Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen módszerrel tudom...

Milyen módszerrel tudom megtanítani a kutyámnak ezeket a dolgokat?

Figyelt kérdés

1, ha leteszem elé az ételt, csak akkor egye ha engedélyt kap rá


2, ha azt mondom neki, hogy ugasson, akkor ugat. Ezt angolul mindig úgy hallom hogy “speak!”, és a kutya elkezd hangot kiadni


3, hempergés. A feksziket tudja, de nem tudom átfordítani mert nem hagyja. Erőszakoskodni nem akarok vele, szeretném ha játéknak élné meg a trükk tanulásokat


4, terpesz állásban megtesz egy nyolcast a lábaimnál


5, behívás 100%ra fejlesztése


Próbáltam neki ezeket megtanítani, de sajnos arra a szintre sem jutottam, hogy megértessem vele hogy mit várok. A pacsi, forog, ül, fekszik, marad, piti, séta, éhes szavakat tökéletesen tudja. Sétálni is szépen tud. 7 hónapos hobbikutya, imád tanulni, ezért szeretnék neki új feladatokat.


Csak egy példát írok: a feksziket meg lehet úgy tanítani, hogy jutifalat a kézben, lent a földön, és a kutya lefekszik. Na ez nálunk nem működött. A két első lába közé kellett tennem a falatot, akkor feküdt le érte.


Ha vannak ilyen módszereitek a fent említett feladatokhoz, megköszönném a segítséget!


2020. jan. 17. 18:43
 1/2 anonim ***** válasza:

1. kutya leültet, kaja lerak, ahogy rámozdul, tálat felveszed. Ezt eljátszod úgy 6szor, és le fog neki esni, hogy mit akarsz.


2. ugatást kiváltó ingerrel tanítottam. Pl ha lejátszol egy olyan videót, ahol egy kutya ugat, és a tiéd erre regálva ugat, akkor rádícsérsz majd kapcsolsz hozzá egy vezényszót a későbbiekben.


Van aki ezt úgy tanítja, hogy kedvenc játékot teszi láthatóvá de elérhetetlenné a kutyának, ebből jön a hiszti, valszeg az ugatás is.


3. falattal vezesd át, ne fizikálisan azt egyik kutya sem díjazza. Húzd a falatot a feje felett arra, amerre akarod, hogy forduljon.


4. ezt szintén falattal vezetéssel tanítod.


5. ez nem trükk, ehhez kell némi tisztelet is, szóval ez leginkább a kapcsolatotoktól fog függeni. Ehhez is vannak alapszabályok.

2020. jan. 17. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

1. Leteszed a kaját. Amint elindul jön a szidás és kézzel távol tartod. Ha nem engeded közel egy idő után feladja. Ha már több mpig nem próbálkozik jön a parancsszó (nálunk "ehetsz") és oda engeded, elé rakod a kaját. Ezt minden étkezésnél eljátszod. Itt hasznosak azok a kézjelek, hogy a pofija elé tartod a kezed széttárva ha ehet akkor meg a kajájára mutatsz.


2. Addig kell hergelni a kutyát, hogy vakkantson egyet. Ezt neked kell kitapasztalni mire ugat. Amint ugat parancsszó és jutalom falat nagy dícsérettel. Nálam ez ilyen "fröcskölő" kézmozdulat volt arra vakkantott. Később tátogó kézmozdulattá alakult.


3. A jutalom falattal kell vezetni az orrát. Ha már nem tudja tovább tekerni a nyakát átfog fordulni. Eleinte már azt is dícsérd, ha az oldalára fekszik. És így további mozdulatokat


4. Terpeszben állsz és jutalom falattal vezeted, hogy nyolcast csináljon. Sokáig csak a kéz mozdulatból fogja tudni mit kérsz tehát eleinte mindig át kell nyúlnod a lábad közt hogy mutasd merre menjen.


5. Minden helyzetben jó sok juti falattal gyakorlod vele. Séta, futtató, házban, mindenhol oda hívod. Ha megy nagy dícséret és jutalom. Ha nem megy te mész utána mérgesen és ha megfogod oda vezeted ahonnan hívtad.


Igazából az a trükk, hogy mindet folyamatosan és sok időn keresztül gyakorolsz vele. Napi többször is.

2020. jan. 17. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!