Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tudok még tenni a mudimmal?

Mit tudok még tenni a mudimmal?

Figyelt kérdés

Egy éves. Volt oviban, suliba is járunk, sportolni szerettem volna vele, szóval van vele foglalkozva de cca. 4 hónapos kora óta nem tudok az idegességével, félelemből való időnkénti agresszivitásával mit kezdeni.

Nagyon engedelmes, csak együtt élni nem lehet vele. Nem szobatiszta,pedig már minden módszert kipróbáltam vele, de semmi, ugyanez a folyamatos idegeskedés és ha ez elfajul, félelmmé válik, akkor harap.

Több kiképzőt is megjártunk már, de semmit nem tudtak segíteni. Orvos kivizsgálást javasolt, hogy nem lehet-e idegrendszeri probléma.


Mit tehetek még érte? Van valaki aki hasonlóval küzd?


2020. jan. 23. 18:06
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

"Orvos kivizsgálást javasolt, hogy nem lehet-e idegrendszeri probléma."


És volt kivizsgálás??

Az sem normális hogy nem szobatiszta, én a veséjét és a húgyhólyagot is kivizsgáltatnám.

2020. jan. 23. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Volt, veleszületett idegrendszeri gyengeséget mondtak rá. Ez miatt lehet túlérzékeny fényelre, hangokra, egyebekre, de szervilegminden oké vele.
2020. jan. 23. 18:15
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A tenyésztő mit mondott erre? Mert technikailag alkalmatlan a kutya arra, amire vetted.
2020. jan. 23. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Semmit, nem tudott rá.
2020. jan. 23. 21:55
 5/7 anonim ***** válasza:
35%

Koteles lenne visszavasarolni.


Te nyugodt vagy? Altalaban a kutya olyan lesz,mint a gazdi. Atveszi az idegesseget meg nyugodtsagot is.


Az oktatok nekem se tudtak segiteni (visszahivas megtanulasa azonnalra kutyak kozt) Tobb oktatot ne lassak.


Szoval kezdj meditalni minden nap. Gondolkozz,mi az ,ami rendezetlenul maradt az eletedben. Ird le es a megoldasanak lepeseit is dolgozd ki.


Szedd fel a szonyeget otthon.

Fogadd el,h pisil a lakasban. Legyel lazabb. Ez segit! Ne ordits vele. Ne szidd le. Ugyanis az a videlkedes megerositese,ha eros erzelmekkel reagalsz!!!


Ne varj olyan sokat a kutyatol. A tul magas elvarasok feszultseget keltenek meg az emberekben is! A joga is ezt tanitja! Engedd el a magad es masoknak valo megfelelest!


Ha nem szeret kutyak koze menni,ne menjetek kutyak koze.


Jarj vele futni : oldja a feszultsegeteket es noveli a bizalmat!! Zenevel fussatok! Azna mindig engedelmeseb fenyevekkel minden kutya utana!!!

Ehhez nem kell oktato!!!


Mindig hallan nyugodt hangon beszelj vele,kulonben elveszted a meltosagod. A muta nem fog felnezni rad,azt hiszi,h nem vagy ura a tortenteknek. Ettol ideges lesz,h nem vafy falkavezer es neki kell lennie.


Soha ne verd meg es ne fenyegesd.ezt rontjak el az oktatok!!! Retteg a gazditol a kutyajuk.

Tartsd be a sorrendisegi szabayokat.



En nem hiszek a genetikabol eredo idegrendszeri hibakban. Inkabb a dominancia,a kutya gazdi lelki harmoniaja a fontos.


A kutyanak van egy dominancia szintje,amin nem tudsz valtoztatni. Viszont nyugodtsaggal,rendszereskozos futassal majdnem kezesbaranyt varazsoltam a kotekedo agresszivkodo elozo kutyambol. ❤️

2020. jan. 24. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

A tenyésztőnek vissza kellene vennie.

Egyébként ezzel nagyon semmit, ha orvos megállapította, hogy ő ilyen. Igyekezz neki nyugodt környezetet biztosítani, megismerni a határait, és óvatosan szoktatni az egyre erősebb ingerekhez. Sportra így nem lesz alkalmas.

Szobatisztaságot hogyan próbáltad?

2020. jan. 24. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Tenyésztőtől, valamelyik magyar kennelből van? Csak kíváncsi vagyok!


Az én mudim juhásztól van, nem törzskönyves. De egy álomkutya! Már 10 éves, okos, értelmes.


Nem hiszem el, hogy egy kennelből vett kutya rosszabbul sikerül, mint egy juhászatból való. Bár lehetséges.


Kérdés, hogy megszeretted-e annyira egy év alatt, hogy ne tudj helyette venni egy egészséges kutyát.

2020. jan. 24. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!