, hogy minek kell nektek kutya, élőlény. Vegyetek riasztót, de talán a szomszéd Böske nénnye is elég lesz erre a célra.

"Dobjam ki a kutyámat?" - téged kéne kidobni, vagy kilőni a Holdra.

2020. jan. 15. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!