Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Meddig fog ugatni minden...

Meddig fog ugatni minden apróbb zajt is a tacskó?

Figyelt kérdés
5 hónapos, november óta van velünk és minden apró zajt pl: alsó szinten történő ajtócsukást ugat fél órán keresztül
2020. jan. 22. 11:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Amíg nem neveled meg. Tiltani kell neki. Magától nem fogja abbahagyni.
2020. jan. 22. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
77%

A tacskó és a puli ugatós.

A puli kint, a tacskó bent.

Az mondjuk nem hiba, ha a földszinti ajtó nyitását jelzi, mert az lehet egy besurranó tolvaj is. Tulajdonképpen nagyon ügyes kis kutya!:)

Nagyon picike még, ahogy okosodik és tapasztal, erősödnek az érzékei, fog tudni különbséget tenni és amikor ugat, ha rászóltok abba fogja hagyni. Ehhez még kutyaiskola sem kell, a felnőtt kutya pontosan tudja (megtanulja a mindennapokban) a gazda elvárásait.

2020. jan. 22. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Nem fogom tiltani, mert tényleg jó, ha jelzi, hogy vmi nem oké, de tényleg minden fiszf-sz-ra ugat :D


Igen, amugy tényleg okos, de az ugatást nem hagyja abba, hiába mutatom meg neki, hogy nincs semmi gond, nyugi

2020. jan. 22. 12:35
 4/13 anonim ***** válasza:
Nezd nekem tacsko keverekem van. Ugatos, kolyokkent rettenetes volt, de eleg hamar rajott arra, hogyha a folyoson hall lepteket arra nem kell ugatnia. Az ajto nyitasra a mai napig ugat. En sem tudom belole kinevelni. (Csengo, kopogtatas mar pipa) 2 eves mult, ivartalan. En abban remenykedem, hogy talan az evek mulasaval es a konzekvens szidassal befejezi majd de nekem is borzaszto egy menet...
2020. jan. 22. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Az ok nélküli ugatást tiltani kell, ettől még nem fog teljesen leszokni az ugatásról, csak meg fogja tanulni, mit fontos így jelezni, és mit fölösleges. Például amikor nálunk a lépcsőházban csaló házaló próbálkozott valami kamu ürüggyel, akkor ő a szobából ugatott, míg én leráztam az embert, ezt nem tiltom, tudják csak az ilyenek, hogy van kutya, és hangja is, tehát nem tudnának észrevétlenek maradni, ha próbálkoznának. Viszont amikor a postás jön, azt csak körbeszaglássza, picit morcoskodik, de nem agresszív, nem hangoskodik, a postásunk teljesen jófej módon kezeli a dolgot.
2020. jan. 22. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Pont ez a tiltás lényege. Hogy ne minden hülyeséget ugasson. A házőrzést úgysem tudod megtiltani neki, ne aggódj. Attól még jelezni fog, ha tényleg gáz van. Nekem csivaváim vannak. Tiltva vannak, mégis ugatnak, ha becsöngetnek vagy ha a szomszéd az ajtónk előtt pakolászik.
2020. jan. 22. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
70%
Addig fogja csinálni, amíg le nem szoktatod róla! Vagy amíg fel nem jelentenek, le nem mérgezik a kutyádat. És valahol jogosan, ha te arra neveled, hogy mindig, mindenre ugasson.
2020. jan. 22. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

próbálok rászólni, hogy nem szabad, de nem tágít...hall vmit és ugat...


Családi ház, nem hallatszik ki a házból az ugatása...

2020. jan. 22. 23:53
 9/13 anonim ***** válasza:
Gyakorolni kell vele, legyen ez része a tanulásnak. Nálunk a környéken most építettek egy kutyafuttatót, ami mellett autók járnak, és van mellette egy gördeszka park is, amit használnak (amikor épp nincs lefagyva minden). Én ennek azért örülök, mert ott tudom az őt zavaró zajokhoz szoktatni, és tudunk gyakorolni. Otthon ezek a zajok random vannak, nem tudom tervezni, mikor gyakoroljunk, de itt a futinál közlekednek, autók járnak, parkoló van, bringáznak, deszkáznak, szóval itt mindig számíthatok valamire, tökéletesen alkalmas a hely az ilyen jellegű gyakorlásra. Egyébként nem minden zajt reagál negatívan, például a tűzijáték hidegen hagyja, az autók, bringások, gördeszkások, rollerezők, gurulós bőrönd, ezek zavarják.
2020. jan. 23. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Ha átveszi a falkavezér szerepét, akkor igen sokáig.

Engem egyáltalán nem zavar, mert nem hallom. Majd mikor rokonok/barátok mennek hozzátok, akkor megtapasztalod, hogy milyen jó is az állandó, ok nélküli ugatás.

2020. jan. 23. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!