Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mivel kezelnétek a kutya...

Mivel kezelnétek a kutya viszketését ebben a melegben?

Figyelt kérdés
Drótos foxi, nem bolhás, nincs benne toklász, meg van nyírva, nincs kinn egész nap (tehát nem ég le a bőre és hűvösben van), de bizonyos helyeken kivakarja meg kirágja a szőrét/bőrét). Ti mit csináltok a kutyátokkal, hogy könnyebb legyen neki?
2010. júl. 21. 22:40
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem lehet gomba, allergia, vagy ilyesmi? Esetleg nem bántják a legyek? Orvos látta? azér egy egészséges kutya nem vakarózik simán a melegtől. Legalábbis nekem 24 éve van kutyám, de még nem találkoztam olyannal, hogy pusztán a melegtől kirágja a bőrt.
2010. júl. 21. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 meszja válasza:
Nekünk is ez volt a csaunkal. Az egyik orvos azt mondta, hogy melege van és azért. Lenyírattuk. De nem történt változás. A második orvos azt mondta ekcéma. Vidd el orvoshoz.
2010. júl. 21. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
fürdesd le vagy vegyél rá valami féregteleítőt
2010. júl. 21. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Drótkefével :D
2010. júl. 21. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Nincsenek legyek körülötte. Voltunk dokinál, szerinte e meleg miatt van, nem látott a foltok körül és benne semmit. Az allergiát nem említette, azt hogyan lehetne kideríteni?

Van egy folt (a legújabb) a hátán, kb 10 ft-os nagyságú, amikor elkezdte vakarni megnéztem, nem láttam semmi különöset, ma délutánra mire megjöttünk majdnem véresre rágta. Vigyem másik dokihoz?

Látszik rajta ilyenkor, hogy teljesen begőzöl, nem hagyja abba a vakarózást (mint amikor nekem viszketett nagyon valami, és már nem tudom abbahagyni a vakarózást. csak én erővel le tudom állítani magam.)

2010. júl. 21. 22:53
 6/9 A kérdező kommentje:
Az előző kutyám egy sima félhosszú szőrű volt, soha (12 évet élt) nem volt ilyen baja. Ezt a foxit most kaptuk 1 éve (akkor volt 2,5 éves), egész más a szőre, sokkal nehezebb kezelni, tanácstalan vagyok, úgyhogy minden jótanácsot köszönettel veszek.
2010. júl. 21. 22:56
 7/9 Morfologus ***** válasza:
Allergiának tűnik, pl néhány kutya a virágporra, gyapjúra, bolhára(nek kell bolhásnak lennie) is allergiás lehet, de lehet rühesség is.
2010. júl. 22. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget mindenkinek.

Elvittük másik dokihoz, szerinte allergia, lehet hogy ételre. Kivizsgáljuk, most bizonyos kajákat el kell hagyni...

2010. júl. 22. 21:49
 9/9 Akiteki ***** válasza:
Az enyém akkor csinált ilyet, mikor kaptam egy kisebb zsák pedigreet és azt etettem vele 4 napig. Utána 4 hétig rágta a szőrét. Válts kaját!
2010. júl. 23. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!