Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Színlel a kutyám?

Színlel a kutyám?

Figyelt kérdés

Néha nem áll rá az egyik hátsó lábára, hanem három lábazik, állandóan lefekszik, nehezen áll fel. De ha valami érdekes dolgot lát akkor szalad meg ugrál, sántikál akkor is és nem az igazi, de akkor már nem tűnik olyan nagynak a baj. A legutóbbi ilyen esetnél is fajlalta az egyik hátsó lábát, meg emlegette aztán egyszer csak elkezdte a másikat emelgetni és a fájós lábán állt. Mintha összekeverte volna a kettőt.

Tényleg létezik olyan, hogy színlel a kutya, ha semmit nem talál a doki?


2020. jan. 16. 22:33
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Az tény, hogy a kutyák nagy színészek tudnak lenni, de amit írsz, az alapján én biztos elvinném állatorvoshoz. Egy kivizsgálás nem árthat. Ha viszont tényleg van valami gond, annak nem tesz jót, ha elhanyagoljátok, érdemes mielőbb kezelni.
2020. jan. 16. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Én arra tippelnék hogy van gond csak még nem akkora, így ha valami izgalmasat lát megfeledkezik róla. Nálunk embereknél is előfordul. Szerintem is nézesd meg.
2020. jan. 16. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Patellaficamnál szokták így emelgetni.
2020. jan. 16. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Mindenképp nezesd meg, az a tuti


Amúgy egyik ismerősöm kutyájánal van az, hogy néha elalussza az egyik lábat és akkor furán megy (nem minden lépésnél, hanem csak kb minden 3.-nal emeli meg/lép rá furán a lábára), de a séta végére semmi baja nincs

(Doki már látta, szóval nála tuti ez van)

2020. jan. 16. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk macska volt színlelős


A mellső lábán volt egy tályog, ami miatt sántított.

Orvos kivágta neki, de ezután a felépülés alatt is sántítva jött be, kapott tápot.

Később napközben beszaladt, de hiába kunyerált, nem kapott plusz tápot.

Kiszaladt, majd két perccel később "sántítva" jött vissza.

Ezt többször is eljátszotta.



Persze amíg nem vagyok biztos, hogy tetteti a dolgot, addig elvinném állatorvoshoz

2020. jan. 16. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Olyan, mintha ilyenkor "be lenne állva" neki a lába.

Voltunk már dokinál, röntgen is volt de ez több, mint egy éve, azóta is vissza-vissza tér ez nála.

2020. jan. 17. 00:44
 7/9 anonim ***** válasza:

En rendszeresen masziroztam a kutyam combjait!!!

Es levettem a feherjeadagjat(1,8 honapos nagytestu) Enyhen latszik a bordaja! Ezek utan nem santit es ugrassz3eruen javult a mozgaskoordinacioja!!!!

2020. jan. 17. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Részleges keresztszalag szakadásnál is ezt szokták csinálni. Aztán amikor teljesen elszakad, nem tud ráállni. Az esetek nagy részében ez két oldali, szóval ez magyarázza a láb-váltást is.


De akármi is a gond, ortopéd szakorvoshoz vidd el, egy mezei állatorvos ehez kevés lesz.

2020. jan. 17. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az en kutyusom patellas es nala is ez van. Az egyik laba rosszabb, de a masikat is emelgeti. Ha setalunk, izgatott lesz es megfeledkezik rola, masra figyel, de ha mar elfaradt a futkosasban, izgalomban, utana megint emelgeti, fajlalja, hiaba megy ugyanugy tovabb. Keszulunk a mutetre mar, tilos a fel-le ugralas es a sok ket labra allas, pitizes. Szomoru mert neki elete a tanulas es sajnos mar sok mozdulatot ki kellett emiatt venni a gyakorlatsorbol :( Szerintem vizsgaltasd ki gyorsan a kutyusod. Volt egy szinesz kutya is nalunk atmenetileg, na o aztan tudta hogyan kell patyolgatasra birni az embert. Egyszer beakadt a karma a szonyegbe, nagyon elkezdett sikoltozni, gyorsan rohantam segiteni neki aztan megszeretgettem, megnyugtattam (kolyok volt meg nagyon). Na ennel nagyobb hibat el sem kovethettem volna, mert onnantol, ha nem o volt a figyelem kozeppontjaban orult sikitasba kezdett, emelgette a mancsat es santitott. Egyszer nem latta, hogy latom ot az uvegen keresztul es akkor bukott le. Jatszott, ragcsalt, elvolt, aztan unatkozni kezdett, kicsit hisztizett, majd amikor senki nem ment oda hozza, elkezdte a szinjatekot. Percekig csinalta es amikor senki nem rohant mar ki hogy "megmentse ot", leult es elfoglalta magat massal, ugralt, jatszott. Nagy kope volt a draga :)
2020. jan. 18. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!