Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van olyan kutyafajta ami jól...

Van olyan kutyafajta ami jól érzi magát kizárólag kertben tartásnál is?

Figyelt kérdés
Ha van vele foglalkozva naponta több órát és többször el vinnénk sétáltatni.
2020. jan. 20. 17:49
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
18%

Ha nagy a szore,telen ok,de nAron rosszul lesz a kertben. Ha kicsi a szore ,telen fazik.

Nem nagyon.

2020. jan. 20. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
68%

Nyilván olyat kell választani, amelyik nem fagy meg a mérete és az elégtelen szőrzete miatt az első téli napon.

A nagybundásokkal meg a nyár szokott a gond lenni.

Ha tudtok a kutyának nyáron hűtött helyiséget biztosítani, akkor a juhászkutyák a jó választás.

Egyébként ne haragudj, de én nem hiszek - a kezdeti lelkesedést leszámítva - abban, hogy valaki minden nap télen-nyáron, -5 -15 vagy +30-38 fokban órákat foglalkozik a kinti kutyájával és még többször elviszi sétálni is.

Ez megvalósíthatatlan!

Az emberek dolgoznak, tanulnak, párkapcsolataik vannak, családjuk, ezek mellett a kinti kutyára nagyon kevés idő szokott jutni. Legfeljebb ha valaki nyugdíjas, de azoknak meg az energiájuk, egészségük kevés a mindennapi dolgok, unokák mellett.

Így a kinti kutya tartásának nem sok értelme van! Házőrzésre már vannak korszerűbb és biztonságosabb eszközök. Majd akkor akarj kutyát, ha kinti-bentiként tudod/akarod tartani, mert a kutya akkor lesz kiegyensúlyozott igazi barát, nem pedig csak egy problémákat okozó, komoly pénzekbe kerülő, értelmetlen kerti kiegészítő!

2020. jan. 20. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
69%

Nincs.

"Ha van vele foglalkozva naponta több órát és többször el vinnénk sétáltatni."

Ez csak duma, amivel magadat is becsapod.

2020. jan. 20. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
82%

Nos a nagymamám még aszerint tartotta kint télen az állatokat (kutya, macska, kecske stb.) hogy "az biza nem fázik, nem is érzi a hideget". Volt egy fűtetlen deszkából összetákolt fekhelyük, de ennyi. Meg náluk falun amúgy is fogyó eszköz volt a háziállat...


A valóság az, hogy épp ugyanúgy fáznak. Éppen nem halnak meg a téli mínuszokban, ez még nem jelenti, hogy jól is érzik magukat. Szerintem a kinti tartáshoz is hozzátartozózik, hogy fagyos, esős napokon legalább a garázsba vagy valami hasonló elkülönített/fűtött helyre bemehessen a kutya.


A nagyon bundás kutyák gondozása egyébként elég nehézkes. Mert kinti tartáshoz nyilván nem viheted kozmetikushoz, hogy rövidre vágja a szőrét. Ekkor viszont rendesen fésülni/fürdeni kell, főleg sáros időben, vagy kutya helyett egy sárgombóc őrzi majd a házat.


Összeségében benti tartás mellett könnyebb felelősen kutyát tartani. :D

2020. jan. 20. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
85%

Én most nagyon megkérdezném,a nyájat terelgető kutyákat,netán pulikat hogy tartották nyáron ,és télen ?

Melyiknek volt kutya háza a pusztán ?

Nem kell kiszakitani,őket abból a közegből,amire megszülettek .Nem kell a szobában azt a kutyát tartani,amelyiknek nagy mozgás területre van szüksége .Abba fog bele dögleni .Ezeknek nem elég a napi 20 perc séta,nekik rohangálni kell .30 éve vannak puli kutyáim .

Nyár elején nyírva vannak ,akkor olyanok ,mint az uszkár .

2020. jan. 20. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

+1 a pásztorkutyákra, de olyat kell keresni magad mellé, amelyiket tényleg le tudod fárasztani agyilag és testileg


Nekem berni pásztorom van, én is féltettem, hogy fázik, de amikor repkedtek a mínuszok és ő úgy aludt, hogy mind a négy lába az égnek állt, akkor úgy voltam vele, hogy ő tudja jól. Meg amikor az oldalán aludt az udvar közepén, hullt rá a hó, a szigetelt kutyaház meg ott röhögött a szél és esővédett kenneljében.


Nyárra pedig minden gazdi lebeszélt a nyírásról, elviekben az jobban megborítja a hőháztartását, mint a szigetelt bundakabát. De hűvös, árnyékos hely mindig volt neki, illetve kutyamedence is mindig ott volt, habár nem szerette meg a vizet (még 3:) ), de tudok olyat is, amelyik imádja.


Tél és nyár is kivitelezhető természetesen odafigyeléssel. Minden évszakban ugyanolyan energikus és játékos.


Sáros idő: őszintén nem érdekli, hogy mennyire ázik el, se hidegben, se melegben. Saras lesz, de ha következő nap száraz, olyan tiszta mintha kozmetikából jött volna. Nem értem hogy csinálja 🤷


Szőr ápolás: tavasszal, amikor vedlik, akkor napi program a fésülés illetve az udvaron a szőrcsomók sepregetése, de ez természetes velejárója a kutyartásnak az év ennek a rövid szakaszában.


Napi mozgás:

Ha benti/kinti-benti a kutya, akkor is kint lehet a legjobban lemozgatni szerény véleményem szerint.

1-1,5 óra séta, ha nem is minden nap, de hetente 3-4-szer megvalósul, a labdázás, játék és tanulás pedig minden nap.


A séták arányán igyekszem javítani, de tényleg hamar elmegy egy napja az embernek. (Én nem tudom magam azzal vigasztalni, hogy ha bent lenne, akkor többet lenne vele foglalkozva, mert ha tanulni kell, akkor tanulni kell, és akkor sincs vele foglalkozva, hogy ha a kanapén fekszik, vagy ha az udvaron lefoglalja magát)


Az igazsághoz hozzátartozik, hogy az udvarunk sokszor munkahelyül szolgál a szüleimnek, így nem olyan sokszor/sokáig van igazán egyedül.



Mindezek ellenére én majd szeretném kinti-bentiként tartani a saját házamban, de azt majd úgy is szeretném kialakítani, hogy az neki is jó legyen (pl. állandó kijárási lehetőség lépcső nélkül), de szerintem az az igazi önámítás, hogy a zord körülmények közé tenyésztett kutyafajták sem tarthatók kint. Az pedig alap, hogy kintitartás nem 1 méteres láncot az udvar közepén ház és árnyék nélkül értendő.

A nyiratkozást nyárra meg a tenyésztőnél kell megérdeklődni, hogy javít vagy ront a helyzeten...

2020. jan. 20. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
A magyar juhász és pásztorkutyák pont ilyenek.
2020. jan. 21. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Van, a nagytestű pásztorkutyák, mint pl. komondor, kuvasz. De nagy területre van szükségük.
2020. jan. 21. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Pl kuvasz, komondor. Jó kutyák, nem fáznak. A mi kuvaszunk a van jó kis hőszigetelt kutyaházba, jól megrakva szalmával. Csak akkor használja, ha nagyon zuhog az eső, mert nem szeret megázni. Sokszor még a mínuszokban is a hátán fekve heverészik, olyan jól érzi magát.
2020. jan. 21. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Pásztorkutyákat tudom én is, amik ilyenek. Rokonságban kuvasz volt így tartva.
2020. jan. 21. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!