Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sokadik 'milyen kutya illik...

Sokadik 'milyen kutya illik mellém' kérdés. Ötletelsz velem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Tudom... menhely/gyepi, amit támogatok. Tisztelem azokat, akik így mentenek kutyát.


Én azonban vagy fajtamentésre vagy tenyésztőre (!) gondoltam.


Én 'elvárásaim':

- kis/közepes testű,

- napközben - amíg dolgozom - kint lehessen hagyni (szóval a rövidszőrű csivava nem játszik).


Amit nyújtani tudok:

- lakásban alvás (minimum), de van udvar ahol lehet játszani.

- séta, de inkább délután/este,

- hétvégéken nagy séta, esetenként kirándulás, ahova szeretném vinni a kutyát is

- kutyás tapasztalat van, de kutyasuli nem akadály

- falun lakunk.



2020. jan. 19. 18:34
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha sok mozgást tudsz biztosítani a kutyának, akkor mudi vagy sheltie jó lehet. Sétára mennyi időt szánsz naponta? Legyen idegenekkel is barátságos, vagy inkább bizalmatlan, házőrző típus? Futni esetleg hajlandó lennél a kutyával?


Ezekre válaszolj, akkor többet tudok segíteni :)

2020. jan. 19. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Futni nem biztos nem :D

inkább túra pld Prédikálószék, Gerecse, Balaton és környéke, tatai tó. Esetleg kutyás túrák.

Az esti séta 1-1.5 óra simán lehet :)


A házőrzős, dolog nem lényeg, hiszen nem ez a cél.

2020. jan. 19. 19:28
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Akkor egy kis spitzet javasolnék. A mudinak biztosan több mozgás kell. A sheltieből egy közepes mozgásigényű egyed jó lehet, egy pörgősebb egyednek viszont ez kevés. Spitz fajtamentőknél sok kutyus van, nézz körbe, ha gondolod. :)
2020. jan. 19. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Amúgy én is spiccre gondoltam esetleg még westie, amivel szemeztem ezek alapján :)
2020. jan. 19. 19:41
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Westie elég érzékeny fajta, nem hinném, hogy kinti kutyának való télen. :) spitz jó választás lehet, tuti bírja a kinti létet és nagyon gazdacentrikusak
2020. jan. 19. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A puli is jó lehet, nem kötelező rasztássan tartani a szőrét, hihetetlen cukin tudnak kinézni, ha szépen meg vannak nyírva, cserébe viszont nem hullajtják annyira a bundájukat ősszel és tavasszal, mint egy spicc fogja. Megnyírni pedig nem csak kopaszra lehet egy kutyát, ha már 10 cm lesz a szőre simán bírni fogja a hideget is. [link]
2020. jan. 20. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!