Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 11 hetes kutyusom nagyon...

11 hetes kutyusom nagyon szomorú, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nem olyan rég vettünk egy Husky kutyust, akit 9 hetesen hoztunk el. Éjjel nappal vele vagyunk, nem hagyjuk magára, de 2 hét eltelte után is ugyan olyan szomorú, mint mikor elhoztuk.

Próbálunk vele játszani, de csak néha vevő rá. Inkább lefekszik és fürkészi a helyet, vagy pihen. A tekintette nagyon szomorú, sose mutatja a kutyákra jellemző boldogság jeleit.

Mi a családban megpróbáltunk mindent! Sétálni is mikor elvisszük pár lépés után lefekszik és nem akar tovább jönni. Amikor pedig kutyák vannak körülötte fél (mert csak nagyokkal találkozott eddig), nem megy oda hozzájuk.

Mit tehetnénk? Nem akarjuk, hogy ilyen szomorú legyen. A testvéreiről láttam képeket és videókat, de ők sokkal boldogabbak, nem tudom mit ronthattunk el, hogy a mi pici kutyánk ilyen mélabús.



2020. jan. 17. 21:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
95%

Miből gondolod hogy szomorú? Egy ilyen baba kutya 12 órát is alszik naponta.


11 hetesen pedig csak olyan kutyák közé vidd, akikről biztosan tudod hogy minden ellen oltva vannak.

2020. jan. 17. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy sokat alszanak, de mikor még nem hoztuk el rengeteget játszott is egyben, de most alig. Valamint láttam már boldognak a kutyát. És gyakran sír, hiába vagyunk ott vele. Főleg esténként.


Valamint ismerősök kutyáival találkozott eddig.

2020. jan. 17. 21:28
 3/13 anonim ***** válasza:
89%

Amikor megvettétek a kiskutyát, gondolom, előtte ismerkedtetek vele.

Akkor miként viselkedett?

Talán érdemes lenne egy átfogó kivizsgálást megcsináltatni. Vérkép-mozgásszervek, stb.

Aztán lehet, nem hagyjátok pihenni. "Éjjel nappal vele vagyunk,"

2020. jan. 17. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Aktív volt és játékos!

És az éjjel-nappalt nem úgy kell érteni, hogy piszkáljuk és nem hagyjuk pihenni ><. Hanem, hogy ott vagyunk vele. Mikor alszik elfele nem piszkáljuk és csendesek vagyunk. Olyankor csak egy ember szokott vele lenni, hogy ha sír akkor megnyugtassa.

2020. jan. 17. 21:34
 5/13 anonim ***** válasza:
14%

Vegyél neki társat.Az lehet keverék kutya is .

Kutyának kutya a barátja .

2020. jan. 17. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Még most ismerkedik veletek is, ezért bizalmatlan, némán szemlélő. Gondolom tisztába vagy vele, 12 hetes kora felé - ahogy megvannak az oltások, kombinált és társai, veszettség elleni - neki kellene látni a szocializálásnak, amiről sok mindent találsz a google segítségével. Lényegében, lassan hordd emberek, és kutyák társaságába, próbálj ne elsősorban nagytestű kutyákat kifogni neki elsősorban játszótársnak. S ne aggód túl, ha még fél a forgalomtól, emberektől, kutyáktól, hiszen még most ismerkedik mindennel!


[link]

2020. jan. 17. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ! És igen, nemsokára visszük orvoshoz, hogy megkapja a veszettség elleni oltást, ami eddig kellett azt megkapta már.

Ami pedig más kutyákat illeti, próbálunk találni kis testű kutyusokat, ismerősöknél, de sajnos akinek van az már öreg és nem akar játszani. De akkor majd ha kimehet idegen kutyák közzé, akkor remélem találkozni fogunk kistestű / kis kutyákkal.

2020. jan. 17. 21:49
 8/13 anonim ***** válasza:
OK, nem lesz semmi baj, lassan otthon érzi magát nálatok, és megismerkedik a világgal is :) Még nagyon pici, félénk, ha jól szocializáljátok, majd kivirul :)
2020. jan. 17. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Biztosan javulni fog a kedve hamarosan. Az állatorvosnak megemlítheted, hogy szerintem szomorú. Lehet, hogy hiányoznak neki a testvérkéi, de hamarosan szerintem jobb kedve lesz. Szeressétek, az a lényeg, mert azt érzi.
2020. jan. 18. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Egy egészséges kölyökkutya nem szomorkodik hetekig, amikor kikerül az alomból.

Remélhetőleg tapasztalt orvoshoz viszed, ott pedig mondd el amit ide leírtál.

Egy huskynak a mozgás a lételeme. Kölyöknek hatványozottan.

2020. jan. 18. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!