Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyiket ajánlanátok? Amerikai...

5476 kérdése:

Melyiket ajánlanátok? Amerikai Staffordshire terrier vagy Rottweiler?

Figyelt kérdés

Sziasztok, a kettő kutya közül nem tudok választani, valakinek, valami, véleménye, tapasztalat?

Szerintetek melyik kutyus legyen?



2020. jan. 16. 20:49
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A körülményektől függ csak, és hogy mennyi tapasztalatod van. Alapjáraton egyik sem egy szelíd kis öleb, de imádom mindkettőt, bármelyik jó választás lenne ha tudod nevelni rendesen.
2020. jan. 16. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
52%

Ha lelkiismeretes temyesztotol veszed az amstaffot,tud olyat valasztani,amelyik szemelyisegre is megfelel az elvarasaidnak . En ezert vettel felig fel ott amstaffot! Komoly konkret elvarasaim vannak vele szemben. Pontosan azt kaptam ,amilyet vartam. Nagyon highadt termeszetu,de jo hazorzo a fajtajahoz kepest.


8 km-eket siman lefut velem terepen rendszeresen (1,5 eves kora utan lehet egyutt futni vele. !!)


A roti az meg higgadtabb tipus es lassab futo egy video szerint(akinek egyutt van amstaff es roti kutyaja!


Az amstaffal setalsz (budapest) es lepten nyomon dicserik,amig gyerek cukizzak,simogatasi engedelyt kernek . A legkedbeltebb kutyafajta budapesten. A rotirol nem tudom,mert az nincs. Az ritkabb a belvarosban.



Nagyon fontos,h milyen szuloktol van (egy idos szulo nyugisabb gyereket nemz,igy paroztatjak fistalla,h egyenlitsenek. )


A becauletes tenyeszto eg 7-8 honapos kolyokrol mar meg tidja mondani,h milyen szigukban h fog reagalmi,milyen feladatokra alkalmas.


Nagyon felelossegteljesen tejesiti a parancsokat mar kamaszkent is (ivaros kan es igy os marad)!! Egy foxi volt gazdajakent mindig bamulatba ejt a felelossegtejessege es hidegvere


A hidegver az azer a heti 3-4 alkalom szabadban eltoltott 2 oras futas utan ertendo. A foxival minden map kellett futni. Eso,minusz 1o fok,hoeses fagy nem lehet akadaly. Akkor is vinned kell,kulonben kapsz tole a fejedre.



Annak idejen en is 3 kutya kozt vacilaltam: roti,dobi,amstaff. De robosztus szeles eros kutyat akartam. Felelossegteljes kutyat akartam,aki megbizhatoan teljesiti a parancsot.


Az USA-ban az amstaffot hasznalja a rendorseg bombakeresesre, kabazerkwresesre,vakvezetonek,hulla felkutatasra,csaladi kutyanak,bebiszitternek,hazorzonek. Mindenre ezt hasznajak ott.


Az en kutyam pl megtanithsto lenne vakvezetonek is. Fantasztikus.


Gyurj nagy sulyokka kemenyen,’mert tesztel nap mint nap ,h eleg eros vagy-e. A hidegvered is teszteli sokszor. H meg tudod-e oldani a problemas szitukat csendben,magabiztosan orditas nelkul. Ha orditasz vele vagy megvwred egyszeris,akkor eveszted az irantad erzett tiszteletet es bizalmat. Akkor vege mindennek. Akkor nem fogja vegrehajtani a parancsaid. Mivel barmikor meg tudna olni,jogosan varja el az udvarias utasitasokat es kedvesseget toled. Ha masok elott nem akarsz cukroskodni vee,akkor tamitsd kezmozdulatokra is.


Pontosan ird korul a evelben ,anit a tenyesztoknek kuldesz korbe,hogy mitvaraz el a kutyatol es milyen redszeresseggel milyen szabadteri sportot uzol a kutyaval .(amit eddig is csinalsz ,csak egyedul szenvedelyesen hoban fagyban is) Hova viszed,milyen lakasban laksz,vannak-e gyerekek,stb.



Ok rovidszoru kutyak,lakasban kel oket tartani. Telen meg oltoztetni setahoz,futashoz enyhen. Esokabat stb. Kulonben nem fog akarni setalni veled.

Nem tarthatoak kertben. Meg nagyon igenylik az emberi tarsasagot is.

2020. jan. 16. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Második, köszönöm szépen a válaszod

Nagyon jól leírtad a konkrétumokat

A staffordot, nem lehet kint tartani?

Nagyon sokan ismerőseim is kint tartják, és a hideget is meleget is bírja a kutyus

2020. jan. 17. 09:25
 4/8 anonim ***** válasza:
Én is sok kinti amstaffot látok, nem gondolnám hogy télen vagy éjszakára beengedik, főleg vidéken nem. Van kutyaháza, abba elvan. Olvastam több helyen is itt, hogy staffoknak felesleges a ruha, bírják.
2020. jan. 17. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Én is így gondolom

Egy megfelelően szigetelt kutya ház

Sok szalmával

A kutyus biztos nem fázik benne

2020. jan. 18. 00:00
 6/8 anonim válasza:

Én a Rottweilert nagyon ajánlom!

Én 8 évesen kaptam meg az első ilyen kutyámat, velem nagyon szelíd volt és az összes családtagommal az. igazából nevelés kérdése, hogy hogyan viselkedik, idegen kutyákkal gyorsan barátkozik. Az igaz, hogy házörző, tehát idegen emberekkel össze kell szoktatni, de egyébként mégegyszer leírom, hogy ajánlom. 🙂

2020. jan. 18. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Előző vagyok, Rottweilereket felesleges öltöztetni, mi a saját ún katonai soha nem engedte be a lakásba és nem is fogjuk, soha nem fázik.
2020. jan. 18. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek, a választ, mind a kettő kutyus szimpatikus, nehéz dönteni
2020. jan. 18. 19:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!