Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ezek alapján lenne különbség,...

Ezek alapján lenne különbség, ha átállnánk BARF-ra, vagy felesleg?

Figyelt kérdés

Kutyusom most 9 hónapos, Brit Care Grain Free Salmon & Potato tápot kap, amely az összetevők alapján a következő:

Szárított lazachús 35%, burgonya 28%, lazac fehérje 15%, tokoferol/szárnyas zsiradék, lazac olaj 3%, szárított alma, természetes ízfokozó, élesztőgomba, hidrolizált rákpáncél(glükozamin forrás, 320mg/kg), porított állati porc (kondroitin forrás, 190mg/kg), manno-oligo szacharidok/180mg/kg), gyógynövények és gyümölcs kivonatok (rozmaring, szegfűszeg, citrus, kurkuma /180mg/kg), inulin/110mg/kg, máriatövis/90mg/kg, frukto-oligo szacharid/120mg/kg), yucca kivonat/120mg/kg.


Garantált beltartalom:

Fehérje (min.30%), Zsír (max.18%), Nedvességtartalom (max.10%),

Rost (max.2,5%), Kalcium (min.1,3%), Foszfor (min.1,1%), Nyers Hamu (max. 7,7%)


Adalékanyagok:

Vitamin A 23 000 IU, vitamin D3 1 800 IU, vitamin E (alfatocopherol) 600 mg, E6 zinc 100 mg, E1 iron 90 mg, E5 manganese 45 mg, E2 iodine 0,8 mg, E4 copper 18 mg, E8 selenium 0,3 mg, Biotin 0,75 mg, Choline-Chloride 700 mg, Folic Acid 0,6 mg, Calcium Pantothenate 12 mg, vitamin B1 1,2 mg, vitamin B12 0,05 mg, vitamin B2 4,5 mg, vitamin B6 1,2 mg,


Kalória-tartalom: 3 890kcal/kg



A kutyám szépen fejlődik, nagyon szép fényes a bundája is. Emellé kap még zöldkagyló kivonatot tartalmazó kapszulát, napi egyszer, hogy támogassam az ízületi fejlődését.

Maga a BARF azért érdekelne, hogy hosszabb távon kevesebb esély van-e esetleg a BARF-os etetés mellett az időskori daganatok kialakulására? (A kutya felmenők által szűrt, ahol nem fordult elő daganatos betegség alapján történő elhullás).

Vagy a fent leírt adalékanyagok nem károsak hosszabb távon?


A fél BARF megoldás nem tudom, hogy megfelelően működne e, jelenleg elég szépen beállt a kutya emésztése. Amit még hetente 1x szoktam neki adni, az nyers répa, kevés alma, valamint főtt brokkoli fej.


Köszönöm előre is a válaszotokat!



2020. jan. 25. 21:14
 1/6 anonim ***** válasza:
19%
Barfozzinkabb. !!! Krumplit meg rist sem es mas gabonat sem szabad kutyanak adni!! Meg emberre is karos!! A csotanyt ki lehet irta i liszttel....
2020. jan. 26. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ha elolvastad volna a kérdést és a leírást, akkor látnád, hogy gabonamentes táppal etetek...
2020. jan. 26. 10:59
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Jelenleg nincs átfogó kutatás arról, hogy kevesebb lenne a BARF mellett a daganatos kutyák száma. Jelenleg az állatos csoportokban úgy látom, hogy sajnos így is, úgy is előfordulhat, a genetikai faktor sajnos nagyobb mértékben számottevő, mint az etetés.

Ennek ellenére szerintem jó etetési módszer a BARF, de mérlegelni kell az előnyöket-hátrányokat. Ha úgy gondolod, hogy macerás lenne, és a jelenlegi táp mellett nagyon jó kondiban van a kutyád, jó az emésztése, szép a szőre, akkor én nem feltétlenül váltanék. A tápban lévő adalékanyagokat meg, ha megnézed, vitaminok, nyomelemek.

A fél BARF is egy megoldás lehet, sokan ellenzik magyar BARF-os csoportokban, de a külföldiekben sokan etetnek így, mindennemű probléma nélkül.

2020. jan. 26. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
34%
A burgonya gabona. Liszterzekeny vagyok,igy tudom jol....
2020. jan. 26. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Minden gabonamentes táp alapja a burgonya, a 28% pedig igazából semmi a hússzármazékokhoz képest.

Ha nem lenne gabonamentes a táp, nem adhatnák forgalomba gabonamentes termékmegjelölés alatt. Illetve száraz tápnál muszáj, hogy valami keményítő anyag legyen, lehetőleg természetes forrásból. Légyszives ne írj butaságot, ha nem értesz hozzá.


A gabonamentes tápok nem tartalmaznak gabonát, azonban tartalmaznak burgonyát, amely proteinben szegény, és sok értékes anyagot, vitaminokat tartalmaz.


Nem vagyok szakértő, de úgy gondolom, attól, hogy azt mondjuk a krumplira, hogy kevés benne a hasznos tápanyag, attól még kalóriabevitelnek jó. Persze, ha a kutya csak krumplit enne, akkor hiánybetegségek alakulnának ki. De egy olyan tápban, ahol alternatívát próbálnak kínálni a gabona- vagy rizs alapú tápok mellé, akkor ez is egy megoldás. A táp alapja mindig valami olcsó és kalóriadús anyag: a rosszabb tápoknál pl. darált kukorica.

2020. jan. 26. 19:15
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Nincs róla kutatás, sem meggyőző bizonyíték, csak pro kontra facebook állítások, és gazdis meggyőződések.

Amúgy meg a megfelelő minőségű gabonával sincs semmi gond.

Összességében nézve a BARF az egyik legegészségesebb és legtermészetesebb etetési módja a kutyának. Ha van energiát, kapacitásod akkor érdemes alaposan utána olvasni és kipróbálni. Még mindig ott van a lehetőség, hogy nektek nem válik be ahogyan nekünk sem volt az igazi.


Visszatérve a daganatokra, ez nem feltétlenül környezi, etetési ok. Van, hogy egyszerűen csak rossz lapot osztott a genetika, ez ellen semmit nem lehet tenni, hiába a legjobb, legegészségesebb etetés.

2020. jan. 30. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!