Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti elbeszélgetnétek ilyen...

Ti elbeszélgetnétek ilyen esetben a kutya gazdájával vagy inkább ráhagynátok?

Figyelt kérdés

Egy 6kg-os kan kutya gazdája vagyok, aki ivartalanítva van. Alapvetően egy teljesen békés kutya, egyáltalán nem agresszív, inkább omega jellem, minden kutyával kedves. A futtatóba ahova járunk van egy másik kan kutya, aki méretre is nagyobb a miénknél. Mindkettő ktuya ivartalanított. A probléma kiinduló oka, hogy az én kutyám valamiért szeret a másik gazdi kutyájára rámászni, és vagy hágja, vagy rodeozik rajta. A futiban rajta kívül még egy másik kutya van, akivel ezt csinálja, a többiekkel egyáltalán nem (pedig egyik sem mordult rá, vagy valami, mégsem teszi). Szóval a kutya gazdája, akiére rámászik a mienk, mindig megfogja a kutyánkat és vagy felé rúg, vagy az oldalánál megfogva ellöki - múltkor sikerült olyan erővel, hogy a kutyám teljes lendületből beverte a fejét a betonoszlopba. Hiába tiltom én is neki szóval, vagy húzom el onnan, mindig elfut és rámászik. A gazda már üvöltözik az én kutyámmal meg leszorítja a földre és tépi a grabancát. A SAJÁT kutyámat. Mégegyszer mondom senki másra nem ugrál, még egy kutya van, de neki a gazdája normálisan kezeli. Szóval ma megmondtam hogy hagyja abba, mert én se nyúlok senki kutyájához, max ha rámugrál, akkor letolom magamról. És neki állt feljebb, hogy az ő kutyájára ne másszon rá senki meg miért nem nevelem meg.

Hozzátenném, hogy a kutyám 8 hónaposan engedelmesebb mint bárkié a futtatóban, de erről a két kutyáról valóban nem tudom leakasztani. Sajnos az, hogy más időpontban mennénk nem megoldható, mert munka miatt kötve van az időnk, és reggel illetve este 1,5-1,5 órát lent töltünk, mikor ők is lejárnak.


Szóval ti ilyen esetben mit tennétek? Vagy én mit csinálok rosszul? Ha végig a kutyám sarkában járok az sem jó, mert utána meg nem futkos a többiekkel mert mindig azt hiszi, hogy valami rosszat csinál.


2020. jan. 16. 20:04
1 2 3
 1/30 A kérdező kommentje:
Azt még hozzátenném, hogy a másik kutyát látszólag nem zavarja, mert direkt le is fekszik hozzá, hogy az enyém rá tudjon mászni...
2020. jan. 16. 20:11
 2/30 anonim ***** válasza:
95%

Nem hiszem el komolyan, hogy ennyi idióta kutyatartó van. Az egyik kérdésben felháborodik a pasas amiért pórázon kéne sétáltatni a kutyát, te nmeg azon vagy felháborodva hogy a másik embernek bosszúságot okozol a neveletlen kutyáddal!

A másik kutya gazdája helyében én is lerúgnám a kutyádat az enyémről, ha a szép szó nem segít. Ez részedről is és a kutyád részéről is hatalmas illetlenség, tiszteletlenség. Nehogy már te legyél felháborodva, ha te letojod a kutyád viselkedését, a másiknak meg megkeseríted ezzel az életét. Igenis tiltsd le, ne hagyd, hogy domináljon, ha nem áll le, akkor tedd pórázra, vagy menjetek el onnan.

2020. jan. 16. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:
Mint írtam, tiltom. Magamhoz hívom, nem megy oda, de amint engedem, hogy szaladjon- mivel azért megyünk le - egyből ehhez a kutyához fut. És egyáltalán nem neveletlen a kutyám, csak erre illetve egy másikra van rákattanva. Érdekes a többi 18 kutyával semmi ilyen problémánk nincs.
2020. jan. 16. 20:19
 4/30 A kérdező kommentje:
És nem gondolom magam idióta kutyatartónak, mert ha az lennék, nem viselkedne jobban a 8 hónapos kutyám, mint a sok X éves.
2020. jan. 16. 20:19
 5/30 anonim ***** válasza:
100%
De most úgy őszintén... Szerinted a másik kutya gazdájának mégis mit kellene csinálnia? Hagyja, hogy a te kutyád folyton hágja az övét? Ezz te sem gondolod komolyan... Ha nem tudod letiltani, akkor tedd pórázra, és menjetek el onnan!
2020. jan. 16. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:
Azért az sem normális, hogy úgy nekib*szta a kutyámat a betonfalnak, hogy állatorvoshoz kellett vinni...
2020. jan. 16. 20:23
 7/30 anonim ***** válasza:
100%
Enyhén szólva durván reagálja le a gazda, de azért te se tartsd már magad ekkora szentnek. Kötelességed figyelni rá, hogy másokat ne zavarjatok. És ebben az az egy kutya is benne van.
2020. jan. 16. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
100%

Ne menjetek oda!

Nem hiszem, hogy se közel, se távol nincs másik hely.

Nekem pl. az egyik kutyám agresszív volt, eszembe nem jutott kutyák közé vinni.

2020. jan. 16. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
100%

Tanítsd meg a kutyádat viselkedni. Ha nem megy, vidd el kutyaiskolába.

Mégsem járja, hogy letámadjon idegen kutyákat, mert neki úgy tartja kedve...

2020. jan. 16. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
100%
Én azon csodálkozom hogy még nem agyalt meg a másik kutya gazdája :D Szerinted hol a tökömbe érdekli hogy másik kutyákkal nem csinálja ezt? De vele igen, ergo a kutyád neveletlen, mivel nem hallgat rád. Persze nem azt mondom hogy normális viselkedni más kutyáját, de gyakorlatilag te is szarsz az övére, neki miért kéne a tiédet figyelembe vennie?
2020. jan. 16. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!