Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lehet a baj, miért lett...

Mi lehet a baj, miért lett hirtelen agresszív a család kutyája?

Figyelt kérdés

Az alany egy közép ázsiai juhász, a család kedvence. Lassan betölti az 1 éves kort,eddig semmi probléma nem volt vele. Viszont 2 napja velem agresszívan viselkedik (csak velem), nekem is ugrott, szerencsére kabátban voltam, így a karomat csak megszorongatni tudta, bár a kabátot így is megszaggatta. Ma reggel indultam volna el otthonról, nem akart a kapun kiengedni, már messziről morgott, és ismét támadásra készen állt. Apum megfogta, míg én elmentem, majd mikor a kapun kiértem, elengedtem, és nekirontott a kapunak vicsorogva, ugatva.

Szerintetek mi lehet a probléma? Egy ivartalanítás esetleg segítene a problémán, vagy máshol kell keresni a hiba okát? Vajon miért csak velem lett ellenséges? Bár addig jó, míg mást nem támad meg.

Szeretjük, nem szeretnénk, ha jobban elfajulna a dolog. Segítsetek kérlek, bajom mi lehet a baj. Esetleg lehetséges, hogy fejben kell keresni a problémát?



2020. jan. 18. 17:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
5%

Betartjatok a sorrendisegi szabalyokat??


Nem eteted a kutyat,’mikozben eszel??(tilos) Nem elotted eszik a kutya idorendben??


Vki jar vele seatalni meg futni? Hivtik at hozza kutyajatszotarsat jatszani a kertben??


Nekem olyan km hianynak tunik ez a viselkedes. Foleg egy kolyok nagy mozgasigenyu.


O nem kerti disz. Kenytelenek lesztek elvinni futni,ha eddig nem tettetek.🥺

2020. jan. 18. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
80%

Csak megfogta apukád?? El kellett volna agyabugyálni "kutyanyelven"!!


Ki a falkavezér? Apukád? Abban a percben, hogy nem akart téged kiengedni a kapun, a falkavezérnek kellett volna a helyzet magaslatán lenni, és dominálni a kutyát. Határozottan.

Mivel ez elmaradt, szerintem innentől ő azt hiszi-mármint a kutya-hogy bármit megtehet!!


A földre kellett volna nyomni, helyére zavarni, stb stb...

Nem csak megfogni, utána meg ráengedni a kapura!

2020. jan. 18. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
9%

Ha fajtiszta, akkor megzakkanhat, de az idősebb korban szokott megjelenni. Keményebben kell bánni a kutyával és konzekvensen. Ha érzi, hogy félsz tőle, akkor ő lesz a falkavezér.


Ha gondolod, egy kutyaiskolát megkereshesz a témával. A németeknél jó ideje megy egy dokuszappan: Kutyaprofi címmel. Az is jó, ha tudod fogni az adást, mert jó tippeket és fogásokat mutat a fazon.

2020. jan. 18. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

3-as, minden kutya fajtiszta.

FajTAtiszta meg csak törzskönyvvel együtt lesz egy kutya, de nem ez a lényeg, jelen esetben egyáltalán nem számít a fajtatisztaság.


Kemény kutya, tapasztalatlan család. Nagyon gyorsan keressetek fel egy kutyaiskolát, mert ez a kutya rossz kezekben fegyverré válhat. És most nagyon nincsen jó kezekben.

A falkasorrend nincs rendben, különben nem támadna rád. Normál esetben a kutyának a család legutolsó tagjának kellene lennie, és nem helyezhetné magát ember fölé, még akkor sem ha az az ember csak egy 3 hónapos picúr például. Most egy éves, a legfafejűbb kora következik, eddig sem kapott ezek szerint jó nevelést, a továbbiakban ez csak rosszabb lesz.

Elkezdte feszegetni a határokat nálatok, és rájött, hogy nincsenek, ez a probléma. Kemény és határozott szabályokat kell felállítani a kutyával szemben, amit minden körülmények közt be kell tartanotok és tartania, de ehhez mindenképpen szakemberre van szükségetek.

2020. jan. 18. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is KÁJ-om van, már 3 éves. Nem tapasztaltam soha ilyen problémát nála.


1. Ivartalaníttatni mindkenképp kellene.

2. Magától egy kutya sem kattan meg, ha szapis, akkor van esélye az idegrendszeri problémáknak, de feltételezem, hogy egy ilyen "kemény" kutyát mindenki körültekintően választ ki, jó helyről.

3. Ha csak veled van baja, akkor valószínű te vagy a leggyengébb láncszem a családban, mivel ivarérett, ezért először téged próbál meg "lenyomni" a rangsorban.


Az, ha apukád megfogja amíg kimész a kapun semmit nem ér.


Nem ártana, ha kutyasuliba mennétek (te mindenképp menj vele) vagy szakember segítségét kérnétek, mert ez nem egy tacskó, hogy megrágcsálja a karod, de nagy kárt nem okoz.


Ha nem kezelitek már most a problémát, akkor másoknál is be fog próbálkozni. Eleve kiskora óta kellett volna ezt elkezdeni, nem akkor amikor baj van.


Mindenképp kérjétek hozzáértő kiképző segítségét!

2020. jan. 18. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Ivartalanítás mindenképp ajánlott.

1 éves, ha eddig rendben ment a nevelés, szófogadó volt, akkor ez ráfogható arra, hogy kamasz, próbálgatja a határait. Ha nevelésben engedékenyek voltatok vele, akkor viszont határozottabbnak kell lenni, esetleg kiképző segíthet.

2020. jan. 18. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
33%
De miért nem tiltjátok nálat ezt? Miért hagyjátok? Ez komolyan normális nálatok, hogy agresszívre nevelitek a kutyát még magatok ellen is? Ha nem tesztek ellene semmit, ha hagyjátok, azzal pont ti nevelitek belé ezt a viselkedést!
2020. jan. 18. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, annak aki érdemben hozzá tudott fűzni! Utolsónak üzenném, hogy nem tudom honnan kalkuláltad ki, hogy agresszívre van nevelve...olvasd végig még egyszer, értelmezd...
2020. jan. 18. 23:27
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

1 éves,feszegeti a határokat, még kölyök tulajdonképpen,mert nagytestűek két éves inkább 3 éves korban érnek be teljesen külsőleg és belsőleg is.


Szóval próbálkozik, helyre kell rakni,hogy nem megengedett viselkedést produkál.

2020. jan. 19. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Kezd kölyökből felnőtt lenni, ilyenkor megkísérlik átvenni a vezér szerepét. A KÁJ nagyon kemény kutya, ennek megfelelően kellene kezelni. Ha nem értetek hozzá, a tenyésztőjéhez ill. kifejezetten pásztorkutyás kell fordulni, mielőtt baj lesz.

Ivartalanítás mindenképp, de önmagában nem helyettesíti a megfelelő nevelést.

2020. jan. 19. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!