Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A bearded collie mennyire vedlik?

A bearded collie mennyire vedlik?

Figyelt kérdés

Tudom, tudom, minden kutya vedlik...:) Nekem most yorkim van, kétnaponta kifésülöm, és azon a szőrön kívül, ami a fésűben marad, nem jön ki több, illetve a lakásban nincs kutyaszőr.

De egy barátnőm goldija pl. irdatlanul vedlik, úgy is, hogy naponta át van kefélve, térdig járnak a kutyaszőrben.

Ezért érdekelne, hogy a bearded-nél hogy néz ki a vedlés?

Ha át van fésülve heti 1-2 alkalommal, akkor is tök szőrös lesz a lakás?


2010. júl. 22. 15:57
 1/9 anonim ***** válasza:
Igen. Nagyon vedlik.
2010. júl. 22. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%

Szia!


Először is Border Collie.

Nekünk is ilyen kutyánk van és nagyon vedlik, főleg így nyáron. Mivel hosszú szőrű könnyen beleragad bármi a bundájába séta közben, így tanácsos gyakrabban fésülni mint heti 1-2 alkalom. De függetlenül a fésülés gyakoriságától rengeteg szőrt elhullajt a lakásban. Én alig győzök utána takarítani :D

2010. júl. 22. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Második a leg viccesebb, amikor azt gondolja milyen akos, tudja hogy kell írni a fajtát-nos, elárulom van ilyen fajta és nem azonos az agyonajnározott divattá vált border collieval, még csak nem is ritka, a bearded collie itthon.

Kérdező, amúgy nem tom, nincs beardem, így inkább ne válaszolok.

2010. júl. 22. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
28%

Nos, kedves 3. válaszoló, nem állt szándékomban leszólni a kérdezőt, szóval nem kell kioktatni! Mellesleg mi nem divatból tartunk kutyát, az persze tényleg sajnálatos, hogy divatot teremtenek egyes fajtákból.

Kérdezőnek meg bocsi a félrevezetésért, azt hittem borderre gondoltál!

2010. júl. 22. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

A Bearded azaz szakállas collie, igen, sokat vedlik. Látszik is rajta, nagy szőre van ami gondos ápolást igényel.


Mellesleg, személyes véleményem szerint, szebb és remekebb kutya a border-nél.

2010. júl. 22. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Akiteki ***** válasza:
100%
Mivel hosszú szőrű, könnyebben kordában tartható a vedlés. Nem fog úgy kiesni belőle, mint egy közepes szőrű kutyából, hanem ki kell fésülni. És a hosszabb szálak nem is szállnak annyira.
2010. júl. 22. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nekem is sokkal jobban tetszik, mint a bearded collie, és bitang okos fajtának tartom:)

De ez az erős vedlés elbizonytalanított:(

2010. júl. 23. 08:27
 8/9 anonim ***** válasza:
Vagyis jobban tetszik, mint a border? :)
2010. júl. 23. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Ahogy mondod:D Meleg van és hülyeségeket írok:D

Tehát a border collienál szimpatikusabb.

2010. júl. 23. 12:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!