Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam le az erös...

Hogyan szoktassam le az erös harapásról?

Figyelt kérdés

9 hetes múlt szombaton a Cavalierem, kislány. Ha épp nem alszik, nagyon felpörög, amivel egész eddig nem volt semmi gond.

Viszont most már erősen tud harapni, ami általában fáj. Ugrana nekünk amit közelítünk felé. Nem tudunk úgy elmenni mellette, hogy ne akarna a bokánkba harapni. Viszont most már fáj is. Ma pl. a hasam a harapott bele, mikor leguggoltam hozzá reggel. Még mindig ott van a nyoma..


A gond szerintem ott kezdődött, hogy kb. 3-4 napig engedtük neki, mikor elhoztuk(1 hete van itt), hogy rágcsálja a kezünket, mert akkor még nem fájt. Nyilván itt ronthattuk el.. 🙁


Mit tudnánk vele kezdeni? Hogyan szoktassam le róla?



2020. jan. 21. 16:05
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem nem vagytok elkésve, még nagyon fiatal. Ezt a cikket találtam a témában:

[link]

2020. jan. 21. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Jelenleg mit tesztek azért, hogy ez elmúljon? Mivel próbáljátok leállítani?
2020. jan. 21. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Próbálunk játékot adni a szájába, vagy ha megharapta valaminket, akkor otthagyjuk. Meg persze leszidjuk érte.
2020. jan. 21. 21:40
 4/6 anonim ***** válasza:

Harap, te játékot adsz neki, vagyis megjutalmazod ezt a viselkedést.

Máskor harap és te leszidod.

Megint máskor ignorálod


Tahát jelenleg olykor dicséred, olykor szidod érte, olykor nem veszel róla tudomást. Igazából amíg te magad nem vagy kicsit sem következetes vele, se a kommunikációdban, sem az elvárásaidban, addig ne is várj tőle semmit.


Most egy dolgot válassz ki: vagy tiltani akarod érte, de akkor mindig tiltod és valóban leállítod (nem csak próbálod leállítani, majd ráhagyod), vagy ignorálod, de akkor mindig ott hagyod és ha lenyugodott, akkor kezdesz vele újra foglalkozni. Vagy megdicséred, játékot adsz neki és megtanulja, hogy harapással kell rávennie téged, hogy foglalkozz vele.

2020. jan. 22. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!

Valóban, ebbe eddig nem gondoltam bele..

2020. jan. 22. 20:08
 6/6 anonim ***** válasza:

megtanulja majd a többi kutyától

te meg legyél következetes

a gyenge harapdálást engedd, de az erőset már ne

szólj rá, az aú is jó, és hagyd ott

2020. febr. 19. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!