Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha a kutyák a gazdát úgymond...

Ha a kutyák a gazdát úgymond alfának tekintik akkor is megvédik?

Figyelt kérdés

Egy kutyában ugyan úgy él a falkaösztön.A rangsor fontos a ma tartott kutyáknál is de egy falkában ugye az alfa védi meg az alárendelteket.Ez ha a gazda az úgymond "alfa" akkor megfordul?Tegyük fel ha mondjuk betörnek egy házba akkor a kutyát kell megvédenie a gazdának vagy a gazdát a kutyának?Hogy kéne úgy nevelni tudatosan egy kutyát hogy megvédje a gazdáját és a családját de elfogadja hogy nem ő áll a családi ranglétra tetején?

/Elkezdtem olvasni egy kutyanecelési könyvet de ez most összezavart kicsit/

A válaszaitokat előre is köszönöm🙂



2020. jan. 24. 10:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
92%

Képzett kutyát a gazdája tud utasítani támadásra, ill. a betolakodó őrzésére. Harapnia nem szabad, csak "megfognia" az illetőt, és ha az nem mozdul, akkor őrizni.

Amelyik kutyában megvan a területvédő ösztön, az fogja védeni az idegenektől a területét, mely egyben a család területe, otthona is. Ettől még nem ő az "alfa".

Pl. a kutya ugatja a kapuban álló idegent - a gazdi kimegy, csendre inti, helyére küldi. A kutya jelez, de a gazdi dönt.

2020. jan. 24. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Vannak kutyafajtak, kifejezetten a juhaszkutyakra gondolok, akiknek az osztoneiben felerositettek az orzest/vedest. (Nemetjuhasz, Komondor es meg sorolhatnam). Szoval szerintem a valasz igen, hiszen ezekben a fajtakban tombol a vedelmezo oszton, ellenben az is bennuk van, hogy a gazdajanak (az alfajanak) engedelmeskednie kell.
2020. jan. 24. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Mindig a gazda dönt, és a kutya ennek engedelmeskedik, ha tiszteli a gazdát.

Amikor hozzám becsöngetett egy csaló házaló, a kutyám egyből ugatni kezdte az idegent a szobából, ahova elzártam, szándékosan nem állítottam le, mert tudtam, hogy az ürge nem egyenes úton jár, jobb, ha tudja, hogy nem próbálkozhatna észrevétlenül. Az utcán bizonyos járműveket amikor meg akar ugatni, és rászólok, mert ott és akkor nem jogos, elhallgat.

2020. jan. 24. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a tanácsokat🙂Még esetleg annyit megkérdeznék hogy ugyebár van kutyaóvoda meg kutyaiskola is.🙂Az iskolába találtam adatot hogy mennyive kerül és hogy hol kell jelentkezni de az óvodánál nem.A kutyaovi az hogy néz ki?😁😁
2020. jan. 24. 11:50
 5/13 anonim ***** válasza:

Kutyaoviban általában óradíj (1000-2000 Ft között általában/óra) van, és akkor mész, amikor akarsz, nem tanfolyamrendszerű.

Viszont szükséges, hogy meg legyenek már az oltásai a kutyusnak.

2020. jan. 24. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Itt van egy hely, ahol írnak árakat is, de azt is, hogy mit takar ez a foglalkozás. Nagyjából hasonló a többi hely is, eltérések árban lehetnek.

[link]

2020. jan. 24. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
A kutyaovi technikailag arrol szol, hogy a mar oltott es azt hiszem, hogy felevesnel fiatalabb kolykok szocializaciojat segitse. Technikailag megtanul jatszani a tobbi kutyaval, felfedezik a vilagot stb. Ahol mi voltunk ott legalabbis errol szolt.Ha elso kutyas gazdi vagy jol johet, nalunk az oktato magyarazta a kutyak kozotti kommunikaciot is, testbeszedet stb. De komolyabb dolgokat majd a suliban tanultok:)
2020. jan. 24. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
46%
Az alfa védi a falkát. Ha a kutyám velem van és én azt mondom, hogy nem támadhat, akkor annak nyugton kell maradnia, ellenkező esetben dominanciaproblémák lehetnek.
2020. jan. 24. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
95%

Sosem lesz egy ember sem alfa. Miért? Mert ember vagy. Ők meg kutyák. Külön faj. A vadonban sem lett róka a falka vezetője, pedig egy helyen éltek. Sem medve, sem sakál sem semmi.

Szóval ez a falkavezér dolog már rég megdőlt, de az a Cézár kókler feltevéseit még mindig elhiszik a legtöbben.


És tudod miért nem leszel alfa, ha a faji különbséget nem számítjuk? Mert nem vezetsz vadászatot, mert nem csinálsz kölyköket egy kutyának sem, ha fedezteted a kutyád vagy te fedeztetsz vele, akkor pláne a bukik ez a hülyeség, mert ugye a falkában szaporodás az csakis az alfa kiváltsága volt a falkán belül.


És a kutya már rég nem farkas. Ha óriási falkaösztöne lenne, nem érezné jól magát egy kutya csak egyedül a gazdájával. De mivel ez sincs így, így láthatod, hogy ez a falka dolog egy teljesen irreális ötlet.


Csányi Vilmos etológus szavai, na neki lehet hinni:

"Amíg a farkasoknál valóban van falkavezér és hierarchia, addig a kutya úgy viselkedik, mint a gyerek"


És ezzel nem azt mondom, hogy nem kell nevelni a kutyát, mert, de kell, nagyon is, de teljesen lényegtelen, hogy ki megy ki a kapun először , hogy ki eszik először, hogy felmehet-e az ágyra a kutya meg ilyenek, ezek tévhitek.


Egyébként sok kutyánál megfigyelhető az utánzás. Az én kutyám, ha mondjuk épp békésen játszik egy másik kutyával, de én dobbantok egyet a másik kutya felé, abbahagyja a békés játékot és ő is támadni fogja.

Emberrel szemben nálunk ugyanez működik, ha én valakivel kiabálok és esetleg megütöm, megrúgom vagy mondjuk meglököm, akkor ő is rögtön fenyegeti kezdi majd (csak a legvégsőbb esetben támadna, mondjuk, ha már visszaütne az a bizonyos ember).


És nem, nem falkavezér vagyok, hanem a gazdája, a kettő nem ugyanaz. Ettől még én döntök a.

2020. jan. 24. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
38%

Kedves utolso!


Javaslom, hogy legkozelebb terj be egy futtatoba es nezd meg,hogy ott a kutyak mit csinalnak egymas kozott!Utana pedig beszelgetunk arrol, hogy letezik-e falkajellem.


Btw a tema sokkal komplexebb annal, hogy ezt igy kijelentsd. A kutyaknak kellenek a szabalyok, es ha megnezed a viselkedesuk egymas kozott mintazhato, visszatero.

2020. jan. 24. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!