Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek mi a baja? Kullanc...

Szerintetek mi a baja? Kullancs vagy pestis?

Figyelt kérdés

A kutyánk megbetegedett, de sajnos itt nálunk ezt nem veszik annyira komolyan. Mármint az állatorvosok.



Úgy kezdődött, hogy nem akart enni, járni sem nagyon bírt. De ez hirtelen történt, jó étvágyú kutya amúgy, előtte való napon még evett rendesen. Elhívtuk a dokit. Azt mondta kullancs fertőzés. Kapott 3 nap antibiotikumot és jobban is lett, jól volt utana. Most megint ez van, 1,5 hét telt el kb, megint nem akar enni, járni is alig bír. Németjuhász, 7 éves. Azt mondta most a doki, hogy szerinte pestis, nem kullancs.


Mielőtt valaki ítélkezne, van másik orvos is és az sem tenne másképp semmit, sajnos. Így állnak hozzá, ez van. Nem jó kedvemből, hanem elkeseredésemből írok.


Az antibiotikum segít, mindegy hogy igazából a kullancs vagy a pestis okozza a betegségét?


Kérlek, segítsetek, ha tudtok.



2020. jan. 24. 17:14
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Én elvinném a legközelebbi nagyobb város állatorvosi rendelőjébe. Ott tudnak vizsgálatokat csinálni, vért venni stb. Kideríteni mi a baja. Az (felesleges) antibiotikum kúráktól tudtommal egyéb problémái is lehetnek
2020. jan. 24. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Én még sosem hallottam arról, hogy a kutya elkaphatja a pestist...
2020. jan. 24. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Az állatorvosod tudja egyáltalán, hogy mi és hogy terjeszti a pestist? Tisztában van a tüneteivel? Te jó Isten...


Egyébként ha babéziagyanús, akkor infúzióra szokták tenni, plusz kap kezelést is.


Az antibiozikumozás nem kezelés, pláne ha nem tudja mi a baja, többet árt mint használ.


Kellene egy vérvétel, labor és egy IGAZI vizsgálat a kutyának.


Megnyugtatlak, hogy 20000%, hogy nem pestis.


Kocsitok van? Nem tudjátok messzebbi dokihoz vinni? Vagy ismerős, akinek van kocsija? Merre laktok?

2020. jan. 24. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Most érdeklődünk, nagyon remélem, hogy akad másik orvos.


A kutyus amúgy megeszi a tápot, járkál is, persze nem fitt, viszont nem ugat...

2020. jan. 24. 20:12
 5/10 A kérdező kommentje:
Tudom, látatlanban nem lehet diagnózist felállítani, nem is kérem, de mi más jöhet még szóba egyáltalán?
2020. jan. 24. 21:34
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Vidd olyan dokihoz, aki nem vette a diplomáját.. Pestis... Atya ég.

Amúgy rengeteg oka lehet. Lehet babézia, amit kullancs terjeszt. Arra nagyon gyorsan imizolt kéne adni. Sok doki be is adja, ha csak szóbakerülhet a babézia, mert olcsó az imizolt, ártani meg nem fog.

De lehet akár hasnyálmirigy gyulladás. Még ezer dolog. Rendelőbe kéne vinni, ahol minimum egy vérképem néznek.

2020. jan. 24. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha babéziás lenne, akkor fel se bírna kelni, főleg, hogy nem kapott imizolt se. Illetve babéziánál véreset pisil a kutya, szóval ezt érdemes figyelni. Kullancsnak most amúgy sincs szezonja, inkább én is belsőszervi eredetű betegségre tippelnék. Szóval sürgőssen menjél be egy klinikára, mert vérvétel és UH nélkül csak feleslegesen félrekezelitek a kutyátokat. Pláne, ha szervi elégtelensége van, akkor pont hogy nagyon árt a májának és a veséjének a random adott antibiotikum.
2020. jan. 25. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Másik doki aki vesz vért. Nekem volt babéziás a kutyám, pikk pakk lefogyott, nem evett semmit és légcső szűkölete lett tőle amitől köhögött plusz nyáladzott. De ezeket a tüneteket kb 1,5 nap leforgása alatt produkálta. Meg persze a vérfesték vizelés. 2 imizol szuri meg 5 napi infúzió. Nekem aztmondta az állatorvos, hogy kezelés nélkül a babézia elviszi a kutyákat kb 4-5 nap alatt. Szerintem a te kutyád nem babéziás.
2020. jan. 26. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Sziasztok.

Köszönöm szépen a válaszokat, segítséget.

A kutyusnak emésztési gondjai voltak, nem kullancs okozta és már hála Istennek jobban van.

2020. jan. 28. 20:59
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Orulok, hogy felelos gazdi vagy, es elvitted masik orvoshoz! :) Tovabbi jo felepulest a kutyusodnak! Maskor ha ilyen van pedig ne nagyon adjatok a hazhoz kijaros doki szavainak - oltasoknal, fereghajtasnal kenyelmes megoldas, kb ennyire is jok, mast ne bizzatok ra.
2020. jan. 29. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!