Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A dupla aljszőrzetes fajták...

A dupla aljszőrzetes fajták nem "sülnek meg" nyáron? (pl törpe spicc)

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy nem szenvedés nekik ez az éghajlat vagy a klima nélküli lakás?
2020. jan. 21. 19:33
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez ilyen télen fűt, nyáron hűt szőrzet :) Nem vészes nekik, nyilván nem a tűző napon kell hagyni őket. de megvannak. Viszont nyírni szigorúan tilos őket, tönkremegy a szőrük és leéghet a bőrük is.
2020. jan. 21. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Első válaszoló tökéletesen leírta, de azért kiemelném én is, hogy tilos rövidre vágni a szőrüket. Leég a bőr és növeli a bőrrák esélyét. Nagyon jó nekik a hosszú szőr.
2020. jan. 21. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom. Én ezt a télen fűt, nyáron hűt dolgot nem igazán hiszem el. Mármint az afrikai fajták (pl basenji, ridgeback) egyike sem rendelkezik hosszú, dús szőrrel. Gondolom nem véletlen, mégsem hűthet annyira :D
2020. jan. 21. 19:58
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ismerek kis spiccet. Már 10 fokban liheg, nyáron erősen liheg, mintha maratont futott volna, pedig csak szaglászott. Nekem rövidszőrű kutyáim vannak, 30 fokig egyáltalán nem lihegnek, cserébe már 10 fokban fáznak. Szóval biztosan melegebb a hőérzetük, mint egy rövidszőrűnek. Nem hiába északi fajták közé tartoznak a dupla aljszőrzetes kutyák.
2020. jan. 21. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
47%

Ugyanúgy vagyok, mint te, kérdező. Nem hiszem el ezt a télen fűt, nyáron hűt dolgot... Nem véletlenül nem igazán futnak például szánhúzó kutyákkal 15-20° fölött.


Egyébként én úgy vettem észre hogy az ilyen kisebb kutyáknál, akik bent vannak jobbik esetben a lakásban egész évben, kevesebb aljszörzetet növesztenek, de még nyilván így is baromira melegük van.

2020. jan. 21. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

A dupla aljszőrzetes fajtáknál van nyári aljszőr és téli aljszőr.A télit vedléskor nagyon alaposan ki kell kefélni, akkor a vékonyabb "nyári" kevésbé engedi átmelegedni a kutyát.

A nyári távol tartja némileg a meleget, a téli nem engedi elillanni a testmeleget. Eleve a kutyáknak magasabb a testhőmérsékletük, mint nekünk.

Nagy melegben minden kutyának melege van, bármilyen is a szőre.

2020. jan. 21. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Vegyél aljszőrkefét, erre való.
2020. jan. 22. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!