Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért eszik a kutyám tyúkürülé...

Miért eszik a kutyám tyúkürüléket?

Figyelt kérdés

Előre bocsájtom,egy maximálisan ellátott, családtagként tartott 15 éves kutyáról van szó, aki Royal Canin tápot kap, nedves táppal összekeverve, mert csak úgy szárazon nem eszi meg. A nyers hús soha életében nem kellett neki, pedig próbálkoztunk marha és csirke nyesedékkel is.

Semmilyen csontot orvosi utasításra 3 éve nem ehet, mert gátsérv műtéte volt és ha csontot eszik, a végterméket nem tudja kinyomni. Még így is időnként beöntést kell neki adni.

A hátsókertünk nincs a szomszédtól lekerítve, neki tyúkjai vannak és a mi részünkön is csipegetnek, meg kakálnak.

Az amúgy válogatós kutyánk meg rohan és nyalja fel a tyúxart. Macska és egyéb kakát nem eszik.

Kerestem a neten, de nem találtam konkrétan a tyúk végtermékére vonatkozó leírást, csak ezt a "Nesze semmi fogd meg jól!"-t

[link]

ezért itt kérdezem, hogy szerintetek mi lehet abban, ami neki hiányzik, mert akkor olyan vitamint, vagy ásványi anyagot próbálunk neki adni.


2020. jan. 23. 13:59
 1/7 anonim ***** válasza:
54%
Nem csak a tiéd eszi, konkrétan én még nem láttam olyan kutyát ami ne ette volna meg a tyúkszart, ha megteheti (tehát hozzáfér), akár milyen jó mínőségű koszton van tartva, mindegy akkor is megeszi. Ez van biztos "vitamin" nekik.
2020. jan. 23. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
33%

A kérdés jó és jogos, én elsőre foszforra tippelnék, de ötletképpen rákerestem a boltokban kapható tyúktrágyára, és annak ásványianyag tartalmára, ezzel talább előrébb leszel.


[link]


3,6-3,2-2,5 NPK + Ca 7%, Mg 0,6%



Nitrogén (N): 3,6 % Mangán (MN): 350 mg/kg

Foszfor (P2O5) 3,2 % Bór (B): 25 mg/kg

Kálium (K2O): 2,5 % Cink (Zn): 280 mg/kg

Kálcium (Cao): 7 % Molibdén (Mo): 50 mg/kg

Magnézium (MgO): 0,6 % pH: 7

aerob baktériumok: 2.164.000.000

anaerob baktérium: 1.715,000.000

2020. jan. 23. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

#2

Ez fantasztikus ötlet volt, KÖSZÖNÖM!!!


Akkor levonhatjuk azt a következtetést, hogy kifejezetten hasznos, bár roppant gusztustalan.

Alkalomadtán megbeszélem az állatorvossal, hogy melyik az a komplex készítmény, aminek a fogyasztásával kevésbé lesz kiéhezve a tyúkkakára. Mert hiába féregirtózzuk minden 4-ik hónapban, ha esetleg folyamatosan újra és újra fertőzi magát, (bár még nem láttuk jeleit) mert úgy tudom, a tyúk is lehet bélférges.

2020. jan. 23. 14:33
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
mert olyan finom-nom-nom
2020. jan. 23. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Látom erre járt a nyomorult lepontozófantom és kiélte magát!

Én zöldet adtam, megköszönve az időt, amit a kérdésemre szántatok.

Sajnálom!

2020. jan. 23. 19:50
 6/7 anonim ***** válasza:
65%
Nagyon sok nyom elem van bent a számukra .
2020. jan. 23. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert borzasztóan finom.

Viccet félre téve azért, mert kutya. Szinte minden kutya szeret valamilyen szart eszegetni.

Az egyik kutyám gyengéje a macskakaki volt. De mellé jöhetett bármi, kecske, birka, tyúk.

A másik csak a tyúksz@rt csipegeti, más nem kell neki. Szuper prémium táp mellett.

Egyébként jobb a macskáénál. Én nagy ügyet nem csinálnék belőle.

2020. jan. 24. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!