Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktasam pelusra a...

Missis Madam kérdése:

Hogyan szoktasam pelusra a kutyát?

Figyelt kérdés

A kutyám 1 éves extra mini chivava mivel nincs lehetőségem 3-4 óránként levinni mivel a Chivavak 4 óránként pisilnek/kakilnak kb ezert kutya pelenkat kell hasznalnunk

Kiprobaltuk mar azt h tobb pelenka volt a foldon azt is ,hogy egy mindig belenyomom az orrát a pisit felitatom a pelenkával pelenka sray pelenka csepp mindent kiprobáltam minden féle büntit egy se jött be... pisilni néha a pelusra pisil de kakilni soha mit csináljak??


2020. jan. 22. 16:16
 1/9 anonim ***** válasza:
84%
ha nem tudod ellátni ne tarts állatot.
2020. jan. 22. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Próbálj homokkal töltött dobozt.

Az természetesebb egy állatnak, még tanítás nélkül is. Alapvetően az állatoknál ösztönös, hogy a produktumot elrejtik. A pelenkánál ez nem annyira magától értetődő.

Megfigyeltem a saját kutyáim szoktatásánál, hogy ha olyan helyre pisált, ahol esetleg nem vettük észre, akkor ha a szükség úgy hozta, idővel ott más produktum is megjelent. Mivel pl. fel lett takarítva, vagy beszívta a szőnyeg, az az ő szemszögéből csak azt jelentette, hogy onnan "eltűnik nyomtalanul". És ez az amit szeretne. Hogy ne maradjon nyoma.

Plusz segít, ha a kívánt helyre szoktatáskor megdícséred ha a produktum a megfelelő "célba jut".

2020. jan. 22. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
84%

nem tudom miért pontoztátok le az 1-est, igaza van abban, hogy ha nem tudjátok ellátni, nem kell tartani állatot.

A kutya (és sok más állat) nem tudja magát ellátni étellel, itallal és az egyéb szükségleteit (is) az ösztönök vezérlik. Ezen lehet segíteni tanítással, szoktatással, de az nem úgy meg, hogy belenyomod az orrát... Attól ő még nem fogja tudni hogy az rossz amit csinált azt meg főleg nem fogja tudni, hogy hogyan kellene!!

Kedves kérdező a szavaidból úgy tűnik nekem, hogy nem vagy teljesen tisztában az állattartás, kutyanevelés mikéntjével. Edukáld magad ebben a témában mielőtt komolyan nekiállsz kutyát nevelni.


Abban a háztartásban ahol állat van ott nem az ember igazítja a saját napirendjét!


Üdv egy igazi állatb..i.

2020. jan. 22. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezt az orrbelenyomkodást felejtsd el. Megalázó, undorító és semmit nem érsz vele, max azt hogy idővel meg fogja enni.
2020. jan. 22. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
72%

Kezdjük ott, hogy mini és extra mini csivava nincs! A fajtának egy mérete van! Agyon szaporított, beltenyésztett, a gazda által szándékosan alulfejlett kutyák vannak! A sok ostoba, felelőtlen barom veszi az ilyen kutyákat az általuk fenttartott, erre szakosodott horror szaporító telepekről!


Egy éves a kutya és nem sikerül szobatisztaságra szoktatni. Ha alkalmatlan vagy rá, lusta vagy rá, minek kellett kutya? Ez nem egy plüss, hogy lerakod valahova! Hogy ha nincs kedved, akkor nem foglalkozol vele!

Mellesleg a legundorítóbb, legigénytelenebb dolog ez a pelusos hülyeség. Hogy arra szoktatod a kutyádat, hogy a lakásban ürítsen, majd órákig ott bűzölög a végtermék a lakásban! Pláne te még nem is pelenkára nevelted eddig...

2020. jan. 22. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

1. Nem létezik extra mini csivava.


2. A csivavák rendre, óramű pontossággal 4 óránként ürítenek? Ma is tanultam valami újat.


3. Célszerű lenne félretenni a lustaságot és az első időkben megtanítani a szobatisztaságra, mert nem tudom ki hogy van vele, de én nem szívesen kerülgetném a szart a lakásban és a húgyos pelenka sem buli, nem túl higénikus.


Arról nem is beszélve, hogy ne adj' Isten egy híg fosásnál ha mellé sikerül vagy ha bele is lép és széthordja a lakásban...de a pisi sem mindig sikerül ugyanoda, az is van, hogy mellé megy...szóval én inkább a szobatisztaság megtanítására törekednék.


4. Belenyomni teljesen felesleges az orrát, megerősíted a kutyában azt, hogy a lakásban kell pisilni és kakilni, mégis mit vársz tőle?

2020. jan. 23. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
#5 és #6 szívemből szóltatok :)
2020. jan. 23. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Soha nem fogom megerteni, hogy egy „extra mini“ Csivavat miert nem lehet kutyakent kezelni, ugyanugy mint a tobbi fajtarsat. A hugyholyag ugyanugy ki tud tagulni es ugyanaddig birja tartani a pisit megfelelo „edzes“ mellett, mint barmelyik masik kutya, vagy akar ember. Ennyi erobol, akkor egy nagytestunek is 4 orankent pisilnie kellene mert Ok meg lenegesen tobb folyadekot isznak.

Dobd ki a fenebe a pelenkat es ha nincs masra modod, legalabb hetvegente trenirozd tudatosan a kutyat arra, hogy csak lent pisilhat. Kezded akkor azzal, hogy 4,5 orankent viszed le, ha pisil megjutalmazod. Majd pedig szepen noveled az idot, eloszor 5 orara aztan 6-ra es igy tovabb. A kolyok kutyakat is egy jol beidozitett orarenddel kell megtanitani a szobatisztasagra es nem buntetessel.

2020. jan. 24. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Vagy meg a masik tippem, hogy napi 3* teszed le ele a vizes edenyet. Ha ivott leviszed pisilni. (Vagy akar az etelevel is ugyanigy. Amint evett ra 10-15 percre viszed is le) Ha lent elvegezte a dolgat, dicseret es beviszed a lakasba. Es ez bizony addig megy igy amig nem lesz szepen szobatiszta.

(Az elozo voltam)

2020. jan. 24. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!