Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Létezik, hogy túl lett szocial...

Létezik, hogy túl lett szocializálva? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

El vagyok keseredve. Van egy másfél éves kan magyar vizslám.

8 hetesen került hozzám, az oltások beadása után, ahogy azt kell megkezdtük a szocializációját. Ami sikeres volt, szerencsére tálaltunk több kedves gazdit,aki engedte hogy a kutyák együtt játszanak.

Viszont elköltöztünk vidékre,itt nagyon kevesen sétáltatják a kutyájukat,és ha valaki mégis,az nem szívesen engedi oda az ebet,amit el is fogadok. Ő ismeri a kutyája természetét. Van pár kutyás akikkel ritkán, de összefutunk,akkor játszhatnak,de sajnos nem elég sok ideig,van hogy 5-10 perc után menniük kell.

A bajom ott kezdődik, hogy ha idegen kutyával találkozunk az én kutyám nagyon nyílt és közvetlen,mindegyikhez oda akar menni szimatolni,de alapjában véve ha mondom neki,hogy megyünk, akkor ott hagyja az ebtársat.

Viszont,ha egy barát kutya jön szemben,akivel néha szaladgál és játszik, de per pillanat olyan helyen vagyunk,hogy nem szabadon engedhetőek,teljesen meg van veszve a póráz végén. Ugrál,szaladna a haverhoz,de ugye nem lehet.

Ha rászólok, akkor abbahagyja egy fél pillanatra és amíg el nem megyünk egymás mellett ez az ugrálás van,ami a gyere játszani felhívás a másiknak. Amint elmentünk, egyszer hátranéz és folytatja tovább normálisan a sétát.

Mit tegyek, hogy ha haver kutyát lát és nincs alkalom engedni őket játszani, ne vesszen meg a póráz végén? Esetleg túl lett szocializálva?

Elnezest,hogy ilyen hosszú lett az írásom. Csak szemléltetni szerettem volna az esetet.


2020. jan. 17. 19:45
 1/9 anonim ***** válasza:
85%

Ha kertesben laktok, időnként jöjjön át játszani a haverkutya. Tudod, mint a gyerekeknél!:)

Nekünk is volt egy Johny, aki járt hozzánk.

2020. jan. 17. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%

A kutyad normalis. Hivjatok at a baratjat gyakran a kertetdtkbe jatszani.


Reszvetem a videki elet miatt. Nagyon rosszundulatuak az emberek es a kutyaik antiszocok meg agresszivak.

2020. jan. 17. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
50%
Itt nem a túlszocializációval van baj, hanem a rossz neveléssel. Hogy pláne még rá is erősítesz ezekre a viselkedésekre azzal, hogy végül is hagyod neki, akár ebből idaengeded a másik kutyához. Persze, hogy hisztizik, ha ezzel elérhet bármit is!
2020. jan. 18. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ez normális. Csak nevelés kérdése. Én a helyedben azt csinálnám, hogy ha séta közben meglátod a haver kutyát, akkor szólj a te kutyádnak, és nyomj az orra alá rgy jutalomfalatot, és úgy vond el a figyelmét. Ha sikerült úgy elmenni a kutya közeléből,(a falat még mindig az orra előtt) akkor nagyon dícsérd meg, és add oda neki a jutit.
2020. jan. 18. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, ha kipróbálod, megírod, hogy sikerült-e?
2020. jan. 18. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Kipróbáltuk. Többször játszottak a kertben,de sajnos rosszabb lett a helyzet. Amióta meglát akármilyen kutyát,már nyüszít is.

Nem tudom mit tegyek. Megfordult többször a fejemben,hogy már csak akkor járok sétálni vele,ha nagyon korán van,vagy késő este.

2020. febr. 13. 08:54
 7/9 A kérdező kommentje:
Próbáltuk azt is,hogy elvonom a figyelmét jutalomfalattal,de nem érdekli az sem.Ilyenkor annyira oda koncentrál a másik kutyára,hogy szinte remegni kezd.
2020. febr. 13. 08:58
 8/9 anonim ***** válasza:

Felépíted a koncentrációját rád. Azt, hogy ne foglalkozzon a másik kutyával, hanem rád figyeljen.


Felépíted rendesen a pórázfegyelmet. Hogy ne zökkenjen ki belőle akkor sem, ha másim kutyát lát.


Ez nem szocializációs gond, hanem kézbentarthatósági gond!

2020. febr. 13. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm,akkor ezen fogunk dolgozni.
2020. febr. 17. 09:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!