Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tehetek ebben a helyzetben?

Mit tehetek ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés
A kedves szomszédom, nagy juhász kutyája álandóan ugat. Nem lehet tőle pihenni mert még csukott ablaknál, ajtónál is behallatszik. Ha szólok, hogy jöjjön ki rászólni, vagy kössék meg esetleg karantént csináljonak neki, akkor az a kifogása ő beteg és neki nem esik jól. Mit tehetek ebbe a helyzetbe?

2020. jan. 19. 10:59
 1/9 anonim ***** válasza:
89%
1, már nem jegyző, változott a jogszabály. Januártól a kormányhivatal az illetékes.
2020. jan. 19. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha megkötik, az csak ronthat a helyzeten. A kennel jo otlet is lehetne, dehat nem hajlando ra. Gondolom masokat is zavar. Esetleg tobb szomszeddal egyutt osszeallni/alairast gyujteni es egyutt figyelmeztetni, hogyha a kutya nem hagyja abba, megy a kovetkezo lepes.

Nem azt a szerencsetlen allatot kell bantani, hanem a hulye szomszedot valahogyan osszeszedni, mert ez a helyzet szerintem neki sem egeszseges.

2020. jan. 19. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Vegyél nekik egy ugatásgátló nyakörvet!
2020. jan. 19. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm még egyszer figyelmeztetem, hogy ha nem változta, akkor megyek a hivatalba. Sajnos már többen is szóltunk neki, hogy valamit csináljon mert tűrhetetlen. De mindig arra hivatkozik, hogy őt nem zavarja akkor mást se zavarjon meg, hogy ő beteg és nem járkálhat ki mindig rászólni. Nem a kutyát, akarom bántani nekem is van, de ha ugat kimegyek és rászólok de ő még arra se hajlandó.
2020. jan. 19. 12:33
 5/9 anonim ***** válasza:
Hat pedig ilyen nincs, hogyha Ot mem zavarja, mast se zavarjon. Ha nem ert a szep szobol majd fog a buntetesbol...
2020. jan. 22. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ízlések és pofonok...

Nálunk is vannak a szomszédoknál kutyák. Minket nem zavar.

Felismerem, hogy most az utcán elhaladó idegent ugatja, magát szórakoztatja, unatkozik, esetleg hallja, hogy kit vagyok az udvaron, s néhány vakkantással üdvözöl.

Ha zavarna, becsuknám az ablakot, s annyi. Bár a hideg miatt mostanában úgyis csukva van.

2020. jan. 22. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Ízlés kedves na az igen!


Nem csak nekem hanem az utcába kb 5 embernek nem tetszik, hogy reggel is este is ugat és ha nem megy senki az utcán, akkor is ugat. Bevan csukva az ablak de attól még hangosan ugat és behallani.

2020. jan. 22. 19:42
 8/9 anonim ***** válasza:

Attol, hogy vannak emberek, akik ugy gondoljak, hogy a kutya dolga az, hogy ugasson es nem zavarja oket meg lesz olyan, hogy mast pedig irrital. (Egyebkent en maradinak tartom azt, aki hazorzes celjabol tart kutyat, mert sokkal egyszerubb es talan biztonsagosabb is egy riaszto rendszer, de ez most a kerdes szempontjabol total lenyegtelen.)

Ha pedig irrital nem mindenki lesz olyan kedves, mint Te, vagy a kerdezo, hogy inkabb jogi utra terelne az ugyet, hanem megmergezi a kutyat. Igyhat azt kell hogy mondjam, hogy igenis ha van egy kutyad, kotelesseged ugy nevelni es ugyis tartani a sajat erdekeben, hogy ne zavarjon masokat. (Igy van ez az utcan hagyott kutyasz***al is egyebkent. Mert eleg csak egy ember, akit ugy felidegesit, hogy kirakja a szoges parizert vagy a merget es lehet, hogy a fenti ember miatt mondjuk az en kutyam eszi fel a foldrol, pedig en epp osszeszedem.)

Az eszem megall, ha masokat zavar nehogymar azt akarjak bemagyarazni neki, hogy ez normalis, fogadja el es vegyen fuldugot/csukja be az ablakot! Nem az. En sem orulnek neki ha az idiota szomszedom neveletlen dogje egesz nap uvoltozne en meg emiatt nem aludnek. Azert tartsuk mar magunkat a moralis ertekrendekhez, a tarsadalmunk az emberek kore epult es nem a kutyak kore!

2020. jan. 22. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Kedves #8 válaszoló.


Köszönöm, hogy egyetértesz velem. Nem vagyom a kutyák ellen, nem bántanám soha sem. De az a baj, hogy hiába szólok hogy legalább kenelt csináljon neki, vagy jöjjön ki nézze meg mit ugat. Mert nem jön ki ha a postás is kiabál arra se jön ki soha, de a postás nem mer bemenni mert annyira ugat, hogy fül süketítő. Egyébként szerintem azért tartsa, hogy a kimaradt ételt a kutya meg egye. Jogi útra kell lépnem ezt én is tudom, mert nem ér a szép szó neki. Pedig már nem egyszer szóltam és nem csak én mások is. De sajnos a szélszó semmit nem ér neki, a betegségére hivatkozik, hogy azért nem járkálki mindig rászólni. Köszönöm a válaszokat és még egyszer le írom, hogy nem vagyom kutya elleni ember. Csak lehetne felelőségteljesebb gazda,aki kenelt épít vagy legalább kijön, hogy megnézze mit ugat az a szerencsétlen annyira.

2020. jan. 22. 23:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!